Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady
Agra

Agra

teraz niedostępny

Dziedziny : Miłość i partnerstwo, Twoja przyszłość, Kariera i praca, Wsparcie duchowe, Rozwój duchowy

Metody : Tarot, Astrologia, Karty lenormand, Karty anielskie, Oczyszczanie, Numerologia, Wahadełko

Styl porady : Bezpośrednio i szczerze

STATYSTYKI
6496 Ilość
porad
Ostatnio
online
8 Lat na
portalu
46814 Wyświetleń
profilu

Horoskop urodzeniowy

Poniżej zamieszczam horoskop przykładowy. Czasem aspektów jest więcej, a czasem mniej. Horoksop urodzeniowy ukazuje wszytskie charakterystyczne cechy dla danej osoby w oparciu o astrologię.

 

Władca – URAN (współwładca SATURN); jedenasty znak Zodiaku; powietrzny, stały, męski.

Wodniki wykazują pozytywnie spolaryzowaną ekspresję połączoną z komunikatywną naturą znaków powietrznych. Preferują wyrażanie siebie poprzez grupę, w której zwykle działają. Są ekscentryczni, niekonwencjonalni nie tylko w sposobie myślenia, ale i bycia. Kochają nade wszystko wolność, niezależność, nie znoszą żadnych ograniczeń i jeżeli tylko zauważą, że ktoś chce na nich wywrzeć presję, natychmiast zrywają taką znajomość lub ograniczają kontakty. Są wolnomyślicielami o szerokim spojrzeniu w przyszłość. Oryginalni, pełni inwencji, intelektualni, przyjacielscy, niezależni, idealiści, często rewolucyjni w swym działaniu. Wykazują sporo zainteresowania sprawami publicznymi. W miłości preferują wolne związki. Prawdą jest, że Wodnik, który we wczesnym okresie swego życia wstąpi w związek małżeński (pomiędzy 22–26 rokiem życia), równie szybko ten związek opuszcza.

– urodzeni w 3. dekanacie – 10.02–19.02 – najbardziej przypominają cechami charakteru Wagi. Są też najbardziej towarzyscy, prorodzinni – o ile Wodnik tak naprawdę jest domatorem – nie mniej zwykle nie lubią być sami, najwcześniej wstępują w związki małżeńskie i o dziwo – potrafią w tych związkach wytrwać. Także najbardziej dyplomatyczni i najmniej ekscentryczni.

Zawodowo – związani z takimi dziedzinami, gdzie liczy się oryginalna, niezależna myśl. Często są inżynierami, wynalazcami, informatykami, podróżnikami, pedagogami, psychologami, ale także aktorami teatralnymi lub filmowymi, fotografami, społecznikami, prawnikami, pisarzami.

SŁOŃCE  29° WODNIKA

(+) Stopień genialności i wielkiej astrologii. Okultyzmem, sukces publiczny. Śmiałość, fortuna, awans. Prezencja, godność, wojskowość. Najważniejszą cechą tego pasma jest dokopywanie się do głębi, także osobisty magnetyzm, poczucie niezależności. Powodzenie w przedsięwzięciach kupieckich i przemyśle górniczym. Pragnienie podróżowania.

(-) Człowieka łamią okoliczności, których nie jest w stanie kontrolować. Warunki życia ograniczają rozwój wspaniałych możliwości.

SŁOŃCE W 8. DOMU

Według wielu astrologów pozycja Słońca w tym domu nie jest zbyt silna i raczej negatywna

8. dom jest domem „śmierci”, jak i zapisów, testamentów, legatów i pieniędzy obcych ludzi, a także naszego partnera/-ki.

Słońce w tym domu  sugeruje powiększenie majątku przez zapisy, dzięki testamentowi, jak i małżeństwu, choć czasem zapowiada rozrzutnego współmałżonka/-kę. Ciekawe, że jest to również dom sławy po śmierci – choć osoba za życia mogła nawet być żebrakiem. Może nawet zostać ogłoszona geniuszem, ze względu na ujawnienie jej osiągnięć, na które za jej życia nikt nie zwracał uwagi i z tego tytułu współpartner małżeński może dostać wysokie wynagrodzenie.

