Rok Logo_wo
Social

TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Wiadomo, iż wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei. Z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby andrzejkowe, od początku miały na celu, jak dziewczęta mają poznać kandydata na męża. Gdy powstawała ta tradycja, wieczorem w wigilię imienin Andrzeja, spotykały się panny. Kobiety zamężne nie brały w tym udziału, ponieważ ich los, był już przesądzony. Wierzono, że przyszłość objawiają duchy, które zstępują na ziemię. Uważano, aby w obrzędach nie brały udziału kobiety w błogosławionym stanie, ponieważ duchy mogłyby zaszkodzić dziecku. Kawalerowie nie brali udziału w andrzejkowych wróżbach, ponieważ mieli swój własny wieczór. Mężczyźni wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień Św. Katarzyny - męczennicy, który przypadał na 25 dzień miesiąca.

B_czytaj_dalej B_sprawdz

Horoskop Andrzejkowy:

Horoskop Andrzejkowy dla każdego znaku zodiaku opracowała Wróżbita Gabriel

Baran

Postaraj się spędzać czas w gronie bliskich znajomych, może właśnie to czas na towarzystwo. Szukaj równowagi i miłości zarówno w sobie jak i na zewnątrz, spotkaj się z bliską Ci ukochaną osobą. Może potrzebujesz chwilowego zatopienia się w harmonii świata, jako przerywnik od otaczającej Cię rzeczywistości. Najbliższy czas może odsłonić przed Tobą jakąś tajemnicę zatem skup swoją uwagę na ludziach, na tym co mówią. Odsłoni się przed Tobą to, na co czekasz już od dłuższego czasu. To pozwoli Ci zmienić pole działania na dalszy okres czasu. Może być chwilowo burzliwie, ale czasem tak musi być. Aniołowie przypominają Ci, że najważniejsza jest miłość, piękne uczucie, którym obdarzaj siebie i innych, a przeciwieństwa losu odwrócą się na Twoją korzyść.

Byk

Zatopisz się na chwilę w zadumie, zechcesz przeanalizować to, co dzieje się wokół, albo co sen spędza Ci z powiek. Może to właśnie czas wycofania się na moment, daj sobie czas. Nie wszystko od razu musi być takie, jak według Ciebie być powinno. Wszystko potrzebuje czasu dojrzewania. Pamiętaj, że we wszystkim należy szukać kompromisu i złotego środka, nic nie jest tylko czarne lub tylko białe. Trudniejsze chwile w pracy też staraj się traktować jako zdobywanie doświadczenia, będą Cię obserwować, zatem warto pokazać swoją wartość. A aniołowie pokażą Ci ocean możliwości, zanurz się w nim choć na chwilę. A najlepiej wybierz się nad wodę i spójrz jak odzwierciedla ona codzienne życie.

Bliźnięta

Ten czas najbliższy powinien upłynąć w miłej atmosferze, choć pojawią się sytuacje, w których trzeba będzie postawić na swoim. Nie zamartwiaj się jednak zawczasu. Wszystkie przeciwności i tak rozwiążesz na swoją korzyść, a szkoda nieprzespanych nocy i Twoich nad szarpniętych nerwów. Wsłuchuj się też w swój wewnętrzny głos. Aniołowie przekazują Tobie wiadomość, że będą razem z Tobą i podpowiedzą Ci najlepsze rozwiązania, ale usłyszeć je możesz tylko wtedy, gdy wyciszysz swój umysł i nastawisz się na odbiór znaków.

Rak

Ten czas może przynieść Ci nowe możliwości. Zechcesz być może zacząć dopracowywać projekt, który od dawna czeka na swoją realizację. Nie zabraknie Ci do tego siły i ochoty. Uważaj jednak na niepewne inwestycje, bo to nie jest dobry czas na wydawanie pieniędzy. Staraj się prowadzić dokładną analizę swoich możliwości finansowych, żeby nie pokazały się jakieś braki w portfelu. Twórz, kreuj, pracuj nad swoimi pomysłami. Będzie Ci towarzyszyć przy tym dobra energia. Również aniołowie wskazują na to, że będzie dobry okres na realizację swoich życiowych pasji. Przyniosą Ci one wiele satysfakcji a w dalszej perspektywie korzyści.

Lew

To czas, by w końcu odważyć się i działać. Nie można stać w rozkroku i wciąż zastanawiać nad tym, kiedy nastąpi ten odpowiedni moment. To może być czas by dokończyć dzieło, a nie siedzieć z założonymi rękoma i powtarzać wciąż, że jakoś to będzie. Karty zwracają również uwagę na bycie we wspólnocie, nie zawsze da się wszystko zorganizować samemu. Żyjemy pośród innych i nie powinno się o tym zapominać. Współpraca i pozytywne związki przed Tobą. To może być czas na poreperowanie relacji z innymi.

Panna

Ten czas może sprzyjać przebudzeniu duchowemu, ale również odrodzeniu się wielu spraw, które już dawno odłożyłaś na półkę. Zobacz czy otwierając nowe drzwi nie stwarzasz sobie także nowych dróg i rozwiązań. Czas się przebudzić jak feniks z popiołów. Powiedzieć sobie, że dość już tego, biorę swoje życie we własne ręce. W sprawach rodzinnych i uczuciowych może to nie być najłatwiejszy okres, ale kto jak nie TY? Nie tkwij wciąż w przeszłości, bo ona odeszła, przeminęła. Może czas zamknąć za sobą drzwi i pójść do przodu. Zaufaj znakom, bo one pojawiają się wokół Ciebie, ale Ty jakby nie jesteś w stanie ich dostrzec. Aniołowie proszą Cię o więcej uważności, skupieniu się na sobie, na swoich wewnętrznych odczuciach. Właśnie teraz pomyśl czego pragniesz, a później rozejrzyj się wokół siebie i spróbuj zauważyć płynące do Ciebie znaki anielskie.

