Data urodzenia
Rak

Rak 06.23 - 07.22

Finanse

Rak nie potrafi jednoznacznie ukierunkować swojego stosunku do pieniądza.
Z jednej strony dostrzega liczne zalety z posiadania pieniędzy, ale z drugiej potrafi też nimi gardzić.

Rak należy do grupy ludzi, którzy nie dorabiają się wielkie fortuny a z pieniędzmi zwykle są na bakier. Zarabianie pieniędzy, zdobywanie majątku nie jest celem Raka. Potrafi się on cieszyć tym, co ma, nawet, jeśli tak naprawdę nie ma się, czym pochwalić. Rak nie potrafi trzeźwo spojrzeć na swoje życie, często finansowo zależy jest od rodziny, co zupełnie mu nie przeszkadza a zaciągnięte pożyczki stają się bezzwrotne.
Rak jednak skrupulatnie dba o swoje wydatki, pilnuje rachunków, nigdy nie odkłada ich na później. Ciężko przychodzi mu się u kogoś zadłużyć finansowo, to taj jakby stracił honor, ale ulega chwilą, słabością i nie rzadko zdarza mi się zakupić jakąś rzecz na kredyt. Takie postępowanie wynika ze zmiennego charakteru Raka. Nie brak mu rozsądku, który podpowiada i ostrzega Raka przed rozrzutnością, ale mimo to często zdarza mu się dokonać drogiego zakupu tylko, dlatego żeby poprawić sobie humor, bo na dworze akurat padał deszcz. Oczywiście zakupu nie dokona na gotówkę, bo nigdy nie będzie miał takiej kwoty w portfelu, ale przecież na szczęście posiada kartę kredytową. Jeśli Rak jest w dobrym humorze, nie zmartwi go przekroczony limit. Jeśli natomiast jest przygnębiony taka wiadomość z pewnością wywoła załamanie a nawet rozpacz, ale na krótko. Dochodzi do wniosku, że pomartwić się może jutro. A kolejny dzień zawsze przynosi mu rozwiązanie problemu czy to samodzielnie, czy dzięki pomocy bliskim. I tutaj Rak potrafi wykazać się intuicją do korzystnych posunięć finansowych w formie inwestycji czy sprzedaży akcji, które osiągnęły dobrą cenę.
Zmienny stosunek Raka do zdobywania pieniędzy wynika z jego wrażliwości, niepewności i naiwności. Nawet za cenę utraty niezależność woli wybrać życie na czyimś garnuszku. Trudno znaleźć sens w posunięciach finansowych Raka, kiedy nie ma pieniędzy chce być hojny i rozrzutny, wtedy robi z siebie kozła ofiarnego, który dał się oskubać do zera i nawet tego nie zauważył. Kiedy wpadnie mu jakaś gotówka staje się nieprzyjemnym sknerą, który nie pożyczy grosza nawet przyjacielowi. Na szczęście Rak zwykle ma koło siebie wyrozumiałe otoczenie, które nie potrafi się gniewać za takie drobnostki.
 

Znak zodiaku a...

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.