Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Wiosna - Magiczne Jare Gody

Data publikacji: 2024-03-19

Kategoria: Wróżby ogólne

Wiosna - Magiczne Jare Gody

Magiczne Jare Gody, czyli rytuały na początek wiosny

Mamy rok 2024 - przestępny, zatem pierwszy dzień astronomicznej wiosny przypada na 20 marca. O godzinie 4 minut 7 na naszej szerokości geograficznej Słońce wkracza w znak Barana, rozpoczynając nowy cykl solarny. Początek nowego roku astronomicznego to też czas maksimum płodności, kreacji, ustanawiania intencji – siania ziaren celów, które pragniemy zmaterializować jeszcze w tym roku.

Nasi słowiańscy i pogańscy przodkowie na czas równonocy wiosennej świętowali Jare Gody. To były dni obrzędów przejścia od zimy do wiosny, od ciemności do światła, od lodu do ognia. Okruchy tych uroczystości przetrwały do dziś. Topienie Marzanny, śmigus – dyngus, obdarowywanie się kraszankami to tradycje dawnych Słowian z czasów Jarych Godów. W naszym języku przetrwało też słowo „jary”, na przykład „zboże jare”, czyli siane wiosną. Religia chrześcijańska zaadoptowała tradycje pogańskie na kilka sposobów, choćby włączając święta kościelne do pogańskiego kalendarza opartego na cyklu pór roku (kalendarza słonecznego i księżycowego). W głębi duszy, niezależnie od światopoglądu, intuicyjnie wszyscy czujemy się połączeni z naturalnymi cyklami natury.

Dlatego zachęcam, by iść śladem Jarych Godów, by świętować nastanie wiosny także za pomocą rytuałów otwarcia na moc własnego żywiołu słonecznego. Może warto włączyć je w tradycję wielkanocną jako dodatkową praktykę duchową?

I jeszcze słów kilka o żywiołach w astrologii. Opisują metaforyczne wzorce tego, jak człowiek odbiera otaczający go świat, jak na niego reaguje, jak definiuje siebie w otaczającej rzeczywistości. Przedstawiają zatem uwewnętrznioną, subiektywną interpretację mikro i wszechświata. Równonoc wiosenna to początek zodiakalnego cyklu słonecznego. W 2024 roku przypada na czas przybywającego Księżyca, zatem zachęca do budowania wewnętrznej siły, pewności siebie i wzmacniania intencji poprzez rozważne dostosowanie środków do celów. Poniższe rytuały pełnią taką właśnie funkcję, wzmacniając wewnętrzną moc, oświetlając i oczyszczając przeszkody.

Pamiętajmy, że miejsce pracy duchowej powinno być spokojne, zawsze schludne i dobrze przewietrzone. Czas potrzebny do wykonania każdego rytuały to około 20 minut.

 

Ogień

To żywioł naturalny dla Barana, Lwa i Strzelca. Znaczenie duchowe obejmuje inspirację, zniszczenie celem odrodzenia jak Feniks z popiołów. Magiczna moc ognia „W ogniu wykuwa się złoto”. Jasna strona magii ognia to inspiracja, pasja i wola tworzenia, głęboka transformacja. W negacji reprezentuje gniew, złość, walkę, zniszczenie, zaślepienie, zazdrość. Najłatwiej kontroluje go żywioł powietrza. Zatem urodzeni ze Słońcem w żywiole ognia śmiało mogą korzystać z dobroczynnych wpływów magii powietrza, by namiętność przekuwać w rozważną wolę tworzenia, w strategię, w empatię.

Rytuał białej magii ognia na początek wiosny „Wewnętrzny spokój”

Przygotuj białą lub naturalną świecę, a także eteryczny olejek rozmarynowy, kominek do olejków oraz kwarc różowy.

