Data urodzenia
Waga

Waga 09.24 - 10.22

Planety a znaki zodiaku

Wagom, tak jak i Bykom patronuje ponętna Wenus, grecka Bogini Miłości. Eteryczna piękność, zsyłają miłość na śmiertelników. Władała roślinnością, często kojarzona z owocami i kwiatami (szczególnie różami) oraz rydwanem zaprzężonym w gołębie. Bogini miłości, płodności, ale także pożądania była przyczyną niejednego konfliktu zarówno wśród Bogów jak i śmiertelników; to ona obiecała Parysowi Helenę, co było bezpośrednią przyczyną Wojny Trojańskiej.


Kolorami Wenus są róż oraz ciepły żółty, symbolizują one wrażliwość, emocjonalność oraz płodność.


W znaku Wagi Wenus obdarza swoich podopiecznych bardzo dużym wyczuciem smaku. Uwrażliwia na piękno i sztukę. Osobom, którym patronuje pomaga wierzyć w wyższe ideały, właśnie dzięki Wenus są one skłonne do poświęceń. Osoby objęte wpływem Wenus zdecydowanie wierzyć będą w stabilną, ciepłą rodzinę.


W negatywnych aspektach swych wpływów Wenus może powodować skłonność do fanatyzmu wszelkiego rodzaju; skrajne zachowania religijne, czy ślepą wiarę w idee. Rozdarcie pomiędzy racjonalną i emocjonalną sferą życia, które prowadzi do wewnętrznych konfliktów.


Panowie objęci patronatem Wenus są bardzo ciepli uczuciowi i wrażliwi. Stabilni emocjonalnie, cenią sobie piękno, sztukę i artystyczne podejście do życia. Mogą być jednak rozedrgani emocjonalnie, lub też postrzegani jako osoby niejakie, bez osobowości i charyzmy.


Panie, którymi opiekuje się Wenus, będą dużą uwagę przykładały do własnej kobiecości. Niebanalne i oryginalne, będą przykładały dużą wagę do swojego wyglądu, z którym lubią eksperymentować. Często dobierają niestandardowe stylizacje. Mogą mieć problemy z własnym erotyzmem, który niekiedy kłóci się z ich przekonaniami i wyobrażeniami dotyczącymi kobiecości. Skrzywdzone, często rezygnują z budowania trwałych związków.

Znak zodiaku a...

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.