– Przy złych aspektach do Słońca – współmałżonek/-ka może okazać się osobą ekscentryczną, można sprzeniewierzyć cudzy majątek; nieprzyjemności w związku z dziedziczeniem;

– Słońce odbierające złe aspekty od Marsa – niebezpieczeństwo dla życia w średnim wieku  w horoskopie kobiety, niebezpieczeństwo dla życia z winy męża;

KSIĘŻYC W WADZE

Osoba otwarta; miły, przyjacielski charakter; zamiłowanie do sztuki; sprawiedliwy, mający zwykle wielu przyjaciół człowiek. Ludzie ci często mają kontakt z szeroką publicznością jako artyści, mówcy prezenterzy radiowi i telewizyjni, projektanci mody, modelki lub modele. Nie lubią wulgarności, chamstwa, bywają delikatni, subtelni, ale niesłychanie wrażliwi na opinię innych o sobie.

Kobiety mają zwykle wielu kandydatów do ręki, a mimo to małżeństwo nie jest zgodne.

Stopnie Księżyca:

21°–30°: zdolność przewidywania, wyższa inteligencja, sporo zmian w życiu.

KSIĘŻYC  29° WAGI

(+) Mistycyzm, religijność, filozofia głębi. Astrologia towarzyska, zainteresowanie magią astralną. wyobraźnia, zamiłowanie do przyrody, oddanie.

KSIĘŻYC W 4. DOMU

Sporo zmian miejsca zamieszkania, niezależność i uznanie w starszym wieku, stosunkowo wczesna śmierć jednego lub obojga rodziców i wynikające stąd zmiany w młodości, zyski poprzez pracę w gospodarstwie rolnym lub dzięki pobytowi na wsi.

Księżyc dobrze położony lub aspektowany wskazuje na zysk lub dobrobyt, darowizny ze strony rodziców, czy też dzięki życiu rodzinnemu. Można zyskać popularność również dzięki rodzicom.

– złe aspekty z Jowiszem oznaczają utratę okazji i ograniczenia, jakie stawia środowisko;

MERKURY W RYBACH

Merkury w Rybach zapowiada wielką wrażliwość, uczucia, które górują nad rozumem, w wyniku czego osobę spotykają rozczarowania. Sporo fantazji, skłonność do samotności lub tajnych związków, sporo niezrealizowanych ideałów, trudności w wyrażaniu własnych myśli, ale zdolność szybkiego przystosowania się do okoliczności, częste zmiany zajęcia, dobre rozeznanie w psychice ludzkiej, analityczność, dyplomacja, sprawiedliwość, dobroduszność. Osoby z tą pozycją Merkurego określają siebie same jako pesymistów.

Przy krytycznie aspektowanym Merkurym ludzie ci często schodzą na złą drogę, wpadają w głęboką melancholię. Wystarczy jednak samo położenie w Rybach, aby wiedzieć, że osoba w jakiś sposób będzie mijać się z prawdą, kłamać dla przyjemności, wygody, przemilczać wszystko, co jest dla niej niewygodne, a w skrajnych przypadkach łgarstwo jest wrodzoną cechą tej osoby. Ponadto cechuje ją czasem bałaganiarstwo, samolubstwo, kapryśność, nałogi, jak pijaństwo, lekomania, narkomania i inne.

MERKURY  6° RYB

(-) Stopień iluzjonisty, szarlatana, spekulanta, łobuza, który zręcznie wykorzystuje swoją pozycję służbową. Ofiara własnego zapału. Bezpłodne przedsięwzięcia.

MERKURY W 8. DOMU

To położenie Merkurego nie jest tak znaczące, o ile nie ma aspektów. W żeńskim horoskopie – trwoga, kłótnie, różnica zdań i trudności w dogadaniu się między partnerami – współmałżonkami – z powodu pieniędzy;

– Merkury krytycznie aspektowany zapowiada w tym domu niepowodzenia finansowe dla drugiej osoby w małżeństwie, straty przez procesy i kłopoty w związku z nimi, procesy spadkowe, posagowe; podróże związane ze śmiercią przyjaciela, sąsiada, a także kogoś z rodzeństwa; możliwość chorób nerwowych.

WENUS W KOZIOROŻCU

Wenus w znaku Koziorożca, który jest odpowiednikiem 10. domu – kariery – zapowiada sukcesy towarzyskie i popularność we wszystkim co łączy się z innymi osobami. Przy silnych, dobrych aspektach do Wenus niesie odpowiedzialność, upór, twardość, przedsiębiorczość, umiejętność operowania finansami, protekcje. Skłania do biznesu, komercji, bankowości, operacji finansowych, różnych stanowisk administracyjnych w wyższych urzędach państwowych (ministerstwa, sejm, parlament itd.), a także do handlu nieruchomościami i ziemią. U osoby silnie zaznacza się pragnienie sławy, zaszczytów, wysokiego stanowiska.

