Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

3424 Tarocista Leszek 2017-06-21 9

Noc Kupały

Tarot Numerologia Reiki
Uczucia Finanse Rozwój duchowy
0048224 452 413 POLSKA I ZAGRANICA 4.50 zł brutto
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

Najkrótsza noc w roku z 21 na 22 czerwca to mniejszy Sabat Litha. Jest to święto Przesilenia Letniego, święto osiągnięcia równowagi pomiędzy ogniem i wodą. Litha to najdłuższy dzień w roku, po tym sabacie dni niestety stają się coraz krótsze.


Jest to słowiańskie święto, pogańska Sobótka, święto Słońca i Księżyca. Pełna potężnej mocy Noc Kupały sprzyja oczyszczeniu i ochronie przed wszelkimi złymi mocami i chorobami. Ponieważ jest to przede wszystkim święto ognia warto zorganizować sobie ognisko, a jeśli nie mamy takiej możliwości i pozostajemy w domu zaopatrzmy się w woskowe świece. Świece z wosku naturalnego mają najwyższe wibracje energetyczne. W ogniu możemy spalać nasze prośby i modlitwy ochronne, a przez ognisko możemy przeskakiwać, aby się oczyścić z negatywnych energii. Ogniska Litha posiadają wielką moc i skakanie przez nie oprócz ochrony przynosi również dobrobyt, a skaczące pary, trzymające się za ręce liczą na szczęśliwe i długie życie w szczęśliwym związku.

Jest to również święto wody i związane jest to z obrządkiem zwanym wiankami. Młode kobiety zaplatają wianki z kwiatów i ziół, następnie wplatają w nie palące się łuczywo i powierzają je rwącym strumykom czy rzekom. Na płynące wianki czekają kawalerowie, aby je wyłowić, po czym odszukują Jego właścicielkę i mogą wtedy połączyć się w pary bez obrazy obyczaju. Ciekawym elementem nocy Kupały jest poszukiwanie kwiatu paproci. Ten tak zwany perunowy kwiat obdarza swego znalazcę bogactwem, siłą i mądrością. Jest go niezwykle trudno znaleźć, gdyż kwiat paproci pojawia się tylko na małą chwilę, po czym znika na kolejny rok.

Warto w czasie Nocy Kupały udekorować swój dom lub miejsce przygotowane do odprawiania sobótkowego rytuału świeżymi kwiatami, owocami oraz ziołami. Zioła, które należy użyć w trakcie Sabatu Litha to bez czarny, cynamon, lawenda, dziurawiec, rozmaryn oraz popularna stokrotka. Na naszym rytualny stole nie powinno zabraknąć również kamieni takich jak oliwin, cytryn czy kryształ górski, najlepiej użyć jego najszlachetniejszą formę czyli diament Herkimer. Kamienie należy dobrać intuicyjnie, indywidualnie w zależności od tego jaki rytuał będziemy wykonywać. Wpierajmy się również odpowiednimi kolorami, szczególnie wykorzystajmy kolor złoty, zielony i żółty na pobudzenie obfitości, bogactwa i szczęścia. Możemy przy budowie naszego ołtarza wykorzystać również symbole zwierząt totemicznych. Tu prym wiedzie pszczoła, która jest symbolem nowego życia, harmonii zdrowia, oraz obfitości. Możemy również wykorzystać symbolicznie motyla, który jest symbolem przemiany, jak również Orła, jako symbolu siły oraz Krowy, która jest symbolem bogactwa i obfitości. W tym dniu nasz dom warto okadzić drzewem sandałowym, ale również można wykorzystać wszelkie zapachy kwiatowe, w formie olejków, bądź kadzideł. Na naszym rytualny stole nie powinno zabraknąć świeżych, sezonowych owoców, chleba i miodu pitnego czy wina, abyśmy mogli świętować i ucztować najdłuższy dzień w roku. Stół dekorujemy również świecami, które dobieramy kolorystycznie do rytuału, który chcemy wykonać.

Rytuały odpowiednie dla tego Sabatu to przede wszystkim rytuały na miłość i płodność. Jeśli chcemy przyciągnąć do siebie drugą połówkę użyjmy świec różowych, jeśli chcemy aby w nasz związek tchnęła nowa pasja i namiętność, użyjmy świec czerwonych. Wykonujemy tu również rytuały na obfitość i dobrobyt, do tego celu używamy świec złotych i zielonych, a przy rytuałach uzdrawiających, poprawiających jakość naszego zdrowia najlepiej wykorzystać świece białe. W trakcie wykonywania rytuału powinniśmy wspierać się odpowiednią afirmacją, inwokacją. Możemy przygotować ją sobie samodzielnie, pamiętając aby słowa były odpowiednio dobrane, w odpowiedniej formie, w trybie dokonanym. Przy rytuale na zdrowie może to być afirmacja: „Jestem zdrowy, każda komórka mojego ciała wypełniona jest energią siły i witalności”, jeśli wykonujemy rytuał na obfitość i bogactwo, to afirmujmy pozytywne mantry w stylu: „Obfitość gości w moim życiu, żyję godnie i radośnie, mam wszystko czego potrzebuję”, jeśli zaś chcemy przyciągnąć miłość do naszego życia, to pamiętajmy aby o nią nie prosić, ale odpowiednio afirmować np. „Jestem w szczęśliwym związku, kocham i daję miłość każdego dnia”. Warto ułożyć swoją własną afirmacje, która będzie płynęła z głębi Twojego serca.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Tarocista Leszek
Tarocista Leszek
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Tarocista Leszek, odwiedzin: 3424
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.