Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady

Zrób to każdego dnia: Byk

Ćwicz, bądź aktywny

Ćwicz, bądź aktywny

Ćwiczenia siłowe - Byk nie jest najbardziej aktywnym znakiem zodiaku i chociaż jest świetnym graczem zespołowym - sporty zespołowe nigdy nie będą jego pierwszym wyborem podczas ćwiczeń. Ćwiczenia siłowe to doskonały wybór dla Byka, bo choć wymaga to od niego wysiłku, pozwala mu trochę odciąć się od problemów.

Taniec – Tak jak muzyka pomaga uspokoić głowę po stresującym dniu, taniec pozwala Bykowi zapomnieć o stresach dnia codziennego i cieszyć się chwilą. Nie ma znaczenia czy tempo tańca jest szybkie, czy wolne, ważne jest, by Byk dał się całkowicie ponieść emocjom z nim związanym!

Żyj zgodnie z naturą, korzystaj z mocy

Żyj zgodnie z naturą, korzystaj z mocy

Piesze wycieczki – Byk potrzebuje kontaktu z naturą. Długi spacer po lesie lub nawet krótka wędrówka po parku to dokładnie te aktywności, które sprawiają, że Byk czuje się lepiej.

Praca w ogrodzie – Bez względu na to, czy żyje w mieszkaniu, czy w domu, Byk zawsze znajdzie sposób by wpuścić do miejsca, w którym mieszka trochę natury, ponieważ to bardzo ich relaksuje. Każda część procesu prac w ogrodzie, od sadzenia do pielenia, od podlewania do przycinania ma dla niego działanie terapeutyczne. I jeśli jest to coś praktycznego, jak ogród z warzywami lub ziołami, to jest to nawet bardziej przyjemne.

Medytuj i dbaj 
o swój rozwój duchowy

Medytuj i dbaj 
o swój rozwój duchowy

Medytacja – W zabieganym świecie, Byk może zostać łatwo przytłoczony przez nagłe zmiany wokół siebie. Gdy ma to miejsce - prosta, ale skuteczna medytacja sensoryczna taka jak „pięć ćwiczeń zmysłów” pomoże mu ponownie stanąć na nogi. Ćwiczenie składa się z brania głębokich, uspokajających oddechów i odnotowania pięciu rzeczy, które się widzi, czterech rzeczy, które się czuje, trzech rzeczy, które się słyszy, dwóch zapachów, które można poczuć i jednej rzeczy, którą można posmakować. To może być przydatne ćwiczenie do włączenia w poranną lub wieczorną rutynę u Byka.

Muzyka - Gdy Byk czują się niepewnie, słuchanie muzyki pomaga mu się uspokoić i stanąć pewnie na nogach. Byk jest bardzo zmysłowy, więc bycie w kontakcie z własnym ciałem pozwala mu czuć się bezpiecznie. Muzyka ze swoją wyjątkową mocą zabierania myśli w inne miejsca, to świetny wybór, gdy Byk nie czuje się dobrze.  

Rozwijaj talenty 
kulinarne

Rozwijaj talenty 
kulinarne

Gotowanie – Byk ma swoją śmiałą stronę i pokazują ją zwykle wtedy, gdy jest w kuchni. Byk kocha jedzenie i gotowanie, zarówno dla siebie samego, jak i dla ważnych w jego życiu osób. Gotowanie nie tylko angażuje wszystkie jego zmysły, ale uwalnia również kreatywność lub po prostu pozwala odpocząć po ciężkim dniu pracy. 

Jedzenie na wynos - Wyjaśnijmy sobie jedno: Byk nie jest leniwy. W rzeczywistości to ciężko pracujący i ambitny znak zodiaku. Kocha gotowanie i eksperymentowanie z przepisami, ale nie ma nic przeciwko temu, żeby inni czasem gotowali dla niego. Różnica pomiędzy Bykiem zamawiającym jedzenie na wynos, a innymi ludźmi jest taka, że Byk zamówi je z dobrej restauracji bez mrugnięcia okiem - ponieważ uwielbia luksus. Tylko dlatego, że nie chce mu się ubierać, żeby wyjść do restauracji nie oznacza, że nie powinien dobrze zjeść.

Wybierz idealnego eksperta dla siebie