Na początek przygotuj kominek do olejków eterycznych. Niech woń olejku rozmarynowego łagodnie unosi się i wzmacnia harmonijną aktywność do działania. Następnie zapal białą świecę z intencją otwarcia dla Ciebie drogi, oświetlenia przeszkód i inspiracji, co z nimi zrobić, jak wykorzystać je do wewnętrznego wzrostu. Kolejny krok to oddechy praniczne. Usiądź wygodnie i pozwól, być Twoje ciało napełniało się mocą z każdym wdechem, oczyszczając się z każdym wydechem. Gdy poczujesz, że jesteś gotów, weź do prawej ręki różowy kwarc i powtarzaj afirmację „Ja, (tutaj podaj swoje imię, miano, takie, jak lubisz dla siebie) odzyskuję nadzieję na dotarcie do celu. Okazuję sobie troskę. Otaczam się bezwarunkową miłością i mocą uzdrawiania. Odnajduję spokój i wolę działania. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”. Wystarczy od 7 do 9 razy. Kamień napełnioną Twoją intencją noś przy sobie jako osobisty talizman. W taki sposób zbudujesz wokół siebie przestrzeń miłości bezwarunkowej, także do siebie i przyciągniesz życzliwych Ci ludzi.

 

Ziemia

Byk, Panna, Koziorożec to znaki żywiołu ziemi.  Duchowe znaczenie obejmuje stabilizację, trwałość, uziemienie, troskę o materializację. Wzmacnia takie zalety jak cierpliwość, szacunek, odporność, konsekwencja i rzeczowość. W negacji uosabia lenistwo, zaborczość, zaniedbanie. To magiczna „Matka Ziemia”, uzdrowicielka i kapłanka, Gaja. Połączenie z jej mocą pozwala tworzyć w życiu to, czego pragniemy pod jednym warunkiem: trzeba porzucić postawę „po mnie choćby i potop!”. Gaja oczyszcza i uzdrawia, pozostaje hojna, w zamian oczekując odpowiedzialności za każdy czyn, słowo, emocję. W tym sensie równoważy pozostałe żywioły, hojnie wspiera i otacza czułą troską każde potknięcie na duchowej ścieżce życia.

Wiosenny rytuał magii ziemi na wzmocnienie dobrostanu

Przygotuj naturalną świecę, a także eteryczny olejek cytrynowy, kominek do olejków oraz zielony jadeit – kamień silnie wzmacniający dobrostan i przyciągający szczęśliwe zbiegi okoliczności. Pozostajesz pod wpływem Jowisza, zatem pomoże Ci wykorzystać nadarzające się szanse.

Zacznij od kominka z olejkiem cytrynowym i zapalenia naturalnej świecy. Eteryczny olejek cytrynowy to energia ożywczej radości i klarowności. Naturalna świeca woskowa harmonijnie, choć miękko wzmacnia Twój naturalny żywioł. Teraz usiądź wygodnie, ale pamiętając, by plecy były proste. Następnie przez kilka minut wykonuj oddechy praniczne, oddając się mocy wewnętrznej siły. Każdy wdech wzmacnia Twoją wolę twórczego działania, każdy wydech oczyszcza drogę. Gdy poczujesz się gotów, weź do prawej ręki jadeit i zacznij powtarzać afirmację „Ja, (tutaj podaj swoje imię, miano, takie, jak lubisz dla siebie), tworzę swoją dobrą karmę. Tu i teraz. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”. Powtórzeń powinno być od 7 do 9. Tę afirmację możesz też powtarzać w ciągu dnia, gdy poczujesz, że brakuje Ci motywacji do działania. Zielony jadeit noś przy sobie jako talizman. Pamiętaj jednak, by regularnie go oczyszczać.

 

Powietrze

Zodiakalne znaki Bliźniąt, Wagi i Wodnika reprezentują ten żywioł. Pozytywne cechy to radość, niezależność, lekkość, lotność umysłu, beztroska. Wady tego żywiołu to przebiegłość, niestałość, kłamstwo. Znaczenie duchowe obejmuje wolność osobistą, uwolnienie z ograniczeń wszelakich, czystość intencji, mądrość. Magia powietrza to esencja ścieżki duchowego rozwoju, to esencja życia. To każdy oddech, wydech, bezdech; bo wszechmocny powiew lub oddech Wszechświata, Boga itp., według indywidualnego uznania.

