Data urodzenia
Koziorożec

Koziorożec 12.22 - 01.20

Elvis Presley i Priscilla Presley 
Koziorożec - Bliźnięta

1 maja 1967 roku w Las Vegas poślubił Priscillę Beaulieu, którą poznał podczas służby wojskowej w Niemczech w 1959 roku. 1 lutego 1968 roku na świat przyszła córka Elvisa, Lisa Marie Presley. Poślubił ją dopiero po 9 latach znajomości. Początkowo ich miłość była romantyczna, potem stała się tragedią. Rozwód boleśnie zranił serca obojga oraz ich dziecka. Elvis utracił kontakt ze swoim dzieckiem, przez co wpadł w depresję. 16 sierpnia 1977 roku, będąc u szczytu sławy, zmarł na zawał serca. Priscilla została gwiazdą telewizji.

 

Simone De Beauvoir i Jean - Paul Sartra 
Koziorożec - Baran

W Ecole Normale Superieure na Sorbonie spotkała i zaprzyjaźniła się z Jean-Paulem Sartre'em. W czasie dyskusji w kręgu przyjaciół Beauvoir najbieglej ze wszystkich wytykała mu słabe punkty w rozumowaniu. Uważa się powszechnie, że to Jean Paul Sartre przemienił Simone de Beauvoir ze statecznej córki francuskiej burżuazji w niezależną myślicielkę. Nie jest to jednak prawda – Sartre jedynie zachęcił ją do tego. Sartre uważał, że małżeństwo byłoby dla niej pułapką. Podziwiał w Simone rys Walkirii i miał nadzieję, że nigdy go nie straci. Zapewniał Beauvoir, że da jej wszystko, co tylko będzie mógł. Jedyną rzeczą, której nie mógł jej ofiarować, był on sam. Potrzebował wolności. Nigdy się nie pobrali. Byli razem, wspólnie walczyli o sprawiedliwość, godność człowieka, pokój i wolność. Ich miłość przetrwała ponad pół wieku.

 

Ava Gardner i Frank Sinatra
Koziorożec - Strzelec

Sinatra ożenił się z miłością swojej młodości Nancy Barbato Sinatra, w Jersey. Mieli razem trójkę dzieci: Nancy Sinatra, Frank Sinatra, Jr. i Tina Sinatra. Chociaż Sinatra nie pozostał wierny swojej żonie, uważany był za troskliwego i opiekuńczego ojca. Gdy w 1950 jego romans z Avą Gardner wyszedł na jaw, małżonkowie skorzystali z prawa separacji, a 29 października 1951 roku rozwiedli się. Sinatra i Ava Gardner pobrali się 7 listopada 1951, ale oni również wzięli rozwód (w 1957), poprzedzony separacją (27 października 1953). Dostarczali tematów do plotek, stale się kłócąc. Zazdrośni, raz po raz wypominali sobie stare historie i żądali wyjaśnień. W ich domu ku radości ciekawskich wszystkie przedmioty potrafiły latać. Po kilku latach waśni i powrotów zostali się ostatecznie.

Może Cię też zainteresować

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.