Rok Logo_wo
Social

TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Wiadomo, iż wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei. Z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby andrzejkowe, od początku miały na celu, jak dziewczęta mają poznać kandydata na męża. Gdy powstawała ta tradycja, wieczorem w wigilię imienin Andrzeja, spotykały się panny. Kobiety zamężne nie brały w tym udziału, ponieważ ich los, był już przesądzony. Wierzono, że przyszłość objawiają duchy, które zstępują na ziemię. Uważano, aby w obrzędach nie brały udziału kobiety w błogosławionym stanie, ponieważ duchy mogłyby zaszkodzić dziecku. Kawalerowie nie brali udziału w andrzejkowych wróżbach, ponieważ mieli swój własny wieczór. Mężczyźni wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień Św. Katarzyny - męczennicy, który przypadał na 25 dzień miesiąca.

B_czytaj_dalej B_sprawdz

Horoskop Andrzejkowy:

Horoskop Andrzejkowy dla każdego znaku zodiaku opracowała Kirke Gaja

Baran

Bardzo korzystny czas. Andrzejki będą świetną okazją do odpoczynku z miłym gronie gdzie świetnie będziecie się bawić. Warto skorzystać z rad wróżki albo samemu lać wosk. Wielu dostrzeże w tych działaniach ważne wskazówki jak i uwierzy w niektóre przepowiednie. Warto w okresie andrzejkowym skupić się też na emocjach. Niektórzy się zakochają a inni silnie zweryfikują znaczenie słowa przyjaźń i odetną od siebie negatywne znajomości.

Byk

Andrzejki to cudowny czas. Ciepło rodzinne, spokój, zaangażowanie w bliskich. Ten dzień spędzicie w wąskim gronie znajomych.  Mimo to czeka Was ogrom zabawy i śmiechu. Okres ten będzie sprzyjać dobrym kontaktom z dziećmi jak i Wy odkryjecie w sobie wewnętrzne dziecko. Widać też ważne wieści i rozmowy dotyczące domu, mieszkania, ważnego wydarzenia rodzinnego. Sukces jest w zasięgu ręki.

Bliźnięta

Spędzicie Andrzejki sami albo też nie będziecie chcieli uczestniczyć zbytnio w wielkich spotkaniach. W tym czasie wkradnie się logika i sztywność. Nie będziecie mieć ochoty na zabawę i raczej skupicie się na analizie swojej sytuacji. Widać zdecydowanie koniec zmartwień, koniec pobłażliwości innym jak i sobie. Zaczniecie nowy rozdział w swym życiu. Etap rozsądku, powagi i odpowiedzialności życiowej.

Rak

Andrzejkowy czas to czas intensywnej pracy dla Was. Inwestycji, nowych planów, działania długofalowego. Inwestycje zaczną przynosić też powoli dochód i zwiększy się Wasz zapał do pracy i kolejnego wcielania planów w życie zawodowe. Mimo to znajdziecie czas dla bliskiej osoby, by z nią spędzić fajne chwile we dwoje. Wspólnie w Andrzejki spędzicie czas w domowym zaciszu. Spróbujcie okazywać emocje, uczucia drugiej osobie a na pewno ona to doceni.

Lew

Czeka Was bardzo spokojny czas andrzejkowy. Bardzo będzie też Was ciągnąć w rejony duchowe, ezoteryczne by dowiedzieć się o tajemnicach rodzinnych, rodowych. Zdecydowanie niektórzy będą
posiłkować się wiedzą wróżek, astrologów, zielarek, kobiet o ogromnej wiedzy. Możecie spędzić Andrzejki na większym vencie pośród wielu ludzi. Warto w tym czasie też skupić się na planach dotyczących rodziny i inwestycji w nią jak i w dom mieszkalny.

Panna

Intensywny i płodny w wydarzenia okres Was czeka. Sporo inicjatyw, rozmów, wspólnego czasu z ludźmi. Andrzejki zdecydowanie w większym gronie jak i rodzinnie spędzicie. Widać dobrą zabawę i emocje, pełnię zaangażowania w zabawę. W tym czasie też bardzo sprzyjać będzie niektórym współpraca na polu zawodowym. Pojawić się mogą nowe propozycje, angaże, umowy, aneksy do umów. Korzystajcie z tego i współpracujcie w grupie. To da poczucie sukcesu i spełnienia.

