Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad
Płeć
Dziedziny
Metody
Sposób kontaktu
Styl porady

Zrób to każdego dnia: Baran

Odpoczywaj na wesoło 
z przyjaciółmi

Odpoczywaj na wesoło 
z przyjaciółmi

Przyjaciele – Baran może z pewnością nazwać się duszą towarzystwa i zwykle lubi być w centrum uwagi - to cecha, która jest wspólna dla większości znaków ognia. Nie jest więc zaskakujące, że ma duży krąg ludzi z różnych środowisk, mających różne poglądy i zainteresowania. Ta różnorodność pozwala mu twardo stąpać po ziemi i wiedzieć, co się dzieje na świecie. Baran nie boi się jednak zrywać znajomości z ludźmi, którzy próbują nim manipulować lub nadużywają jego zaufania. Baran jest w głębi duszy uczciwą osobą, a bycie ofiarą takich działań rani jego poczucie własnej wartości. Nie może mieć w swoim życiu takich ludzi, jeśli chce coś osiągnąć.

Wesołe miasteczko - Baran jest pod każdym względem uzależniony od adrenaliny i nie ma lepszego miejsca, które pozwali mu tego zaznać niż wesołe miasteczko. Kolejki górskie, wymagające gry, pyszne jedzenie i duża liczba ludzi, których można tam zwykle spotkać, sprawiają, że to doskonałe miejsce dla każdego Barana, żeby zaszaleć. Jeśli ma swoją ulubioną karuzelę, to będzie prawdopodobnie jeździć na niej kilka razy, prawdopodobnie po kolei, nieważne jak długo będzie musiał czekać na swoją kolej.

Prowadź kalendarz 
lub pamiętnik

Prowadź kalendarz 
lub pamiętnik

Prowadzenie dziennika - Baran nie jest najbardziej introspektywnym ze znaków, ale jego umysł jest tak samo aktywny, jak u reszty, więc potrzebuje dla niego jakiegoś ujścia. Chociaż może się zwierzyć swoim przyjaciołom, dziennik jest doskonałym miejscem na zapisanie celów i rozpisanie drogi do ich osiągnięcia. Planowanie to nie jest może najbardziej ekscytujący etap procesu, ale kurczącą się lista rzeczy do zrobienia, kompletny plan i możliwość spisywania postępów w tym samym miejscu jest bardzo relaksującą aktywnością dla zorientowanego na działanie Barana.

Wykreślanie pozycji na liście rzeczy do zrobienia - Baran to zmotywowany i lubiący działanie znak zodiaku. Zawsze woli zrobić coś zamiast niczego. I nie ma nic bardziej dla nich kojącego niż patrzenie, jak lista rzeczy do zrobienia robi się coraz mniejsza. Czy to zadania w pracy, weekendowe obowiązki czy lista osobistych marzeń, które pragną spełnić - tworzenie list rzeczy do zrobienia i satysfakcja z tego, gdy taka lista się zmniejsza sprawia, że Baran jest spokojny i ma poczucie dobrze wykonanej pracy.

Medytuj aby przywrócić 
wewnętrzną równowagę

Medytuj aby przywrócić 
wewnętrzną równowagę

Ćwiczenie uważności - Baran jest porywczy, zwłaszcza gdy jest zestresowany lub sfrustrowany. Może to spowodować, że zaatakuje kogoś kto stoi najbliżej, spowoduje problemy w pracy lub życiu osobistym. Ćwiczenia z uważności i regulacji oddechu to proste i szybkie techniki uspokojenia umysłu dla Barana, pozwalające uniknąć niezręcznych sytuacji i zranionych uczuć.

Leniwe dni - Każdy potrzebuje czasami zwolnić, nawet Baran, choć nie lubi się do tego przyznawać. I chociaż nigdy nie polubi pomysłu spędzenia całego dnia w łóżku, to od wielkiego dzwonu nawet Baran sobie pofolguje. Nie zdejmie piżamy, kanapa stanie się domem, a oglądanie telewizji zajmie miejsce obowiązków, które były na liście rzeczy do zrobienia. Może sobie nawet pozwolić wtedy na trochę niezdrowego jedzenia, ale raczej się do tego nie przyzna.

Trenuj sporty 
wyczynowe

Trenuj sporty 
wyczynowe

Sporty wyczynowe – Baran ma współzawodnictwo we krwi, a gdy dodamy do tego ich niezliczone pokłady energii, sporty wyczynowe są doskonałym wyborem dla Barana. Pomagają mu skanalizować energię, wyostrzyć koncentrację, utrzymywać ciało w kondycji i może nawet nauczyć go trochę o pracy zespołowej!

Podnoszenie ciężarów - Baran jest rządzony przez Marsa, planetę wojowników. Oznacza to, że osoba urodzona pod tym znakiem musi być gotowa do obrony zawsze, gdy zajdzie taka potrzeba. Podnoszenie ciężarów pozwala Baranowi być wojownikiem, jakim chciałby być, co jest dla niego świetne na wielu poziomach.  

Wybierz idealnego eksperta dla siebie