Małżeństwo przy tej konstelacji bywa wcześnie zawierane, ale często druga strona w małżeństwie jest albo dużo starsza, albo dużo młodsza, co w żadnym wypadku nie zapowiada szczęśliwego związku, nie mniej bywa zawarty czasem dla korzyści materialnych, handlowych lub ze względu na konwenanse, interes rodzinny, zobowiązania honorowego itp.

WENUS  14° KOZIOROŻCA

(+) Stopień eksploratora. Pionier, niebezpieczna praca, nieustraszoność. Awans, zdolności organizacyjne, koncentracja. Stanowiska w instytucjach najwyższej rangi, w sądownictwie. Wspieranie starań o dobrobyt innych, wspomaganie pożytecznych inicjatyw. Praca z dziećmi, które mają problemy.

(-) Charakter drażliwy, nieżyczliwy i niezgodny. Skandale, bójki, uszkodzenia. Grozi więzienie. Przeczulenie na punkcie swojego znaczenia, pozycji.

WENUS W 6. DOMU

Pomyślna konstelacja dla zdrowia, o ile nie ma krytycznych aspektów od innych planet i o ile osoba nie przesadza w jedzeniu i piciu. Także jest zapowiedzią, że osoby, z którymi się pracuje lub je zatrudnia we własnym biznesie będą spokojne, życzliwe, uczciwe, zaś praca będzie dobrze płatna, rentowna. Zainteresowanie wszystkim co przynosi przyjemność, ładną odzieżą, dobrymi kosmetykami lub drogimi ozdobami.

– Niekorzystnie aspektowana Wenus sprzyja wygodnictwu, zaspakajaniu swych zachcianek, także kłopotom zdrowotnym;

MARS W WODNIKU

Przy tej pozycji Marsa osoba jest dowcipna, bystra, oryginalna, przedsiębiorcza, ambitna, o dużej intuicji i zdolnościach wynalazczych. Posiada zwykle wielu przyjaciół oraz powodzenie w tym co robi, a nadzieje i życzenia dość łatwo realizują się. Osoba ma zdolności do elektroniki, elektromechaniki, jak i kierownicze, organizatorskie. Chętnie współpracuje lub udziela się w organizacjach charytatywnych i innych społecznych o charakterze filantropijnym. Interesuje ją wszystko co nowe; możliwe są finansowe sukcesy.

Mars niepomyślnie aspektowany niesie dążenie do nadmiernej niezależności,

Stopnie Marsa:

21°–30°: osoby o takich zawodach, jak: prawnik, socjolog, polityk, śledczy.

MARS  22° WODNIKA

(+) Zainteresowanie formą wydarzeń, sposobami działania. Zdecydowane dążenie do doskonałości. Stopień rzeźbiarzy albo mimów. Upór, pewność siebie.

(-) Drażliwość, wybuchowość, wrogość. Przebiegłość. Zranienie, bankructwo. Pieniactwo

MARS W 7. DOMU

Mars pomyślnie aspektowany zapowiada osobę zdolną i pracowitą. Dla obu płci oznacza wczesne małżeństwo, względnie wczesny wolny związek, który w późniejszym okresie może przerodzić się w małżeństwo.

– Przy krytycznych aspektach do Marsa, miłość jest nad wyraz żarliwa, wczesne lub zbyt pośpiesznie zawarte małżeństwo, albo wolny związek; możliwa śmierć współmałżonka. W horoskopie żeńskim możliwa – jak wyżej – śmierć męża lub ulegnie on niebezpiecznemu wypadkowi, rozwody; mało szczęścia. Ponadto straty przez sądy lub towarzystwo; liczni wrogowie w miejscu pracy; osoba często spotyka się z krytyką swego postępowania;

JOWISZ W LWIE

Jowisz w Lwie sugeruje, że wszystkie pozytywne cechy tej planety jakby zlały się razem – oczywiście w przypadku, gdy jest dobrze aspektowany. Charakter jest szlachetny, spokojny, przyjacielskość łączy się tu z odwagą, ufność z wiernością, litość ze sprawiedliwością, panowanie nad sobą z dobrym zdrowiem. Są to ludzie z natury wybrani na przywódców nie tylko garstki ludzi, ale całych mas, z tego względu, że ich morale jest bardzo wysokie, a ponadto zdobywają zwykle doskonałe wykształcenie, są religijni, sprawiedliwi, mają szczęście we wszelkich spekulacjach i sprawach finansowych, jak i grach czy loteriach.