Waga

Ogromnie ważny okres przez Wami. Intensywny i obfitujący w ważne wydarzenia, które na długo się zapiszą na kartach życia. Nowe znajomości, nowe oferty pracy, los będzie bardzo łaskawy i pomocny w trudnych momentach. Czas andrzejkowy to też silne doznania duchowe z bliską osobą. Spędzicie czas z kimś bliskim w małym gronie by dowiedzieć się od losu paru rzeczy. Bardzo chętnie mimo sceptycyzmu będziecie wróżyć sobie i innym.

Skorpion

Andrzejkowy czas to pełnia szczęścia i zaangażowania w swoje osobiste projekty jak i społeczne. Będziecie pełni empatii, chęci na sprawiedliwe rozwiązania w każdej dziedzinie; zawodowej, prywatnej, uczuciowej. Będziecie szczególnie zwracać uwagę na słabszych i wymagających opieki. Andrzejki spędzicie w większym gronie przyjaciół. Widać konkursy, wróżby, dobrą zabawę. Niektórzy wykorzystają ten czas na podjęcie ważnych decyzji np.co do legalizacji swoich związków.

Strzelec

Andrzejki to trochę napięty emocjonalnie czas. Widać, że nie będziecie skorzy i chętni do wspólnej zabawy. Raczej zamarzy Wam się spokojny wieczór w samotności albo z bliską osobą. Zdecydowanie nie wybierzecie się tam gdzie jest tłum i hałas. Też ten czas warto poświęcić sobie, przemyśleniom, analizie spraw, które są trudne, niewyjaśnione, owiane dla Was tajemnicą. Będziecie dążyć do jasnych działań i szukać długiej, ale skutecznej drogi do sukcesu. Wykażecie też brak zainteresowania sprawami, które są na ten czas oceniane są jako nie dające korzyści finansowych, zawodowych.

Koziorożec

W tym okresie bardzo mocno skupicie się na sobie. Widać mniejsze chęci na współpracę i pomoc innym. Raczej wybierzecie nowe wyzwanie zawodowe niż emocjonującą zabawę andrzejkową. W Andrzejki będziecie chcieli spokoju, ale też chętnie potowarzyszycie komuś w tym dniu, ale bez hucznej zabawy i niezobowiązująco, jako kolega czy koleżanka. Będziecie obserwatorami i analizatorami. Niektórzy powinni mieć oczy szeroko otwarte, ponieważ w trakcie towarzyszenia komuś na spotkaniu andrzejkowym, możecie poznać swoją wielką miłość.

Wodnik

Będziecie bardzo zmienni i wahający się, co do decyzji o wspólnej zabawie andrzejkowej. Widać sporo możliwości i atrakcji. Trudno będzie wybrać. W efekcie zdecydujecie się na wspólne wyjście by bawić się tego dnia. Też czas andrzejkowy będzie sprzyjać wszelkim układom z ludźmi, którzy mogą nam pomóc w kwestiach finansowych i zawodowych. Bardzo dobrze widać angaż w dodatkowe zajęcia, które przyniosą dochód i wniosą nowe doświadczenie zawodowe.

Ryby

Andrzejki będziecie z chęcią spędzać w mieszanym gronie z fajnymi ludźmi. Okaże się, że wcale nie musicie iść z kimś, kogo znacie, bardzo łatwo nawiążecie nowe znajomości na zabawie. Zdecydowanie warto też w tym okresie postawić na stabilizację i określić się, co do partnera. Będzie to czas weryfikacji znajomości i zdecydujecie się niektóre zakończyć. Też pokazuje się oszczędność i skrupulatność w wydatkach, więc w czasie zabaw andrzejkowych uważajcie na niekontrolowane wydatki.

Copyright © 2010-2017, wrozbyonline.pl