Rytuał wiosennej inspiracji sprawczości

Przygotuj naturalną świecę, a także eteryczny olejek z cedru wirginijskiego, kominek do olejków oraz mołdawit. Ten kamień łączy w sobie moc Ziemi i meteorytów, wzmacniając skupienie mocy wewnętrznej na materializacji zamiarów. Eteryczny olejek z cedru wirginijskiego wycisza gonitwę myśli. Świeca z wosku pszczelego także wzmacnia materializację, której zwykle brakuje znakom żywiołu powietrza.

Zacznij od kominka z olejkiem cedrowym i zapalenia naturalnej świecy. Teraz usiądź wygodnie, ale pamiętając, by plecy były proste. Następnie przez kilka minut wykonuj oddechy praniczne. Oddechy to Twój naturalny żywioł, zatem czerp z niego. Każdy wdech wzmacnia Twoją sprawczość, każdy wydech oczyszcza drogę w świecie myśli, emocji i materii. Gdy poczujesz się gotów, weź do prawej ręki mołdawit. W myślach poproś go o wzmocnienie Twoje woli działania i spełnienia pragnień. Możesz też powtarzać afirmację „Ja, (tutaj podaj swoje imię, miano, takie, jak lubisz dla siebie), spełniam swoje pragnienie (tutaj powtarzaj, jakie; powinno być konkretne). Stało się. Stało się, Stało się. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”. Powtórzeń powinno być od 7 do 9. Tę afirmację możesz też powtarzać w ciągu dnia, gdy poczujesz, że tracisz moc sprawczą. Mołdawit koniecznie noś przy sobie jako osobisty talizman.

 

Woda

Ryby, Rak i Skorpion to zodiakalne znaki żywiołu wody. W sensie duchowym reprezentują adaptację, intuicję, emocje i uzdrowienie. Zalety: receptywność, łagodność, oddanie, intuicja. Tymczasem słabości to depresja, bezradność, sztywność, bezduszność. Woda uosabia proces ewolucyjnej, stopniowej transformacji poprzez rozpuszczenie i asymilację.

Rytuał wiosennego wzmocnienia intuicji

Przygotuj białą świecę, a także eteryczny olejek limonkowy, kominek do olejków oraz kamień księżycowy. Według tradycji magicznej ten kamień silnie dostraja do wewnętrznych naturalnych rytmów i otwiera na głos intuicji. Eteryczny olejek z limonki odświeża, przynosi radość i oczyszcza. Biała świeca wzmacnia czystość intencji i wypala zakłócenia intuicyjnych przekazów.

Zacznij od kominka z olejkiem limonkowym i zapalenia białej świecy. Teraz usiądź wygodnie, ale pamiętając, by plecy były proste. Następnie weź do prawej ręki kamień księżycowy i przez kilka minut wykonuj oddechy praniczne. Nie pozwól, by obrazy czy emocje zakłócały naturalny rytm oddechu; niech przychodzą i odchodzą, a Twój umysł trwa zakotwiczony o kamień księżycowy w prawej dłoni… Gdy poczujesz się gotów, w myślach poproś go o inspirację i wzmocnienie przekazu intuicji. Możesz też powtarzać afirmację „Ja, (tutaj podaj swoje imię, miano, takie, jak lubisz dla siebie), ufam sobie tu i teraz, i w każdych okolicznościach. Czuję, że Wszechświat kocha mnie i czule się o mnie troszczy. Dziękuję, dziękuję, dziękuję”. Powtórzeń powinno być od 7 do 9. Kamień księżycowy możesz nosić przy sobie. Niemniej koniecznie trzeba go oczyszczać raz na 7 dni.

 

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, z całego serca życzę Ci, aby pierwszy dzień wiosny stał się momentem doświadczenia Twojej wewnętrznej mocy!

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"