Data urodzenia

Feng shui

 Czym jest Feng Shui?

Wiatr i woda”, takie jest dosłowne tłumaczenie na język polski słów Feng Shui.
Starożytna wiedza oraz sztuka kształtowania przestrzeni ma ścisły związek z naturą, jej tajemnicami, żywiołami oraz witalną energią. Z szacunkiem traktuje jej wymagania, dlatego też aby kupić dobre mieszkanie, w którym spotka przyszłych domowników szczęście, zdrowe potomstwo oraz dobrobyt, trzeba zwrócić uwagę na wiele detalów - np. ukształtowanie terenu , kierunki geograficzne, przepływ wody, a nie tylko wygląd murów.


To wszystko zapewni dobre krążenie energii – Chi.
To potężna, choć niewidzialna siła, która wywiera wpływ na wszelkie aspekty ludzkiego życia. Wzmacnia witalność, koncentrację uwagi, przyciąga powodzenie w interesach oraz daje popularność.

 

Feng Shui powstała dawno - trzy tysiące lat temu w Chinach jako wiedza ściśle związana z geomancją. Na początku służyła budowaniu grobów w odpowiednich energetycznie miejscach i była powiązana z ważnym dla Chińczyków kultem przodków.


Potem służyła bardziej ziemskim celom, projektowaniu pomyślnych domów, ale przede wszystkim aranżacji ich wnętrz.
Dzisiaj wiedza starożytnych Chińczyków przeżywa wielki renesans także w zachodniej kulturze. Małe restauracje, wielkie banki, luksusowe hotele i niewielkie kawalerki są urządzane według jej zasad. Feng Shui bowiem jest dla każdego i wbrew pozorom wcale nie wymaga wielkich nakładów finansowych.

 

Ty i twój dom żyjecie pełnią istnienia tylko w harmonii. Nie masz wielkiego wpływu na decyzje możnych tego świata, kurs dolara lub na pogodę.
Jednak twoje mieszkanie – to twoje królestwo. Tutaj – ty decydujesz prawie o wszystkim. A większość z nas nie zdaje sobie sprawy z faktu, jak bardzo na ich życie wywiera wpływ sposób aranżacji wnętrz oraz dom, w którym mieszkają.


Traktujemy mieszkanie jako tło, czasami jako wyznacznik naszego statusu materialnego, a jeszcze innym razem jako miejsce, gdzie można pozwolić sobie na nadmierny luz, całkowity brak porządku lub czystości, bo przecież nikt tego nie widzi w naszym prywatnym raju.
Jednak, dziwnym trafem, wnikliwi mistrzowie Feng Shui szybko opiszą twój charakter oraz życiowe problemy na podstawie krótkiej wizyty w twoich czterech ścianach. Nie potrzebują do tego ani testów psychologicznych ani horoskopów, ani próbek pisma lub wróżebnych kart.
Mieszkanie bowiem odzwierciedla naszą osobowość jak w lustrze, trzeba tylko umieć te znaki - widzialne i niewidzialne odpowiednio odczytać.
Zdrowa, piękna energia chi służy człowiekowi tylko w harmonijnie zaprojektowanych wnętrzach. Zanieczyszczona jako sha działa na niego niezwykle destrukcyjnie. Nic więc dziwnego, że doświadczone oko specjalisty Feng Shui od razu dostrzeże, które dziedziny twojego życia opromienia dobra chi, a które niszczy sha.


Ileż mniej byłoby intryg w pracy, a pracownicy mieliby więcej do niej motywacji, gdyby biura nie posiadały tych okropnych, ciemnych korytarzy – prawdziwej wylęgarni sha? Ileż byłoby lepszych relacji rodzinnych, gdyby jak dawniej - sercem domu był okrągły stół, przy którym wspólnie jada się gorące posiłki, lub kominek rozświetlony wesołą iskierką ognia, a nie plastykowe i wrzeszczące pudło telewizora. Iluż mniej nastolatków nie popadałoby tak łatwo w depresje, nie czułoby wiecznego zmęczenia, gdyby ich wielka przygoda jaką jest dorastanie odbywała się w ruchu na świeżym powietrzu lub przy książce w odpowiednim wnętrzu, a nie w smogu elektromagnetycznym między komputerem, komórką i tv.


Wiele osób samotnych, które pragną z kimś dzielić życie, również nie zdaje sobie sprawy, że przestrzeń wokół nich zaprojektowana jest tylko... na jedną osobę, a do tanga trzeba przecież dwojga...
Jednym słowem – dzięki zrównoważeniu energii we wnętrzach, których często przebywamy, wywieramy wielki wpływ także na nasze zdrowie, uczucia, powodzenie materialne.


Jeśli więc nasz dom energetycznie choruje, to musimy mu pomóc, ale bez znajomości siatki Bagua nie da się tego zrobić. Jeszcze lepiej aby wsparł go doświadczeniem wytrawny i doświadczony mistrz starożytnej wiedzy znający tajemnice z kręgu żywiołu Wiatru i Wody, ale o takiego nie jest łatwo nawet w Chinach ( w najlepszych szkołach - czeladnikiem jest się ponad trzydzieści lat!), toteż chociaż trochę sami spróbujmy krok po kroczku uchylić rąbka tajemnicy, która zapewni nam lepsze samopoczucie w naszych czterech ścianach.

 


EKSPERCI

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.