Zamów i otrzymuj za darmo aktualny horoskop!

Masaż

Masaż PeLoHa


Masaż Peloha to delikatny jednak silnie działający sposób na odpoczynek, eliminację stresu, rozbudzenie ciała oraz uwolnienie go od wszelkich bólów i dolegliwości.
Podstawą tej metody jest zrozumienie, że ciało to święta świątynia, która pozwala nam funkcjonować jako duchowo fizyczne istoty na ziemi.
Metoda Masażu Peloha rozwijana była przez okres 25 lat. Twórcą i nauczycielem tego masażu jest Australijczyk Alan Earle. Kiedyś zapadł on na ciężką chorobę. W ramach rekonwalescencji zalecono mu serię masaży. Zaczął poszukiwać najbardziej skutecznych, zainteresował się głównie masażami energetycznymi.
I tak narodził się masaż PeLoHa. Jest to jego autorska metoda, którą rozwijał przez lata poszukiwań i praktyki, będąca kompilacją wielu różnych technik (masażu klasycznego, polinezyjskiego, technikę Bowena, refleksologię, uzdrawianie polarity, kryształową terapię, pracę z meridianami, punktami z akupresury, uzdrawianie stylem reiki, delikatnymi ruchami z chiropraktyki, spiralnymi uwzględniającymi 7 głównych i 12 mniejszych czakr kończąc na czakrze serca).


Działanie Masażu Peloha (którego nazwa pochodzi od trzech angielskich słów Peace (pokój), Love (miłość), Harmony (harmonia), jest bardzo głębokie i wielopoziomowe;
- wpływa on na ciało fizyczne jak i energetyczne, mentalne i duchowe.
- uczy akceptacji własnego ciała
- przywraca prawidłowe krążenie krwi i innych płynów ustrojowych
- zwraca prawidłową przemianę materii i likwiduje nadwagę
- likwiduje sztywność stawów
- kosmetycznie: wygładza zmarszczki, poprawia jędrność ciała, redukuje celulit
- oczyszcza organizm z toksyn
- relaksuje
- wspomaga leczenie depresji i przywraca radość życia
- pomaga w podejmowaniu decyzji, wzmaga kreatywność
- podnosi poziom zadowolenia, działa odprężająco, oraz doenergetyzowująco zarówno na osobę masowaną jak
i na tą która wykonuje masaż.

 

Celem Masażu Peloha jest:
- promować uczucia Pokoju, Miłości, Harmonii, oraz dobre samopoczucie poprzez masowanie ciała
- przyciągnąć uwagę do każdej części ciała, tak by była dostrzeżona i doceniona
- świadome kierowanie uzdrawiającą energią poprzez różne części ciała tak, by usunąć blokady i skierować
uwagę na serce
- praca w sposób płynny z pracą sił życiowych Natury, rytmiczny, pulsujący sposób wraz z cyklicznymi
ruchami, gdy ręce nieruchomieją mają miejsce wizualizacje
- zachęcić stan uniesienia duchowego i medytacji, zaprosić istoty duchowe z księstwa uzdrawiania, by stały się
częścią procesu i wprowadzić zmiany, które one uważają za słuszne, np. do wzoru DNA

 

Zalety Metody Masażu Peloha:
- delikatny w dotyku tak, więc odpowiedni dla dzieci, osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, oraz osób
starszych.
- ciało zostaje jedynie delikatnie naoliwkowane, więc nie ma potrzeby korzystania z prysznica przed ubraniem się.


Masaż Klasyczny


Masaż klasyczny jest metodą oddziaływania fizykalnego, wywierającą leczniczy wpływ na organizm człowieka. Polega on na wykonywaniu szeregu ręcznych technik w postaci: głaskań , rozcierań, ugniatań, ucisków, oklepywań i wibracji. Bezpośrednie ich oddziaływanie na ustrój, polega głównie na przyspieszeniu przemiany materii, dotlenieniu i poprawieniu ukrwienia w skórze, tkankach pod nią leżących oraz w mięśniach.

 

Pulsing (rytm, ruch, radość)


