Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady

Skorpion 23.10 - 22.11

Planety a znaki zodiaku: skorpion

Patronem planetarnym Skorpiona jest Pluton. Mimo tego, że ostatnio naukowcy zdetronizowali go odbierając mu status planety w astrologii i mitologii nadal odgrywa bardzo istotną rolę. Najbardziej oddalony od słońca, mroczny i tajemniczy kojarzony przez starożytnych ze śmiercią, władca podziemi. Pluton postrzegany jest także jako nieprzenikniony władca czasu, strażnik wrót śmierci.


Kolorem Plutona jest ciemny fiolet – symbol przemijania.


Swych podopiecznych Pluton obdarza dużym poczuciem obowiązku. Potrzebą czuwania nad innymi, pilnowania ich, żeby postępowali mądrze i roztropnie. Osoby, którym patronuje będą posiadały duże poczucie odpowiedzialności za siebie, jak i za innych ludzi. Często niedostępni i chłodni w odbierze, przekładają potrzeby innych nad swoje.


W negatywnych aspektach wpływ Plutona będzie charakteryzował się zamiłowaniem do demagogii, narzucaniem swojej woli innym. Ludzie pod wpływem tej planety mogą sprawiać wrażenie istot pozbawionych ludzkich emocji, majestatyczni , z sercem jak z kamienia. Mogą mieć tendencję do nadmiernego rozliczania i oceniania ludzi.


Mężczyźni, którym patronuje Pluton cechują się dużą solidnością wykonywanej pracy. Z reguły to pracownicy, których warto mieć w swojej firmie. Mają duże poczucie obowiązku, są odpowiedzialni za siebie i za pracę, którą wykonują. Bywają niestety flegmatyczni i powolni, zdarza się, że nie są wylewni w okazywaniu uczuć.

 

Kobiety objęte patronatem Plutona mają bardzo silny i stabilny system wartości. Są bardzo silne i wytrwałe, często znają się na niejednej dziedzinie życia. Niestety bywają despotyczne i zimne, są trudne w budowaniu relacji rodzinnych, często żyją w przekonaniu, że wszystko muszą robić za innych, ponieważ tylko one wiedzą jak daną rzecz należy wykonać.

Znak Skorpion a...

Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.