Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Nów Czystego Księżyca

Data publikacji: 2024-03-08

Kategoria: Astrologia

Nów Czystego Księżyca

10 marca 2024, czyli magiczny rytuał oczyszczenia

W 2024 roku marcowy nów przypada na 10. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 10:00 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ tej fazy rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Można więc przyjąć, że aura kosmiczna tej fazy lunarnej sprzyja pracy duchowej od 8 marca ok. godz. 10 aż do 12 marca o poranku.

W 2024 roku marcowy nów Księżyca pojawia się bowiem w astrologicznym znaku Ryb, zachęcając do obrania ścieżki spełnionych zamiarów i planów. Taki moment w wiecznym cyklu przemian mądra księga „I Ching” nazywa „Naprawa”. Gdy sprawy źle się potoczyły, radzi wówczas dokładnie, racjonalnie zbadać przyczyny i ocenić skutki. Po zmianie sposobu postępowania i wdrożeniu planu naprawczego da się osiągnąć cel. Trzeba jednak działać szczerze, z potrzeby serca i ze szlachetnych pobudek.

Nów to taka faza lunarna, gdy Słońce i Księżyc stają dokładnie w tym samym miejscu Zodiaku. Tym razem w Rybach i w dodatku idą na spotkanie z Neptunem. To wyjątkowo mocne magiczne wsparcie dla inspiracji i wybaczania. W tym samym czasie Merkury i Pluton biorą się do trudnych, ale uzdrawiających negocjacji. Jak to jednak w zodiakalnej rodzinie bywa, dobroczynny wpływ ma swoich sabotażystów. W tej roli występują tym razem Uran i Mars, którzy kuszą, by iść na skróty, by upierać się wbrew zdrowemu rozsądkowi, buntować przeciw faktom. Neptun przygląda się, obserwuje i ma wyraźny zamiar wspierać zarówno działania naprawcze, jak i karmić sabotażystów…

Co oznaczać może dla nas ta zodiakalna scenka rodzinna? Przede wszystkim zachętę do ponownego przyjrzenia się i przewartościowania priorytetów na najbliższe miesiące. Jeśli coś do tej pory szło jak po grudzie, warto teraz zatrzymać się i stanąć oko w z faktami. Tylko bowiem akceptacja stanu rzeczy daje szansę na korzystną zmianę… Poza tym archetyp astrologiczny Ryb to między innymi podsumowanie doświadczeń osobistych w celu nadania im sensu, a więc integracja przed uczynieniem kolejnego kroku naprzód lub wstecz. To doskonały czas, by wybaczać sobie i innym, a także obierać kurs na drodze do spełnienia. Warto poświęcić czas medytacji, kontemplacji, poddając szczerej i wyrozumiałej weryfikacji dotychczasowy sposób myślenia i działania.

Osoby, które mają silne połączenie ze swoją podświadomością, mogą spodziewać się wyjątkowo żywych i inspirujących snów. Także ci spośród nas, którzy mają silnie zaznaczony znak Ryb lub silnego Neptuna w horoskopie urodzeniowym lub tranzytach, doświadczą przebłysków geniuszu we własnych sprawach, szczególnie tych zagmatwanych od dawna. Warto posłuchać wewnętrznego głosu i dać sobie szansę na świeże spojrzenie, szersze pole widzenia czy inny sposób postępowania.

Nów Czystego Księżyca 2024 roku to idealny moment, by rozpocząć proces samouzdrowienia za pomocą rytuału oczyszczania. Tym razem proponuję technikę pracy duchowej zwaną ho'oponopono. Prowadzi ona do odzyskania połączenia z wewnętrzną mocą, miłością i mądrością. Dodatkowo też pomaga połączyć się z duchowym źródłem miłości Wszechświata (lub Bogiem, bogami – wg indywidualnych przekonań). Właśnie teraz mamy mocarne magiczne wsparcie kosmiczne ze strony Neptuna - astrologicznego opiekuna znaku Ryb i patrona bieżącego nowiu.

Rytuał trwa ok. 15 – 20 minut. Najlepiej wykonywać go tuż przed snem. Potrzebne będą: schludne, spokojne miejsce, muzyka z płynącą spokojną wodą w tle (w stylu Zen lub buddyzmu tybetańskiego). Warto wcześniej wypić szklankę ciepłej wody. Zaczynamy od włączenia muzyki i zajęcia wygodnej pozycji. Jeśli usiądziesz na krześle, ważne, aby plecy były proste, a stopy dotykały podłogi, byś czuła/czuł, że masz uziemienie. Kolejny krok to wyciszenie się, wsłuchanie w muzykę. Następnie wykonaj kilka/kilkanaście oddechów pranicznych, by rozluźnić całe ciało i oddychać całym ciałem, a nie tylko szczytami płuc… Gdy już poczujesz, że jesteś gotowa/gotów, zacznij powoli, z wyczuciem, z matczyną miłością powtarzać słowa: „Kocham cię, (tutaj wymawiaj swoje imię, miano, pseudonim, z którymi się utożsamiasz), przepraszam (tutaj wymawiaj swoje imię, miano, pseudonim, z którymi się utożsamiasz), proszę, przebacz mi (tutaj wymawiaj swoje imię, miano, pseudonim, z którymi się utożsamiasz), dziękuje ci, (tutaj wymawiaj swoje imię, miano, pseudonim, z którymi się utożsamiasz)”.

Dopiero gdy odnajdziesz w sobie połączenie z wewnętrzną mocą, spokojem, poproś o wskazówki, jak możesz naprawić błędy i zadośćuczynić winy w jednej konkretnej sprawie. Zaufaj, że odpowiedź przyjdzie do Ciebie wówczas, gdy nadejdzie czas... Na zakończenie podziękuj za wszystko.

Tak właśnie uruchomia się moc samouzdrawiania i inspiracji. Z całego serca życzę, by nów Czystego Księżyca 2024 roku stał się dla Ciebie nowym, szczęśliwym początkiem nie tylko na duchowej ścieżce życia.

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, jeśli pragniesz bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie. Wyjaśnię doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je przekuć w wewnętrzną siłę.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"