Pomocnik
Sugestia
Sprawdź czy los Ci sprzyja. Nasi Eksperci odkryją przed Tobą Twoją przyszłość. Zadzwoń teraz na numer 708 788 265 (4,00 - 4,92 PLN z VAT/ min.) lub napisz sms o treści WRB.(swoje pytanie) na numer 7255 (2,00 - 2,46 PLN z VAT/ sms).

x Info-premium

Jeżeli nie możesz dodzwonić się na numery Premium Rate lub wysłać SMS prawdopodobnie został przez Ciebie przekroczony limit wynikający z nowej regulacji Prawa Telekomunikacyjnego. Udostępniamy informację o sposobie informowania abonentów przez Operatorów oraz o sposobie zwiększenia odgórnie nałożonych limitów.

Regulacja PT nie dotyczy usług takich jak: CALLBACK, TELEFON, SMSCHAT PRZEZ STRONĘ, MAIL. Te usługi nie posiadają limitów i funkcjonują tak jak do tej pory.

Pobierz darmową aplikację na telefon
z horoskopami
i Ekspertami.

google play app store

Chcesz otrzymywać horoskop na swój e-mail?

Reiki

Kategorię opracował Wróżbita Piotr Górski

 

Reiki (słowo japońskie 靈 氣) jest systemem uzdrawiania za pomocą uniwersalnej energii życia. Słowo „Rei” w języku japońskim oznacza kosmos, natomiast słowo „Ki” jest energią życiową. Cały wyraz Reiki tłumaczy się jako „uniwersalna energia życia”.


Reiki postrzegana jest jako energia, która przenika wszystko i wszystkich. Każdy z nas ma możliwość posługiwania się tą energią lecz zdolność ta jest bardzo ograniczona miedzy innymi przez styl życia współczesnego człowieka. Aby nabyć zdolności świadomego korzystania z energii Reiki należy przejść proces inicjacji który przeprowadzany jest przez uprawnionego mistrza i nauczyciela Reiki. Podczas seminariów towarzyszących inicjacji, mistrz przekazuje różne techniki posługiwania się oraz uzdrawiania tą energią.


Reiki nie jest religią i nie jest też żadną filozofią. Jest energią oraz sztuką jej wykorzystywania opartą na pięciu uniwersalnych zasadach sformułowanych oraz przekazanych przez dr Mikao Usui.


Pięć Zasad Reiki
· Właśnie dziś nie złość się.
· Właśnie dziś nie zamartwiaj się.
· Oddaj cześć swemu ojcu, matce, nauczycielom i sąsiadom, a także spożywanemu pożywieniu.
· Prowadź uczciwie życie.
· Bądź życzliwy dla wszystkiego co żyje.


Cały system Naturalnego Uzdrawiania Reiki bazuje na założeniach wschodniej medycyny a więc uznaje, że zdrowie oznacza harmonię ciała, umysłu, duszy oraz otoczenia, natomiast choroba powstaje w wyniku zaburzenia lub też baraku harmonii w ciele duchowym. Zaburzenia te powstają w szczególności gdy przepływ życiodajnej energii jest zablokowany lub nierównomierny.


Energia Reiki usuwa te zaburzenia pobudzając organizm do regeneracji oraz niweluje wszelakiego rodzaju blokady energetyczne powstałe w naszych czakrach oraz meridianach dzięki czemu następuje wyrównanie energetyki naszego ciała w taki sposób, że zaczynamy przyciągać Miłość, Zdrowie i Bogactwo.
Reiki używane jest nie tylko w stosunku do ludzi ale również do zwierząt, roślin oraz natury martwej. Szczególnie w krajach zachodnich jak również coraz częściej w Polsce zabiegi i masaże Reiki wykonywane jest w szpitalach w celu poprawy stanu zdrowia.


Odkrycie współczesnego Reiki
Historia odkrycia Reiki jest bardzo fascynująca. Uważa się, że Reiki w znanej dzisiaj formie odkrył Dr Mikao Usui pastor i rektor Uniwersytetu Doshisha w Kioto, w Japonii. Jeszcze jako nauczyciel często zastanawiał się jaka siłą Jezus uzdrawiał. Pewnego dnia postanowił całkowicie poświęcić się poszukiwaniu boskiej siły jaką posługiwał się Jezus oraz Budda w uzdrawiania innych. Mikao Usui postanowił osiąść w buddyjskiej Świątyni Zen. Tam też po wieloletnich naukach między innymi sanskrytu i poszukiwaniach odnalazł teksty, które opisywały zapomniane techniki i formuły uzdrawiania duchowego. Jednak nie odnalazł mimo wielu poszukiwań jak aktywować tą energię i sprawić by działała. Wiedział, że uniwersalna energia życia istnieje, nie wiedział tylko co zrobić, aby zaczęła działać. Mikao Usui postanowił przeprowadzić medytację w nadziei, że odkryje w jaki sposób aktywować boską energię by niosła pomoc. W tym celu udał się na górę Kuriyama w Japonii. Tam też jak opisuje Hawayo Takata – jego uczennica – dwudziestego dnia doznał objawienia. Ukazały mu się różne symbole. Otrzymał również przekaz jak je aktywować, aby niosły uzdrawiającą energię.


