Rok Logo_wo
Social

TRADYCJA WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH sięga, prawdopodobnie czasów pogańskich. Pierwsza znana wzmianka o wróżbach andrzejkowych, pojawiła się w 1555 roku. Wiadomo, iż wróżby te odbywały się w wigilię św. Andrzeja. Patronem tego dnia jest Św. Andrzej z Galilei. Z zawodu rybak, później podróżnik. Życie zakończył na krzyżu. Imię Andrzej pochodzi z greckiego, oznacza siłę i odwagę. Wróżby andrzejkowe, od początku miały na celu, jak dziewczęta mają poznać kandydata na męża. Gdy powstawała ta tradycja, wieczorem w wigilię imienin Andrzeja, spotykały się panny. Kobiety zamężne nie brały w tym udziału, ponieważ ich los, był już przesądzony. Wierzono, że przyszłość objawiają duchy, które zstępują na ziemię. Uważano, aby w obrzędach nie brały udziału kobiety w błogosławionym stanie, ponieważ duchy mogłyby zaszkodzić dziecku. Kawalerowie nie brali udziału w andrzejkowych wróżbach, ponieważ mieli swój własny wieczór. Mężczyźni wróżyli sobie w noc poprzedzającą dzień Św. Katarzyny - męczennicy, który przypadał na 25 dzień miesiąca.

B_czytaj_dalej B_sprawdz
Wróżby poniżej opracowała Izabela Frąckiewicz
RYTUAŁ MIŁOŚCI

Rytuał wykonujemy w wigilię Andrzejek po zachodzie słońca.

. Przygotuj mały kawałek węgielka drzewnego 1 świecę w kolorze czerwonym lub białym Olejek z drzewka różanego lub cynamonowy 3 zioła:

  1. bazylia 1 szczypta
  2. lubczyk 1 szczypta
  3. suszone płatki czerwonej róży (pokrusz 3 płatki)

Zrób mieszankę z ziół Sposób wykonania:

Świecę namaść 3 kroplami olejku, zapal i postaw na żaroodpornej podstawce.

Zapal węgielek, uspokój serce i umysł przy pomocy powolnych i głębokich oddechów, weź szczyptę mieszanki ziół w palce i powiedz:

"Twarzy mego ukochanego jeszcze nie znam" - rzuć szczyptę ziół na palący się węgielek,
"Lecz wkrótce ją poznam" - rzuć 2 szczyptę ziół na palący się węgielek,
"Chodź do mnie moja prawdziwa miłości" - rzuć 3 szczyptę ziół na palący się węgielek i dodaj tak jest i tak będzie. Dokonało się.

Copyright © 2010-2020, wrozbyonline.pl