Jowisz niekorzystnie aspektowany jest całkowitym przeciwieństwem swej słonecznej, lwiej natury. Zapowiada bezwzględność, brak uczuć, oddawanie się uciechom życia, zabawom, rozwiązłości, a w skrajnych przypadkach zapowiada okrucieństwo i barbarzyńskie skłonności.

Stopnie Jowisza:

1°–10°: rozmach w działaniu, zaś usposobienie oczarowujące otoczenie;

JOWISZ  2° LWA

(+) Stopień  bogactwa. Zamiłowanie do sztuki.

(-) Wzlot i upadek, kontrasty, brak równowagi. Jeśli stopień jest atakowany to lawina, katastrofa. Kłopoty z podejmowaniem decyzji. Brak zaufania do siebie i innych, mimo stwarzania pozorów, że jest inaczej. Niebezpieczeństwo zapędzenia się na terytorium wroga. Emigracja.

JOWISZ W 12. DOMU

Pomyślnie aspektowany Jowisz niesie powodzenie w każdej działalności, która ma związek z medycyną, lekarzami w szpitalach, laboratoriami, pisaniem, chemią, a także zakonami. Niektórzy mogą wykazywać zainteresowanie okultyzmem, jak i pracą na misji. Wrogowie często stają się przyjaciółmi i ostatecznie przynoszą pożytek. Możliwe są pobyty za granicą.

Krytycznie aspektowany Jowisz czyni osobę obojętną, spokojną, mało zainteresowaną otoczeniem, chętnie izolującą się. W skrajnych przypadkach osoba może trafić do zakładu zamkniętego, domu starości czy opieki społecznej.

SATURN W PANNIE

Wskazuje na człowieka o niezależnym, oryginalnym umyśle. Jest to osoba spokojna, głęboka, o intelektualnych zainteresowaniach, analityczna, praktyczna, lubiąca porządek.

Saturn krytycznie aspektowany wskazuje na skłonność do hipochondrii, niepokoju, lekkomyślności, na rozczarowania i trudności w codziennych sprawach, kłopoty ze zdrowiem.

Stopnie Saturna:

11°–20°: staranność, zdolności handlowe, osoba zasługująca na zaufanie obiektywny krytyk;

SATURN  12° PANNY

(+)  Stopień astrologii. Filozofia, mistycyzm. Symbiotyczna jedność ducha i materii. Magia, kartomancja, parapsychologia. Racjonalizm, praktycyzm, umiarkowanie. Znawstwo symboli, znaków. Rozpoznawanie ekwiwalencji magicznych. Wierność przyjaźni bez względu na okoliczności.

(-)  Fałsz, skrytość, ogłupianie innych. Talent handlowy.  Życie, myśli lub sprawy poplątane; skłonność do podłości, nóż w plecy. Warunki życia udaremniają rozwój uzdolnień. Przy znaczącej sygnifikacji stopnia właściciel horoskopu stanie się mimowolną przyczyną nieszczęścia jednego z przyjaciół, domagając się, aby ten sprostał wysokim wymaganiom przyjaźni.

SATURN W 2. DOMU

Ogólnie – nie jest to zbyt dobra pozycja dla finansów, jednak przy dobrze aspektowanym Saturnie można osiągnąć pewne zyski przez dziedziczenie, oszczędzanie, sumienną kalkulację przychodów i rozchodów. To położenie Saturna spotyka się w horoskopach światowej rangi bankierów. Ponadto dochód można otrzymać dzięki wytężonej pracy.

– Przy dobrych aspektach Saturna z Uranem – dochód może być z pracy w muzealnictwie, archeologii, sprzedaży wyrobów z drewna;

– złe aspekty z Merkurym – straty przez kradzieże;

URAN W SKORPIONIE

Niesie siłę rozumu, wolę, zdecydowanie, siłę koncentracji, aktywność, nie brak oryginalności. Osoba zwykle zdobywa wykształcenie lub rozległą wiedzę nabywa poprzez doświadczenie życiowe. Zainteresowania idą tak w kierunku mechaniki, medycyny, jak i okultyzmu.