Według legendy dr Mikao Usui po samoinicjacji na górze Kuriyama zaczął uczyć i uzdrawiać żebraków i studentów. Do swojej śmierci w 1926 Mikao Usui nauczył Reiki ponad 2000 osób. Jednym z uczniów był Chujiro Hayashi, który inicjował na mistrzynię Hawayo Takatę, którą uznaje się za propagatorkę Reiki w całym świecie zachodnim.


Nauczanie Reiki odbywa się w trzech etapach:
1. Pierwsza inicjacja – Upoważnienie Fizyczne - dostosowuje system energetyczny ucznia do korzystania z energii Reiki oraz rozszerza jego możliwości poboru Reiki tak, by mógł efektywnie używać jej na sobie i innych. Mistrz Reiki uczy podstawowych teorii działania Reiki oraz technik uzdrawiania - głównie miejsc przykładania dłoni, którymi przekazywana jest energia.
2. Druga inicjacja – Upoważnienie Mistyczne - powinna nastąpić zwykle nie wcześniej niż kilka miesięcy po pierwszej. Podczas niej mistrz przekazuje uczniowi specjalne 3 symbole (znaki), które ukierunkowują energię oraz modyfikują jej działanie. Dzięki tym symbolom uczeń może oprócz działania na ciele pacjenta, uzdrawiać też jego sferę mentalną (umysł dusza), a także wzmocnić i przedłużyć działanie Reiki na pacjencie. Po tej inicjacji nabywa się zdolności do przekazywania Reiki niezależnie od czasu i przestrzeni.
3. Trzecia inicjacja – Upoważnienie Absolutne - jest inicjacją mistrzowską. Uczeń poznaje ostatnie symbole, które poszerzają jego możliwości odbioru i przekazywania energii innym oraz pozwalają na inicjowanie w Reiki innych.


Efekty działania Reiki:
· Regeneracja uszkodzonych tkanek i przyspieszenie procesu gojenia,
· Przywracanie sprawności systemu odpornościowego,
· Walka z alergiami i długotrwałymi infekcjami,
· Wzmocnienie i usprawnienie organów wewnętrznych,
· Usuwanie zaburzeń związanych z zasypianiem oraz samym snem,
· Likwidowanie skutków nerwic oraz stresu,
· Przywracanie równowagi emocjonalnej,
· Reiki usuwa klątwy, oka oraz uroki, odcina od wampirów energetycznych,
· Usuwa negatywną karmę.


EKSPERCI

01 Satis
POLSKI 
Tarot Reiki
Dziedziny: Uczucia Praca Rozwój duchowy
0048224 452 454 6.50 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 888 077 7.69 zł brutto POLSKA
zajęty: prowadzi rozmowę
02 Iravan
POLSKI 
Promocja
Runy Tarot Jasnowidzenie i Wizjonerstwo
Dziedziny: Uczucia Partnerstwo Biznes
0048224 452 497 4.70 zł brutto CAŁY ŚWIAT
teraz dostępny
Karty Klasyczne Przyjaźń i uczucia w zodiaku Odcienie męskości
Dziedziny: Uczucia Praca Biznes
0048224 452 469 5.00 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 788 057 4.92 zł brutto POLSKA
zajęty: prowadzi rozmowę
Runy Tarot Karty Anielskie
Dziedziny: Partnerstwo Biznes Wsparcie duchowe
0048224 452 447 3.00 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 788 025 4.92 zł brutto POLSKA
teraz dostępny
05 Agra
POLSKI 
Karty Lenormand Tarot Horoskop
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Praca
0048224 452 421 3.90 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 788 890 4.92 zł brutto POLSKA
zajęty: prowadzi rozmowę
Tarot Jasnowidzenie i Wizjonerstwo Numerologia
Dziedziny: Uczucia Praca Finanse
0048224 452 416 4.90 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 788 805 4.92 zł brutto POLSKA
teraz niedostępny
07 Noma
POLSKI 
Tarot Sennik Numerologia
Dziedziny: Uczucia Praca Finanse
708 788 072 4.92 zł brutto POLSKA
teraz niedostępny
Tarot Karty Klasyczne Biała Magia
Dziedziny: Uczucia Zdrowie Finanse
0048224 452 446 4.90 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 888 089 7.69 zł brutto POLSKA
teraz niedostępny
09 Kirke Gaja
POLSKI 
Promocja
Tarot Numerologia Karty Cygańskie
Dziedziny: Uczucia Praca Finanse
708 788 266 4.92 zł brutto POLSKA
teraz niedostępny
10 Light Angel
POLSKI 
Jasnowidzenie i Wizjonerstwo Karty Anielskie
Dziedziny: Uczucia Praca Biznes
0048224 452 496 5.00 zł brutto CAŁY ŚWIAT
708 788 023 4.92 zł brutto POLSKA
teraz niedostępny


Strona jest zarządzana przez firmę All Connect Sp. z o.o.
Copyright 1998-2020 © All Connect Sp. z o.o.