Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady

Skorpion 23.10 - 22.11

Sławni ludzie:
skorpion

Grace Patricia Kelly urodziła się w Philadelphii 12 listopada 1929 roku jako dziecko Johna i Margaret Kelly. Już w młodym wieku Grace zadecydowała, że chce zostać aktorką i studiować aktorstwo na American Academy of Dramatic Art. Rozpoczęła równocześnie pracę jako aktorka i modelka w Nowym York, a następnie przeniosła się do Hollywood. W 18 kwietnia 1956 roku Grace poślubiła Księcia Monako Rainera III, zaprzestała wystepów przed kamerą. Stała się Księżną Monako i najlepszym ambasadorem swego nowego kraju. Miała trójkę dzieci - Karolinę, Alberta i Stefanię. W 1962 roku Alfred Hitchcock zaoferował Kelly główną rolę w filmie "Marnie", ale odrzuciła propozycję. W 1977 roku była narratorem filmu dokumentalnego "The Children of Theatre Street". Grace Kelly zginęła w wypadku samochodowym 14 września 1982 roku. Miała 53 lata. Jak wielu Skorpionom i jej był pisany tragiczny koniec.

 

Fiodor Dostojewski przyszedł na świat 30 października 1821 roku w jednej z najuboższych dzielnic ówczesnej Moskwy. Był drugim synem z ośmiorga dzieci lekarza Michała Andriejewicza Dostojewskiego i Marii Dostojewskiej z domu Nieczajew. Już jako małe dziecko zetknął się ze światem nędzy i występku, krzywdy i poniżenia. Warunki życia, w jakich dorastał, były skromne. Ojciec, człowiek o trudnym usposobieniu i drażliwy, lubił zaglądać do kieliszka. Matka niewiele miała do powiedzenia, ale to właśnie jej zawdzięcza Dostojewski chłopięce rozmiłowanie w literaturze. Krąg jego młodzieńczych lektur to historyczne romanse Waltera Scotta, „powieści grozy” Ann Radclife oraz utwory Honoriusza Balzaka i E.T.A. Hoffmana, z literatury rosyjskiej zaś Nikołaj Karamizin, Wasilij Żukowski i oczywiście uwielbiany Aleksander Puszkin. Dostojewski to wzorcowy Skorpion.


Picasso Pablo, właściwie Pablo Ruiz Picasso (1881-1973), malarz, grafik, rzeźbiarz i ceramik hiszpański, jeden z najwybitniejszych twórców sztuki nowoczesnej i największa indywidualność w sztuce XX w. o wielkiej sile oddziaływania na kilka pokoleń artystów reprezentujących różne kierunki, zwłaszcza na kubistów (kubizm), dadaistów (dadaizm) i surrealistów (surrealizm). Wykształcony w Barcelonie i w Madrycie. Od 1904 działał w Paryżu. Początkowo malował pod wpływem symbolizmu i neoimpresjonizmu, np. Longchamp (1901). W pełni indywidualną twórczość zainaugurował tzw. okresem błękitnym (od 1901). Były to sceny figuralne o ekspresyjnej, wydłużonej stylizacji i wyrazistej wymowie społecznej, np.: Życie (1903), Stary gitarzysta (1903), Prasowaczka (1904). Właściwą Skorpionom skłonność do tragizmu dojrzeć można i w obrazach i w twarzy mistrza.


Charles André Joseph Marie de Gaulle (ur. 22 listopada 1890 w Lille, zm. 9 listopada 1970 w Colombey-les-Deux-Églises) – francuski polityk i teoretyk wojskowości, w czasie II wojny światowej stał na czele emigracyjnego rządu Francji, kontynuującego walkę z Niemcami hitlerowskimi. W latach 1959-1969 był prezydentem Francji i twórcą nowej konstytucji ustanawiającej półprezydencki system rządów. Przed II wojną światową był znany głównie jako propagator idei masowego użycia broni pancernej. Napisał kilka książek. Człowiek Roku 1958 według magazynu Time. Tłumił w sobie nękające Skorpiony poczucie lęku i obawy.


Maria Antonina (1755 - 1793), córka cesarza rzym.-niem. Franciszka I i Marii Teresy, żona Ludwika XVI. Ślub 14-letniej Marii Antoniny i 16-letniego Ludwika, wnuka króla Francji, Ludwika XV odbył się 16 maja 1770 r. Był to mariaż dwóch największych europejskich rodów dynastycznych Habsburgów i Burbonów. Po przyjeździe do Paryża w 1773 r. piękna żona francuskiego delfina przyjęta została z wielką sympatią przez mieszkańców stolicy. Słabo wykształcona, za to imponowała urodą, gracją tancerki, zdobiła rauty i bale w Wersalu. Zaś po latach stała się synonimem rozrzutności i to ją "ulica" oskarżała o kryzys finansowy państwa. W pierwszych latach rewolucji francuskiej zabiegała o pomoc Austrii w jej zwalczaniu. Aresztowana w 1792 r., po próbie ucieczki wraz z królem do Belgii, i oskarżona o zdradę. W czasie terroru jakobińskiego w 1792 r. skazana na śmierć przez ścięcie na gilotynie. Maria Antonina była piękna i zmysłowa jak wiele kobiet spod znaku Skorpiona.