Uran krytycznie aspektowany jest zapowiedzią różnych nieszczęśliwych wypadków, takich jak sugerują starzy astrolodzy, mianowicie – porażenie prądem elektrycznym, śmierć przez morderstwo, eksplozję, przysypanie gruzami walącego się domu czy obiektu, postrzelenie w czasie jakiegoś puczu, rewolty, masowych demonstracji.

Stopnie Urana:_

21°–30°: zainteresowanie techniką, różnymi tajnymi sprawami, reformami.

URAN  21° SKORPIONA

(+)  Stopień Guru. Składanie ofiary. Doskonałe rozumienie wzajemnych zależności przyczyny i skutku. Swoboda, niebezpieczeństwo, niezależność. Charakter twardy, nieugięty, przewrotny, nieskłonny do posłuchu. Wiele ciężkich doświadczeń w życiu, ale ogromna odporność.

(-)  Przestępstwa kryminalne.

URAN W 4. DOMU

Ta pozycja Urana sugeruje wczesne opuszczenie miejsca urodzenia, rozdzielenie z rodzicami, kłopoty w domu rodzinnym, tragiczne zdarzenia w życiu, samotnictwo, nieprzyjemności wskutek dziedziczenia, niepowodzenia w życiu małżeńskim. Jak widać pozycja Urana w tym domu nie przynosi szczęścia odnośnie spraw rodzinno-domowych, bez względu na dobre czy złe aspekty.

– krytyczne aspekty od Marsa i/lub Saturna – bieda, nieszczęścia, odsunięcie od domu rodzinnego;

NEPTUN W STRZELCU

Przy korzystnych aspektach sympatyczny charakter; osoba rozumna, zdecydowana, szlachetna, lubi podróże, zainteresowana sztuką, literaturą, nauką, religią, zagranicą, psychologią.

NEPTUN  21° STRZELCA

(+) Stopień jasnowidzenia. Duch syntezy, natchnienie, sztuka, nauka. Wiara. Szczęśliwe małżeństwo. Równowaga wewnętrzna. Nauczyciele, kaznodzieje, profeci, przywódcy, politycy. Konserwatyzm. Troszczenie się o dobro innych. Stopień właściwy dla pracowników służb pomocy socjalnej. Mocna energia, a jeśli sprzężona ze zdolnościami umysłowymi  to daje wybitne osiągnięcia w pracy umysłowej.

NEPTUN W 5. DOMU

Nie jest to dobre położenie Neptuna. Niesie kłopoty związane z romansami, zboczenia erotyczne, chaos myśli, trudne sytuacje dla dzieci, skłonność do sadyzmu w uczuciach, rozwody,  nieudane spekulacje w grach, straty finansowe.

Korzystne aspekty mogą przynieść w miarę pozytywny związek z osobą odmiennej płci, powodzenie w pewnych spekulacjach finansowych.

PLUTON W WADZE

Osoba ma społeczny instynkt, dobrze rozwinięte poczucie sprawiedliwości, praworządności, zdolność propagowania nowych idei, głównie w sztuce.

Niekorzystnie aspektowany wskazuje na kłopoty w związkach, na działanie jawnych wrogów, różne przeszkody i zatargi z prawem.

PLUTON  20° WAGI

(+)  Stopień genialności, jasnowidzenia. Religijność, nieoczekiwana pomoc. Dobrowolne pustelnictwo. Przyjacielskość, ofiarność. Wyrazistość, czymkolwiek się człowiek zajmuje, wkłada w to duszę i serce. Dążenie do kariery politycznej lub artystycznej. Powodzenie we wszystkim co dotyczy religii.

(-) Dewocja, obłuda, ukrywane związki. Kuszenie.

PLUTON W 4. DOMU

Dobre wyobrażenia, intensywne odczucia w stosunku do spraw domowych tendencja do tworzenia atmosfery przyjaźni i miłości w domu. Silny jest wpływ matki. Osoba jednak ma tendencję do zerwania z tradycyjnymi korzeniami, które hamują jego rozwój. W innych przypadkach może czuć zmęczenie  nieco ciężką atmosferą w domu spowodowaną rozdźwiękiem między rodzicami. Osoba może okazać się niechcianym dzieckiem, stąd dąży do szybkiego usamodzielnienia się.

