Data urodzenia

Horoskop chiński

Horoskop opracowała: Wróżka Aisa Ris

 

W zachodniej astrologii, która jest podzielona na miesiące, dla Chińczyków determinującym czynnikiem w wyborze właściwego czasu jest rok narodzin. Chiński zodiak opiera się na cyklach dwunastoletnich. Chińczycy czas zodiakalny wyrażają za pomocą 12 zwierząt, chiński czas jest bowiem ześrodkowany wokół numeru 12 - dwunastoletni cykl, dwanaście faz dnia i dwanaście miesięcy w roku.


Każdy z nas należy do jednego z żywiołów, które są związane z latami, godziną urodzin i znakami zwierzęcymi. Woda, Drewno, Ogień, Ziemia i Metal to najważniejsze siły wpływające na świat, tworzące integralną część chińskiego horoskopu. Każdy z tych pięciu żywiołów ma inne znaczenie i nadaje odmienny charakter znakowi zodiaku.
Woda synonim zamknięcia w sobie, woda stojąca, która skrywa głębokie tajemnice delikatna i wrażliwa. Potrzebuje czasu, żeby stworzyć stały związek gdyż należy do osób wymagających. Ma duszę artystyczną, jest inteligentna.


Drewno synonim łagodności, równowagi, harmonii, sił twórczych, wyobraźni, energiczny, żywiołowy, wciąż ma nowe pomysły na życie, które natychmiast chce realizować. Lubi towarzystwo innych ale czasem ucieka w samotność. Lubi dbać o swój wygląd i jest kochliwy.


Ogień synonim żaru, namiętności, żywotności, entuzjazmu. Wbrew pozorom nigdy nie podejmuje decyzji pochopnie. Ufny wobec innych. Lubi życie towarzyskie i umie znaleźć się w centrum zainteresowania. Ma rozległą wiedzę.
Ziemia synonim materializmu, trwałości, bezpieczeństwa, płodności Cechuje ją mądrość, spokój i rozwaga. Lubi analizować zachowanie innych i swoje. Kobieta - Ziemia jest oddaną matką i żoną, życie rodzinne jest dla niej najważniejsze.
Metal synonim cięcia, surowości, silnej woli, przenikliwości. Z pozoru spokojny i rozważny ale wewnątrz pełen energii i emocji. Jeśli kocha to gorąco, lubi nawiązywać nowe przyjaźnie. Oddany, serdeczny i bardzo towarzyski. Żywioł przeznaczenia zmienia się zgodnie z latami urodzin. Każdy żywioł obejmuje dwa lata, powraca więc co dziesięć lat.


Lata kończące się na :
4 i 5 - Drewno
6 i 7 - Ogień
8 i 9 - Ziemia
0 i 1 - Metal
2 i 3 - Woda


EKSPERCI

Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.