Maria Skłodowska-Curie
urodziła się w Warszawie, ale studiowała i pracowała we Francji. Była wybitnym naukowcem, odniosła ogromne sukcesy w dziedzinie fizyki i chemii. Jako jedyna otrzymała Nagrodę Nobla dwukrotnie! (była też matką noblistki, Ireny Joliot-Curie, która została nagrodzona za badania nad sztuczną promieniotwórczością w 1935 r.). Jako pierwsza kobieta otrzymała tytuł profesora paryskiej Sorbony. Prowadziła badania nad zjawiskiem promieniotwórczości, odkryła polon i rad. Jako pierwsza kobieta spoczęła na francuskim Panteonie. Całe swe życie poświęciła nauce i nic dziwnego wszak Skorpion żyje dla swej pracy i potomstwa a nie dla siebie.


Indira Gandhi – (ur. 19 listopada 1917, zm. 31 października 1984) – indyjska polityk, premier Indii od 19 stycznia 1966 do 24 marca 1977 oraz od 14 stycznia 1980 do 1984 roku, gdy stała się ofiarą zamachu. Wybitny strateg w polityce i myślicielka - miała również niezwykłą chęć posiadania władzy politycznej. Będąc kobietą zajmującą najwyższe stanowisko rządowe w bardzo patriarchalnym społeczeństwie, Indira - wbrew oczekiwaniom wielu - nie była bierną przywódczynią. Będąc premierem, Indira używała wszelkich środków by wzmocnić swoją władzę. Dzięki umiejętnym nominacjom, tworzyła "notorycznie słabe" gabinety. Gdy w listopadzie 1969 roku nastąpił rozłam w Indyjskim Kongresie Narodowym, Gandhi stworzyła swoją własną partię. Zginęła rankiem 31 października 1984 zastrzelona na terenie własnej rezydencji przez sikhów - swoich dwóch ochroniarzy: Beanta Singh i Satwanta Singh. Okoliczności zamachu wskazują na istnienie szerokiego spisku z udziałem osób odpowiedzialnych za ochronę Indiry Gandhi w odwecie za Operację Niebieska Gwiazda w Amritsarze.


Bill Gates – (ur. 28 października 1955) – amerykański przedsiębiorca, filantrop oraz współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i prezes zarządu korporacji Microsoft. Podczas swojej kariery w Microsofcie obejmował stanowiska dyrektora generalnego oraz głównego architekta oprogramowania i pozostaje największym indywidualnym udziałowcem przedsiębiorstwa z ponad 9 procentami akcji zwykłych. Gates należy do najbardziej znanych przedsiębiorców okresu rewolucji informatycznej. Choć cieszy się powszechnym uznaniem jego podejście do prowadzenia interesów jest krytykowane jako antykonkurencyjne, co w niektórych przypadkach znalazło potwierdzenie w wyrokach sądowych. Od czasu kiedy zgromadził swoją fortunę, Gates zaangażował się w szereg przedsięwzięć filantropijnych, przeznaczając duże sumy pieniędzy na potrzeby organizacji dobroczynnych i programów badań naukowych poprzez założoną w 2000 r. fundację Billa i Melindy Gatesów.

Wybierz idealnego eksperta dla siebie

Wszystko o znaku Skorpion

Najlepszy dzień

Wtorek

Szczęśliwe liczby

2, 7, 9, 45

Najlepsze zawody

Policjant, Detektyw, Inżynier, Doradca finansowy, Bankier

Celebryci

Kayah, Edyta Górniak, Jakub Rzeźniczak, Maja Bohosiewicz, Leonardo DiCaprio

ŻYWIOŁ: Woda

Posiadanie zbyt dużej ilości wody może sprawić, że będziecie skłonni posiadanie zbyt dużej ilości wody może sprawić, że będziecie skłonni że będziecie...

PLANETA: Pluton

Pluton rządzi domeną Skorpiona 
i pokazuje jak jednocześnie 
pragniemy i radzimy sobie z władzą ...

NAJLEPSZE CECHY

Lojalny

Wierny

Pracowity

NAJGORSZE CECHY

Rozsądna

Dociekliwa

Sumienna

SZCZĘŚLIWY KOLOR Czarny

Czarny

Rośliny

Bazylia Bazylia Cis Cis

Zapachy

Jaśmin Jaśmin Trufle Trufle Lotos Lotos

Kamienie szlachetne

Turmalin Turmalin Jaspis Jaspis Opal Opal

Zrób to każdego dnia

Prowadź dziennik i zapisuj 
w nim swoje myśli Prowadź dziennik i zapisuj 
w nim swoje myśli Ćwicz sporty walki kształtując swój charakter Ćwicz sporty walki kształtując swój charakter Spaceruj nocą w blasku gwiazd Spaceruj nocą w blasku gwiazd Czytaj książki, 
kreuj w wyobraźni 
nowe światy Czytaj książki, 
kreuj w wyobraźni 
nowe światy

Znak Skorpion a...