Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

1872 Tarocista Leszek 2017-01-19 5

Święty Tryfon

Tarot Numerologia Reiki
Uczucia Finanse Rozwój duchowy
0048224 452 413 POLSKA I ZAGRANICA 4.50 zł brutto
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

Dzień Świętego Tryfona obchodzony jest 14 lutego na Pólwyspie Bałkańskim.


Według kalendarza gregoriańskiego tego dnia upamiętnia się śmierć chrześcijańskiego męczennika i patrona winiarzy, ogrodników, restauratorów oraz łowczych ptactwa. Jako swojego patrona czczą go głównie plantatorzy winogron i ogrodnicy gdyż według wierzeń Tryfon chroni ogrody i winnice przed szkodami i nieszczęściami.
Dzień św. Tryfona nazywany jest Zarezan bo jest obchodzony na początku sezonu winiarskiego.
Stanowi moment rozpoczęcia prac przygotowawczych, poprzez symboliczne przycinanie winorośli. Oprócz podcinania winorośli, obyczaj nakazuje polać nacięte gałązki najlepszym winem co ma dodać im mocy, zbudzić z zimowego snu i dać na wiosnę lepszy plon. Odcięte gałązki zwija się w wianki i nakłada na czapki. W domu, kładzie się je w specjalnie wybranym miejscu. Resztę dnia spędza się na wizytach i biesiadach z rodziną i przyjaciółmi, częstując się jadłem i winem.
W Kościele Prawosławnym ustanowiona jest tego dnia specjalna modlitwa, którą odmawia się na polach i w ogrodach, by uchronić je od szkodliwych owadów i gryzoni. W tym celu na miejsce obrządku Pop zabiera ze sobą olej z lampy św. Tryfona oraz wodę święconą i poprzez akt pokropienia, błogosławi pola, ogrody i winnice.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Tarocista Leszek
Tarocista Leszek
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Tarocista Leszek, odwiedzin: 1872
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.