Pulsing to holistyczna terapia, która przywraca prawidłowy i swobodny przepływ energii. Ta delikatna metoda pracy z ciałem, usuwa ból, stres, wszelkie napięcia i blokady w ciele człowieka, przywraca prawidłowy przepływ krwi, limfy i płynu mózgowo-rdzeniowego, ponadto bardzo korzystnie wpływa na stawy. Szczególnie dobre efekty przynosi u dzieci i osób starszych ze względu na nieinwazyjność i delikatność terapii.
Pulsing opiera się na zasadzie rytmu i ruchu. W czasie sesji leży się w ubraniu. Pulsator trzymając pacjenta za nogi, biodra lub ręce kołysze ciałem w bardzo specyficzny sposób. Pojawia się stan poczucia bezpieczeństwa, ochrony i wsparcia. Rytm kołysania dostosowuje się do indywidualnego wewnętrznego rytmu pacjenta. To pozwala na doświadczenie radości, głębokiego relaksu i otwartości. Pojawia się nasze wewnętrzne źródło siły, spokoju i radości, a układ nerwowy nareszcie odpoczywa, a najbardziej uparte bloki (napięcie, ból, stres, choroby, problemy emocjonalne w ciele) zaczynają reagować na przepływ energii, odblokowując i otwierając. Mimo, że jest to zabieg bardzo łagodny, działa niezwykle głęboko. Opiera się na ważnej zasadzie - NIEINGEROWANIA, nieprzyspieszania, nienakładania żadnego rodzaju presji czy kontroli. Stan pełnego relaksu sprzyja otwartości na dobroczynne działanie pulsingu i tym samym potęguje efekt terapii.

 

Masaż twarzy


Masaż twarzy wzmacnia, odbudowuje i pomaga wymodelować twarz na nowo.
O młodym bądź dojrzałym wyrazie naszej twarzy decyduje około 70 mięśni. Nie poddawane celowym ćwiczeniom z wiekiem tracą elastyczność i masę. To nie zmarszczki, lecz zwiotczałe i zanikające mięśnie są głównym objawem starzenia. Aby przywrócić młodość twarzy należy je odbudować i wzmocnić.
Efekty masażu:
- skóra odzyskuje niezwykły blask
- czoło staje się jędrne i pogodne
- policzki uniesione wyżej i zaokrąglone
- fałd nosowo-policzkowy wygładza się
- owal twarzy czysto zarysowany
- szyja staje się jędrniejsza
- następuje podniesienie skóry tzw. lifting twarzy

 

Masaż ujędrniający i wspomagający odchudzanie


Jest to bardzo intensywny, pobudzające mięśnie masaż. Może być dość bolesny, ponieważ jego zadaniem jest rozbicie komórek tłuszczu, które znajdują się głęboko w tkance podskórnej.
Masaż ten polega na intensywnym rozcieraniu i masowaniu napiętych mięśni, co umożliwia spalanie zbędnego tłuszczu. Ujędrnia, wyszczupla sylwetkę, a także wpływa na zanikanie cellulitu. W ten sposób możesz wyszczuplić i kształtować swoją sylwetkę. Masaż ten doskonale likwiduje tkankę tłuszczową z okolic pośladków, bioder i ud.
Masaż ujędrniająco - odchudzający stanowi skuteczne uzupełnienie kuracji odchudzających, a zarazem ma działanie rewitalizujące. Oddziałuje on przede wszystkim miejscowo.


Masaż pleców


Pod wpływem masażu zostaje pobudzone krążenie, następuje podwyższenie temperatury w masowanych tkankach, dzięki temu wyraźnie obniża się napięcie mięśni i ustępują bóle. W ten sposób pozbywasz się również stresów pod wpływem których, nieświadomie napinasz swoje ciało, następuje odprężenie psychiki i ciała.
Masaż pleców usuwa napięcie mięśni i poprawia krążenie, niweluje ból przy zmianach zwyrodnieniowych i urazowych, lub taki, który występuje w wyniku stresu i zmęczenia.

 

Masaż energetyczny Reiki

 

Masaż ten jest wspaniałą i niezwykle skuteczną metodą terapii naturalnej. Polega na przekazywaniu uzdrawiającej energii od terapeuty do pacjenta, poprzez delikatny dotyk rąk. Szczególne układy i pozycje rąk terapeuty jak również specjalnie dobrane miejsca energetyczne na ciele pacjenta i niepowtarzalny, relaksuj klimat zabiegów Reiki są charakterystyczne dla tej metody.

 

Terapia Reiki może stanowić znakomite uzupełnienie terapii konwencjonalnej jako metoda wspomagająca a nie alternatywna.

 

Korzystanie z masażu energetycznego Reiki wspiera w każdym dobrym działaniu, wzmacnia pozytywne intencje i twórcze myśli. Zabieg ten równoważy nas na wszystkich poziomach naszego istnienia czyli ciała, umysłu oraz ducha.

 

Efekty terapii
Regeneracja uszkodzonych tkanek i przyspieszenie procesu gojenia,
Przywracanie sprawności systemu odpornościowego,
Walka z alergiami i długotrwałymi infekcjami,
Wzmocnienie i usprawnienie organów wewnętrznych,
Usuwanie zaburzeń związanych z zasypianiem oraz samym snem,
Likwidowanie skutków nerwic oraz stresu,
Przywracanie równowagi emocjonalnej,
Reiki usuwa klątwy, oka oraz uroki, odcina od wampirów energetycznych,
Usuwa negatywną karmę.


EKSPERCI

FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.