TRYGON (1°)  SŁOŃCE-KSIĘŻYC

Aspekty harmonijne: żywość, energia, siła woli, wierność, szlachetność, zdolności przystosowawcze. Wzmacniają organizm u osób obojga płci, oznaczają w życiu sukces, jak i pomoc ze strony wpływowych ludzi, zatrudnienie w zawodzie, który się lubi, przynoszący dobry zarobek. Zyski poprzez spekulacje, wkład kapitału, przedsiębiorczość i inicjatywę. Przy korzystnych aspektach Jowisza możliwość zgromadzenia znacznego bogactwa oraz szczęśliwe, zamożne małżeństwo. Każdy rodzaj kontaktu powoduje, że życie danej osoby jest ściśle powiązane z życiem jej rodziny, niekiedy z życiem rodziny partnera, choć związek ten może mieć bardziej charakter psychologiczny. Czasami takie kontakty mają wyraźnie patriotyczny aspekt i wskazują, że osoba jest zainteresowana polityką, ponadto są doskonałe dla wszystkich zajęć związanych z nieruchomościami i wyposażeniem domu.

KONIUNKCJA (7°)  SŁOŃCE-MERKURY

Oba ciała nie oddalają się nigdy od siebie na większą odległość niż 28° – stąd z dużych aspektów może występować tylko koniunkcja. Wielu astrologów starożytnych uważało, że ścisła koniunkcja jest absolutnie niepożądana, gdyż daje małe zdolności umysłowe, zwłaszcza gdy Merkury jest w bliższej odległości niż 5° – jest wtedy „spalony” (combusta), natomiast korzystne jest oddalenie od Słońca powyżej 8°. Osoba jest szlachetna, bystra, intuicyjna, uczy się szybko i ma dobrą pamięć. Jeżeli Merkury jest zbyt blisko Słońca, dana osoba skłonna jest do dogmatyzmu, uporu, zarozumiałości, przy małej chłonności umysłowej. Korzystne jest, jeżeli oba Światła leżą w sąsiednich, różnych znakach, ponieważ zwiększa to stopień wrażliwości osoby.

Ogólnie można powiedzieć, że umysł jest praktyczny, przyziemny, poszukujący obiektywnych rezultatów.

KONIUNKCJA (6°)  SŁOŃCE-MARS

Aspekty harmonijne: zalicza się do nich w tym przypadku i koniunkcję, która jest o tyle niekorzystna, że wskazuje na skłonność do przeziębień i gorączki, jak i niesie niebezpieczeństwo fizycznego zranienia.

TRYGON (-6°)  KSIĘŻYC-MERKURY

Aspekty harmonijne: wskazują na związek umysłu ze zdrowym rozsądkiem; jest to często wskaźnik aktywnego, przenikliwego rozumu, płodnej wyobraźni, wysokiej inteligencji niepozbawionej pewnej wrażliwość, kapryśności i ekscentryczności; dobry charakter, wesoły, pociągający.

TRYGON (7°)  KSIĘŻYC-MARS

Aspekty harmonijne: dają osobę ambitną, energiczną, zdecydowaną, śmiałą, o silnej woli, przewidującą, praktyczną, przedsiębiorczą. Dobre aspekty dla wszystkich, których praca wymaga zdrowia i siły fizycznej. W horoskopie kobiet niesie tzw. czerstwość, dobre zdrowie, aktywność. W zasadzie konstelacja ta nawet przy dobrych aspektach daje dwa typy osób: typ pozytywny i negatywny. Strona pozytywna zwiększa odwagę, śmiałość, przedsiębiorczość zaś strona negatywna – odnosi się raczej do zdolności umysłowych, wskazując myśliciela, osobę, która nie wykorzystuje energii Marsa praktycznie.

KWADRATURA (-2°)  KSIĘŻYC-JOWISZ

Aspekty nieharmonijne: aspekty te są niekorzystne dla wszelkich spekulacji, ryzykownych przedsięwzięć, gier hazardowych; straty mogą być spowodowane zbytnią łatwowiernością, zniesławieniem, brakiem umiarkowania, tajeniem motywów działania, w wyniku nieuczciwości. Zmiany i podróże przynoszą szkody, rozczarowania, naruszenie zdrowia; ponadto osoba ma wysokie mniemanie o sobie.

