Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady

Koziorożec 22.12 - 20.01

Planety a znaki zodiaku: koziorożec

Koziorożcowi patronuje Saturn. Planeta utożsamiana z początkiem i końcem, cyklem życia. W starożytności Saturn na początku patronował rolnictwu, później stał się synonimem cyklu natury. Współcześnie, symbolikę tej planety można przyrównać do dwóch stwierdzeń; „co zasiejesz to zbierzesz” oraz „wszystko ma swój początek i koniec”. Saturn jako dawca życia, jest równocześnie zapowiedzią śmierci. Stoi na straży równowagi życia i śmierci, pilnując odwiecznego cyklu narodzin i śmierci.


Kolorem Saturna jest ochra – kolor dojrzałych zbóż.


Saturn obdarza swych podopiecznych dużą wytrwałością i cierpliwością. Dla osób, którym patronuje czas nie ma znaczenia. Wiedzą, że prędzej czy później osiągną zamierzony cel. Duża stabilność emocjonalna i cierpliwość pozwalają im spokojnie pracować na swój sukces. W życiu rodzinnym osoby objęte patronatem tej planety są dobrymi, cierpliwymi partnerami, którzy potrafią w razie potrzeby zakasać rękawy i podjąć się kolejnych obowiązków.


W negatywnych aspektach swojego patronatu Saturn może powodować skłonność do demagogii, popadania w apodyktyczność i wygłaszania długich monologów o swoich racjach. Na polu uczuciowym Saturn może sprzyjać wycofywaniu się i popadaniu w monotonię.

 

Panowie, którym patronuje Saturn to osoby bardzo odpowiedzialne i stabilne emocjonalnie. Można na nich polegać, ale nie są dobrymi partnerami do rozmów. Mówienie o uczuciach i emocjach może sprawiać im trudność.

 

Panie, objęte patronatem Saturna będą dużą wagę przywiązywały do spokoju w domu rodzinnym. Są dokładne i uporządkowane. Niestety potrafią być bardzo surowe, ciężko przebaczają wyrządzone im krzywdy.

Znak Koziorożec a...

Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.