Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

8 maja 2024, czyli Nów Kwiatowego Księżyca

Data publikacji: 2024-05-07

Kategoria: Astrologia

8 maja 2024, czyli Nów Kwiatowego Księżyca

Ćwiczenie kontemplacyjne „tu i teraz”
 

Księżycowy nów słusznie kojarzy się z momentem chwilowego zatrzymania się, odpoczynku przed uczynieniem kolejnego kroku naprzód lub wstecz. Maj w rozkwicie to czas Kwiatowego Księżyca.

W 2024 roku majowy nów przypada na 8. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 5:21 czasu polskiego. Czeka nas noc pełna marzeń sennych, pogodnie leniwy poranek i godziny dla relaksu, dla czerpania zmysłowych przyjemności dnia codziennego.

Tak się składa, że bieżącemu nowiowi towarzyszy kilka intrygujących, rzadkich i twórczych wibracji kosmicznych. Przede wszystkim aż 5 planet (Słońce, Księżyc, Wenus, Jowisz, Uran) odbywa teraz podróż przez zmysłowy znak Byka, zachęcając do świadomego, pogłębionego doświadczenia tu i teraz, skupienia się na komforcie życia codziennego. Wyjątkowe spotkanie Urana i Jowisza zdarza się raz na 14 lat, otwierając szeroko drzwi do miłości zmysłowej – od erotyki, kosmetyki po ucztę dla podniebienia. I jeszcze Neptun przyglądający się z ciepłym uśmiechem ostatecznie da także szansę, by odpuścić stare grzechy i grzeszki, rozpuścić poczucie winy i z nową nadzieją, z wewnętrzną mocą ruszyć w drogę po spełnienie w życiu osobistym. A jaką konkretnie? To już indywidualny horoskop podpowie...

Jak widać, Kwiatowy Nów Księżyca 2024 roku to zatem czas niezwykle ważny i warto świadomie go przeżyć, traktując jak kontemplację czy medytację otwierającą drzwi dla rozkoszowania się życiem. Zachęca do tego, by uczyć się odpoczywać, żyć w rytmie zgodnym z własną naturą. Pomaga uświadomić sobie i odczuć na własnej skórze, w osobistym doświadczeniu, że czas pracy przeplata się z czasem relaksu, że po dyscyplinie przychodzi rozkosz... To także idealny moment, by zacząć z czułością pielęgnowanie osobistego poczucia komfortu i samozadowolenia.

Kwiatowy Nów 2024 roku można traktować jak duchowe wezwanie, by uczyć się, że „niczego nie muszę”, że „jeśli czegoś pragnę, to mogę to osiągnąć za sprawą czerpania z życia pełnymi garściami, delektowania się życiem na co dzień”. Wszak w pustelniku także drzemie sybaryta, podobnie jak w sybarycie drzemie pustelnik…

Warto więc zadbać, by ofiarować sobie coś miłego i przyjemnego po dniu pełnym wyzwań, sumiennego wypełniania obowiązków. Może to czas, by do diety włączyć zdrowy, naturalny smakołyk? A może do rutyny wyczerpujących treningów dołączyć rozkoszowanie się masażem?

Jaki rytuał na zmysłowy Nów Kwiatowego Księżyca? Proponuję ćwiczenie kontemplacyjne świadomości tu i teraz. Jak zawsze przyda się schludne miejsce do pracy duchowej, naturalna świeca i różany olejek eteryczny.

Zacznij od zapalenia i zabezpieczenia świecy oraz zapalenia kominka z olejkiem eterycznym różanym. Usiądź wygodnie. Zamknij oczy. Poczuj swoje ciało… Komfortowo, lekko… Swobodnie, delikatnie pokołysz się w lewo i w prawo, w przód i w tył… Poczuj uziemienie, jak Twoja kość ogonowa to magnes połączony z Matką Ziemią, a czubek głowy to magnes połączony z Najwyższą Jaźnią, Boskością… Weź kilka głębokich oddechów; wdech, zatrzymaj oddech, wydech, zatrzymaj oddech i tak dalej… Oczyść umysł. Teraz wypowiedz na głos słowo MIŁOŚĆ. Powtórz je kilka razy… Poczuj wibrację… Teraz przypomnij sobie wydarzenia, za które jesteś wdzięczna/wdzięczny. Poczuj to, rozkoszuj się tym. Uśmiechnij się! Podziękuj sobie i Wszechświatowi lub Boskości za WSZYSTKO. Poczuj, co blokuje tę wdzięczność. Wyobraź sobie, że to są drzwi. Jaki mają kolor? Jaką fakturę? Jakie emocje w Tobie budzą? Zaakceptuj je… i otwórz drzwi! Znów poczuj energię miłości i wdzięczność.

Celem ćwiczenia jest po prostu spokojne skupienie się na chwili obecnej. Pozycja, dźwięk i oddech wyciszają ciało i umysł, przynosząc spokój i poczucie komfortu. Warto wprowadzić tę kontemplację jako swój codzienny rytuał poranny lub wieczorny.

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"