Usposobienie osoby przy tych aspektach bywa niespokojne, nawet wojownicze. Człowiek może być zabobonny, natomiast w stosunku do religii może być zarówno fanatykiem, jak i bezwyznaniowcem. Sprawy finansowe nie idą po myśli osoby, niekiedy występuje skąpstwo, choć przeważnie jest tu rozrzutność i nieostrożność.

Aspekty te często wskazują na przymusową emigrację.

Należy pamiętać, że każdy aspekt Jowisza niesie wygodę, komfort i pewien sukces kwadratury oraz opozycje mogą znaleźć się w horoskopach ludzi, którym się w życiu powiodło.

KWADRATURA (-7°)  KSIĘŻYC-ASCENDENT

kwadratura/kwinkunks/opozycja

Osoba może mieć gorący temperament i sarkastyczny sposób wyrażania się, lecz w miarę dojrzewania zwykle zaczyna zdawać sobie z tego sprawę i cechy te powoli ustępują, zastępowane zdolnością rozumienia innych i okazywania współczucia. Często trudno jest opanować gniew, który jest sposobem rozładowania emocji.

Na wszelkie związki mają wpływ uczucia i to może przyczynić się do trudnych relacji z otoczeniem, gdyż wydaje ci się, że często jesteś jakby zdany na łaskę partnera. Potrzebujesz wiele wsparcia ze strony innych.

OPOZYCJA (-6°)  MERKURY-SATURN

Aspekty nieharmonijne: osoba taka często opisywana jest jako przebiegła, złośliwa, podstępna, podejrzliwa, skłonna do knucia intryg dla nich samych, bez żadnej szczególnej korzyści z tego powodu. Aspekty te niosą surowość, szorstkie maniery; osoba lubi drobiazgowo przestrzegać prawa i porządku. Typ tyrana. Niekiedy aspekty te wskazują na ciężkie, niewdzięczne obowiązki prowadzące do utraty popularności.

Małżeństwa zwykle nieudane potomstwo jest chorowite. Osoba sama jest zwykle nieszczęśliwa w dzieciństwie. Zawsze istnieją w życiu ograniczenia, niekiedy popadanie w depresję. W niektórych przypadkach obserwuje się nieśmiałość i skłonność do samotnictwa.

KWINKUNKS (-1°)  MERKURY-ASCENDENT

.kwadratura/kwinkunks/opozycja

Przy tym aspekcie należy uczyć się sztuki kompromisu. Osoba lubi dużo mówić i być w centrum zainteresowania. Są tu zdolności manualne i umysłowe.

Charakterystyczna bywa nerwowość i wzburzanie się z byle powodu, bez wyraźnej przyczyny, zaś cięty język może być przykry dla otoczenia.

TRYGON (2°)  WENUS-SATURN

Aspekty harmonijne: wielu astrologów uważa, że jest mała różnica w działaniu aspektów harmonijnych i nieharmonijnych. Autorka przychyla się do opinii, że aspekty harmonijne wprawdzie wprowadzają dyscyplinę w związkach i poczucie odpowiedzialności, ale akurat te cechy nie są negatywne. Można powiedzieć, że przy tych konstelacjach łączą się dodatnie cechy Wenus – jak miłość i dobroć, z dodatnimi cechami Saturna – taktem, dyplomacją, systematycznością, umiarkowaniem, sprawiedliwością, wstrzemięźliwością i oszczędnością. Pozytywne cechy obu planet gwarantują wierność, szczerość, otwartość, sprawiedliwość, zamiłowanie do porządku – cechy, które w dobrym związku są niezbędne. Pozytywne cechy tych konstelacji często zapewniają osobie zaszczyty i honory. Oczywiście należy się liczyć z tym, że uczucia tu będą skoncentrowane i o poważnym charakterze, będą idealistyczne i nigdy nie będą namiętne w sensie emocjonalnym.

KWADRATURA (-5°)  WENUS-PLUTON

Aspekty nieharmonijne: wskazują na fanatyzm w miłości, ale częściej pojawia się blokada przed uzewnętrznianiem uczuć i przywiązania; skrywana miłość; tendencja do przyczyniania sobie kłopotów i zgryzot przez nieszczęśliwą miłość; w skrajnych przypadkach skłonność do masochizmu lub perwersji seksualnej. Poważne kłopoty ze zdrowiem.