Waga

Karta Słońca będzie przyświecać Twoim działaniom. Wszelkie sprawy powinny się ułożyć po Twojej myśli. Jeżeli oczekujesz pozytywnej oceny Twojej pracy zawodowej to właśnie teraz jest ten odpowiedni moment. Tchnij też trochę radości w swoje życie. Karty pokazują, że ostatnio było Ci ciężko, ale wiedz, że ten czas mija. Możesz się spodziewać, że ktoś doceni to co robisz, wynagrodzi Cię za włożony trud. Aniołowie proszą Cię: zostać za sobą przeszłość, pozwól jej spokojnie odejść. Jedynie Twoje doświadczenia podążają wraz z Tobą, pomagają Ci w trudnych momentach, ale cała reszta minionych zdarzeń nie jest Ci już potrzebna. Możesz się też spodziewać jakiegoś dodatkowego wsparcia finansowego. To będzie dobry czas więc wykorzystaj go jak najbardziej z korzyścią dla siebie.

Skorpion

Jeżeli ktoś w ostatnim czasie Cię zranił, albo nie szczędził pod Twoim adresem słów krytyki, to jest ten andrzejkowy czas na przebaczenie. Nie musisz tego robić osobiście. Wystarczy, że w wolnej chwili powiesz do siebie, w ciszy i spokoju: wybaczam Ci, idź w swoją drogę, nie czuję do Ciebie urazy. W ten sposób uwolnisz z siebie negatywną energię, która nie pozwala Ci kroczyć naprzód. Będziesz też mieć okres spokoju, wypoczynku, odetchnienia od ostatnich ciężkich, pracowitych chwil. Wygląda na to, że wiele Skorpionów ma ustabilizowaną sytuację, więc pielęgnuj to co masz, nie używaj nieczystych gier, by osiągać swój cel. Patrz na wszystko z pozycji osoby spełnionej i pewnej swojej wartości.

Strzelec

Pamiętaj, że to o czym myślisz staje się Twoim udziałem. Przy okazji wróżb andrzejkowych pozwól sobie pomarzyć o swoich największych pragnieniach, nawet tych najskrytszych. Bardzo możliwe, że w niedługim czasie będziesz doświadczać ich realizacji. Jeśli w ostatnim okresie trudniej było Ci w relacjach uczuciowych, to teraz to się zmieni. Pojawią się też nowe możliwości w życiu zawodowym. Ale ważne jest też by działać, nie stać w miejscu i czekać aż samo się stanie. Trzeba podjąć działania. I karty pokazują, że takie działania zostały podjęte przez niektóre Strzelce. Teraz przyjdzie czas na pierwsze oznaki. Uważaj jednak przed krótkowzrocznością. Nie daj się wciągnąć w niejasne umowy czy inne sprawy, co do których nie masz pełnej jasności. Możliwe, że coś przeoczysz więc patrz uważnie co podpisujesz i z kim się dogadujesz.

Koziorożec

To może być trudniejszy okres dla Koziorożców, ale głowa do góry. Trzeba czasami wykonać wysiłek. W uczuciach to nie jest najlepszy okres, ale poza tym Twoja głowa paruje pomysłami i chęcią działania. Może spędź ten czas na zadbaniu o swoje zdrowie, wybierz się na zabiegi do SPA, zrób sobie kąpiel oczyszczającą. Tylko nie bądź rozrzutna, bo to nie czas na duże wydatki. Ale i Tobie się coś od życia należy, a jak wiadomo w zdrowym ciele zdrowy duch. Z pewnością przyda się też trochę ruchu i zabawy na świeżym powietrzu.

Wodnik

W uczuciach będzie się układać po Waszej myśli. Szczególnie Panowie będą się zakochiwać lub przelewać swoje uczucia na partnerki. Świat stoi przed Wami otworem. Wybierajcie spośród możliwości najlepsze rozwiązania dla siebie. Uważajcie jedynie, by nie dać się wciągnąć w coś, co nie jest do końca jasne. Czytajcie umowy, zapisy i nie podpisujcie niczego zbyt szybko. Aniołowie przypominają Wam, że w razie problemów złagodzą skutki niepożądanych działań. Jeśli znajdziecie się w trudnym położeniu wystarczy je o to poprosić. Jesteście marzycielami, a marzenia często Wam się spełniają. Ten najbliższy okres również będzie obfitował w pozytywy zarówno na polu zawodowym jak i osobistym.

Ryby

Nie szarżujcie, nie przeceniajcie swoich możliwości. Czasem wydaje Wam się, że wszystko umiecie, ale nie zawsze tak jest w praktyce. Dlatego ostrożności nigdy nie jest za wiele. Finansowo będzie stabilnie i sprawy zawodowe będą teraz Waszą mocną stroną. Ale trzeba wykonać odrobinę wysiłku, bo samo nic do Was nie przyjdzie. To, że czasem popełnicie jakiś błąd, nie powinno mieć wpływu na to, że nadal dążycie do upragnionego celu. Nie raz przyjdzie Rybom stoczyć walkę w obronie swoich racji, ale by była to walka skuteczna musicie mieć odpowiednie argumenty. Będziecie też poszukiwać nowych doznań.

Copyright © 2010-2020, wrozbyonline.pl