Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Pełnia Czystego Księżyca

Data publikacji: 2024-03-22

Kategoria: Astrologia

Pełnia Czystego Księżyca

Magiczny rytuał Świętego Ognia
 

To pierwsza wiosenna pełnia Księżyca w tym roku. Dokładna lunacja przypada 25 marca, ale... w poniedziałek (zodiakalny dzień Księżyca!), równo o 8 rano (!) czasu polskiego. To idealnym moment, punkt krytyczny, punkt zero dla magii wzmacniającej to, co pożądane. Za sprawą Księżyca w Wadze nastaje czas idealny, by poczuć balans, harmonizować sprzeczności, z odwagą tworząc nową jakość.

Tradycyjnie już przypominam, że Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. W fazie pełni przynosi wzmocnienie aury w pozytywnym oraz negatywnym sensie oraz silne pragnienie ekspresji. Daje szansę, by uświadomić sobie, co w duszy gra. Pozwala doświadczyć emocji do tej pory ukrywanych, tłumionych i zapragnąć zmian zgodnych z najgłębszymi potrzebami duchowymi.

W 2024 roku marcowa Luna w pełni tworzy nieoczywiste i subtelne połączenia z innymi planetami. Oto jesteśmy po trudnych doświadczeniach. Niby czujemy się już lepiej, ale gdzieś tam na dnie duszy i z tyłu głowy coś uwiera, nie daje spokoju; czujemy, że zmierzamy do czegoś nieuchronnego... I nic już nie będzie takie, jak wcześniej… Tak w dużym skrócie można opisać to, co w duszach zagra bieżąca lunacja. Jowisz idzie na spotkanie z Uranem, a to zawsze gwarantuje, że się niebawem będzie działo!

Archetyp astrologicznego Słońca w Baranie doskonale opisuje strategia „rozpoznanie bojem”. Z odwagą, ale i lekkomyślnie, impulsywnie prze naprzód. Wypiera fakty, ślepo wierząc w słuszność, że „moja racja jest najmojsza”…. Tymczasem archetyp astrologiczny znaku Wagi to paraliż decyzyjny „chciałabym, ale…”. Pełnia daje szansę przekroczenia obu postaw na rzecz nowej jakości myślenia i działania.

Pełnia Czystego Księżyca 2024 roku daje szansę, aby rozpalić w sobie wieczny płomień pasji, połączyć moc magii ognia i powietrza. Ogień wypala słabości, wspierając proces duchowego oczyszczenia. Tymczasem powietrze i kontroluje, i podsyca ogień wewnętrznej inspiracji, mądrości i pomaga wybierać najjaśniejszą drogę do celu. To najbezpieczniejszy sposób zbierania i integrowania doświadczeń...

Warto teraz tworzyć mapy myśli, zapisywać sny, zaufać swojej naturze z wiarą, że to, co czujemy jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego wzrostu. Nie należy jednak gonić za pierwszym impulsem, a jedynie rejestrować nowe spostrzeżenia, traktując je jak przebłyski intuicji. Warto oddać się medytacji, kontemplacji, poddając weryfikacji dotychczasowy sposób myślenia.

Czysty Księżyc 2024 roku to także idealny czas, by rozpalić w sobie wieczny płomień pasji i inspiracji, wykonując Rytuał Świętego Ognia, a także wprowadzając go do swoich duchowych praktyk.

 

Rytuał Świętego Ognia

Czego potrzebujemy? Czystego, schludnego i zapewniającego dobrą wentylację, wietrzenie miejsca. Poza tym agnihotry i piramidki do jej spalania. Sama z siebie, spalana w przeznaczonej do tego piramidce wykazuje silne właściwości harmonizujące, oczyszczające. Efekt utrzymuje się od 3 do 9 dni. Włączona do rytuału wzmacnia wolę działania, otwiera drogę do wewnętrznej inspiracji, odkrywa źródło mocy, pomaga rozpuszczać blokady. Niemniej ma intensywny zapach, który jednym kojarzy się ze świeżo skoszoną trawą, a innym z dymem z iglastego ogniska… Stąd warto przygotować pomieszczenie zapewniające dobrą wentylację.

Rytuał trwa około 20 minut. Po pierwsze, zapal agnihotrę w piramidce. Teraz dopiero usiądź wygodnie. Nie trzeba przyjmować pozycji lotosu. Jeśli usiądziesz na krześle, ważne, aby plecy były proste, a stopy dotykały podłogi, byś czuła/czuł, że masz uziemienie. Kolejny krok to wyciszenie się, oddech praniczny. Gdy już poczujesz, że jesteś gotowa/gotów, zacznij powoli, z wyczuciem, serdeczną miłością powtarzać słowa „Istnieję z miłości i dla miłości. Powierzam siebie Świętemu Ogniowi. Staję się naczyniem mądrości i inspiracji. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”. Afirmację można powtarzać dowolną liczbę razy. Pamiętaj jednak, że chodzi w niej o projektowanie i kreowanie nowej jakości… Możesz zakończyć rytuał wówczas, gdy poczujesz, że się silniejsza/silniejszy, spokojniejszy i gotów do działania. Agnihotra powinna wypalić się do końca. Popioły można rozsypać w ogrodzie, parku.

Ten rytuał prowadzi do odzyskania wewnętrznej mocy opartej na utrzymywaniu dynamicznego balansu między różnorodnymi wpływami, elementami własnej natury. Otwiera też bezpośrednie połączenie z duchowym źródłem mądrości i pasji tworzenia. Tak właśnie uruchamia się moc Świętego Ognia, łącząca magię powietrza i ognia, czyli w najczystszej postaci żywioły - archetypy pełni Czystego Księżyca 2024 roku. Tylko od Ciebie zależy, czy wybierzesz drogę miłości i szacunku dla siebie, a tym samym Wszechświata i wszystkich czujących istot.

Z całego serca życzę, by Czysty Księżyc w pełni 2024 roku stał się dla Ciebie owocnym punktem zwrotnym na duchowej ścieżce życia.

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, jeśli pragniesz bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie. Wyjaśnię doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je przekuć w wewnętrzną siłę.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"