KWADRATURA (-1°)  WENUS-MC

kwadratura/kwinkunks/opozycja

Aspekt niesie wewnętrzną potrzebę zyskania popularności, najczęściej poprzez wypracowanie zdolności do kompromisu. Zmusza do tego również potrzeba dawania i otrzymywania miłości. Zwykle jesteś osobą ciepłą, kochającą, lecz inni nie chcą zaakceptować ciebie takim, jakim jesteś, bez wyraźnej przyczyny. Jest tu możliwość zrobienia kariery, o ile Wenus odbiera dobre aspekty,

KWADRATURA (1°)  MARS-URAN

Aspekty nieharmonijne: zaliczana jest tu koniunkcja, która wprawdzie oznacza siłę woli, odwagę, wytrwałość, ale napięcie nerwowe może być tak silne, że prowadzi do załamania nerwowego i fizycznego.

Pozostałe aspekty nieharmonijne (opozycja i kwadratura) niosą dużo uporu, ekscentryczności, energią, która jest źle ukierunkowana, rozdrażnienie skłonność do irytacji. Czasami kondycja nerwowa powoduje nieśmiałość. Można powiedzieć, że osoby z tymi aspektami uważane są za nerwowe, kanciaste, a są to cechy, które nie sprzyjają harmonijnym stosunkom z otoczeniem, pożyciu małżeńskiemu, przyjaźni. Niekiedy pragnienie wolności i niezależności jest  silne

SEKSTYL (2°)  MARS-NEPTUN

Aspekty harmonijne: wskazują na naturę rozsądną, uczciwą, prostolinijną, praktyczną, na co wskazuje połączenie z Marsem. Istnieje także zdolność do wykrywania nieszczerości i dwulicowości. Ponadto aspekty sugerują wstrzemięźliwość w piciu, samokontrolę, dbałość o higienę. Emocje są silne, ale kontrolowane. Zaznacza się zamiłowanie do sztuki.

TRYGON (3°)  MARS-PLUTON

Aspekty harmonijne: przy tych aspektach emocjonalna i fizyczna energia znajduje racjonalne ujście. Osoba zwykle pracuje z ogromnym samozaparciem – jest pracoholikiem. Jest pewna siebie, wierzy we własne siły, ma liczne okazje do nowych działań, jak i dalekosiężnych planów. Często osiąga sukces dzięki bezceremonialnemu zachowaniu tzw. rozpychaniu się łokciami.

KONIUNKCJA (5°)  JOWISZ-ASCENDENT

koniunkcja

Osoba jest zwykle otwarta, przyjacielska, szlachetna, optymistyczna, aktywna i niekiedy jowialna. Filozofia lub religia odgrywają w życiu znaczącą rolę. Często udziela pomocy innym i jest tolerancyjna, dopóki inni podzielają jej punkt widzenia.

TRYGON (-6°)  NEPTUN-MC

sekstyl/trygon

Jesteś idealistyczny w swym sposobie widzenia świata, szlachetny, lubisz spokój, zaś w swoich związkach z innymi nawet szczodry. Tam, gdzie trzeba nieść pomoc, jesteś zwykle pierwszy i nie ma dla ciebie znaczenia, jakiego koloru skóry czy wyznania jest to osoba. Starasz się otaczać ludźmi o pozytywnym myśleniu. W zawieraniu przyjaźni jesteś dość ostrożny do czasu, gdy osobę bliżej poznasz. Niekiedy bywasz ofiarą niezamierzonego lekceważenia.

OPOZYCJA (-4°)  PLUTON-MC

Pluton – kwadratura/kwinkunks/opozycja – MC

Aby w życiu osiągnąć sukces musisz temu poświęcić wiele czasu i wysiłku. Często na swej drodze spotykasz przeszkody, ale zawsze dźwigasz się i dążysz dalej. Nie pozwalasz sobą manipulować. Często zdarza się, że jak osiągniesz upragniony cel, odsuwasz się od przyjaznych ci ludzi, ponieważ kontakt z nimi staje się dla ciebie niewygodny.

Trygon, koniungcja itp to tylko nazwy aspektów. Ważne to co pod spodem. Ten horoskop to plan na całe zycie. Niektóre cechy charakteru mogą sie pojawić w późniejszym momencie życia, bo wtedy wystapi aspekt. Sprzecznymi nie nalezy sie przejmować, bo natura jest zmienna i bogata. To co złe nie musi się ziścić jeśli sie będzie nad sobą pracować i będzie się uważać i kontrolowac swoje zachowanie.

Cena: 100 zł