NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Kobiecość w astrologii

Data publikacji: 2024-03-07

Kategoria: Astrologia

Kobiecość w astrologii

O kobiecości w astrologii, czyli słoneczne archetypy z przymrużeniem oka.

Z okazji święta wszystkich osób, które czują się Kobietami, serdecznie zapraszam do astrologicznej lektury pół żartem, pół serio.

A szanownych Czytelników, którzy czują się Mężczyznami, z serca zachęcam do studiowania maksymy mistrza słowa (i kabaretu), bo „Kobiety nie zmienisz. Możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni” (Andrzej Poniedzielski).

Kobiecość w astrologicznym znaku Barana uosabia sportsmenka lub amazonka. Rozpoznanie bojem to jej ulubiona strategia. Niestety poza celem i zwycięstwem nie dostrzega niczego, także swoich błędów i ich konsekwencji. Zaskoczona niepomyślnym biegiem wypadków wpada w niepohamowaną złość i obwinia o klęskę wszystkich dookoła. Lepiej się wtedy schować i przeczekać, póki burza nie przeminie. Szybko bowiem od furii przechodzi do entuzjastycznego kalkulowania kolejnych podbojów… Kalkulowania wg własnych kryteriów. Sobie i innym szybko odpuszcza, skupiając się na osiągnięciu zwycięstwa bez względu na koszty. Paradoksalnie szuka miłosnego ideału, któremu mogłaby oddać ciało i duszę… Gdybyż tylko wiedziała, jaki ten ideał naprawdę ma być, oszczędziłaby sobie i światu wielu niepotrzebnych awantur. Jako sojusznik i przyjaciel jest niezawodna! W sypialni zaś pełna namiętności i niestrudzonej erotycznej inicjatywy. Mało kiedy zdaje sobie sprawę, że do szczęścia wystarczy jej, jeśli osoba bliska sercu będzie za nią nadążać i okazywać bezwarunkowe zrozumienie…

 

Pani ze Słońcem w znaku Byka to urodzona koneserka rozkoszy zmysłowych. Wie doskonale, jak z przyjemnego nicnierobienia uczynić cnotę, czego wszyscy skrycie jej zazdroszczą. Poważnie traktuje materię i docenia jej wartość. Jest mistrzynią uziemienia i liczenia się z kosztownymi realiami rzeczywistości. Uważa, że jeśli masz na kogoś liczyć, to najlepiej licz na siebie i… luksus. Dba, by niczego jej nie zabrakło. Otacza się zwykle ludźmi, którzy myślą podobnie jak ona, ponieważ nie widzi sensu w komplikowaniu sobie życia z kimś, kto nie podziela jej systemu wartości. W domowych pieleszach lubi grać rolę księżnej w papilotach, która ma wszystko, ale przecież niczego nie musi… W miłości bywa zaborcza, choć niezwykle lojalna i troskliwa. Okazuje uczucia dotykiem lub prezentami, a świat poznaje za pomocą zmysłów. Wtedy staje się hojna i serdeczna. Na życiowego partnera wybiera kogoś, kto też docenia przyjemności życia i chętnie spędza czas, delektując się, karmiąc podniebienie i inne zmysły. Jeśli obdarzy kogoś przyjaźnią, to już na zawsze. Najlepiej odpoczywa na łonie natury, rozkoszując się pięknymi widokami i smakołykami.

 

Kobiecość spod znaku Bliźniąt ma wiele twarzy, barw i prędkości. Gdy się komuś wydaje, że już poznał Bliźniaczkę, że zna na nią sposób, to najpewniej albo sama wyskakuje z czymś nieoczekiwanym, albo znika, goniąc za kolejną nowością. Nie sposób się z nią nudzić, ale i nie sposób za nią nadążyć. Rutyna to jej największy wróg, choć potrafi wyliczyć jej niezliczone zalety… Zawsze coś wymyśli, byle tylko doświadczyć czegoś nowego i móc o tym pogadać i tak w kółko... Potrafi kumplować się z każdym, jeśli tylko rozmowa toczy się wartko. Lepiej nie dać się nabrać, że z niej kokietka – duże radosne oczy i ujmujący uśmiech zwykle odnoszą się do ciekawości tematu niż flirtu… Niemniej do serca Bliźniaczki droga jest prosta, choć wymagająca ekwilibrystyki intelektu. Rozbudzanie jej ciekawości i dotrzymywanie kroku w rozmowie to gwarancja na udany z nią związek. Jej mózg i żywa wyobraźnia to najsilniejsza strefa erogenna. W głębi duszy to romantyczka marząca o ukochanym, który dotrzyma jej kroku w przygodzie i otoczy opieką w domowych pieleszach, wyręczając w nudnych domowych obowiązkach. Jej dom ma drzwi otwarte dla każdego, ale skrycie pragnie, by goście obsługiwali się sami, skoro mają się czuć jak w domu! Mimo to świetnie sprawdza się w podwójnej roli opiekunki domowego ogniska i kobiety biznesu.

 

Słońce w Raku silnie wzmacnia cechy kobiece uznawane za archetypowe. Superkobieca Matka – Polka czy „kobieta Rubensa” to powszechny tutaj stereotyp. Nic jednak bardziej mylnego, bo kobiecość spod znaku Raka skrywa ogromną moc i jeśli zechce, nic i nikt jej nie pokona. Uległość to jej strategia, dzięki której otacza się wybieranymi przez siebie ludźmi. Wszystkich ich traktuje jak członków rodziny. Uwielbia gościć, karmić i otaczać opieką. Obdarza czułym spojrzeniem, gorącym sercem i... zmiennością nastrojów. Najbezpieczniej czuje się w swoim własnym domu. Ma doskonałą pamięć dotyczącą własnych przeżyć, przez co bywa fałszywie odbierana jako pamiętliwa zrzęda. Tymczasem kobieta - Raczek po prostu chroni siebie, nie chcąc popełniać tych samych błędów. Nie sposób ją też oszukać; jest jak najczulszy detektor kłamstwa i muzyk obdarzony słuchem doskonałym. Nie rozumie, ale wie i kropka! Jeśli mówi „nie”, to znaczy „nie” i nikt w świecie nie wpłynie na zmianę jej opinii. Z wyjątkiem niej samej. W miłości potrzebuje czułych gestów, taktu i nieustannego zapewniania poczucie bezpieczeństwa uczuciowego i materialnego.

 

Kobiecość spod znaku Lwa emanuje pewnością siebie. Zna swoją wartość i wymaga jej uznania przez innych. Uznanie i poklask to niezbędne składniki otaczającej ją aury. W przeciwnym razie staje się nieznośna i gotowa ścinać głowy, kąsać przykrym słowem każdego, kto się nawinie. Najwyższy wymiar kary to jednak milczenie, ignorancja, na którą skazuje tych, których szczerze kocha i potrzebuje do szczęścia. Na szczęście potrafi być szlachetna, wielkodusznie puszczając w niepamięć winy i błędy. Pani – Lew to bowiem urodzona władczyni. Oddanych i posłusznych hojnie nagradza i chroni, jak umie. Zdrady wybacza, jeśli się winowajca pokaja i odpowiednio długo odsiedzi swoje na wycieraczce lub „zablokowany w kontaktach”. Przenigdy nie pokaże się z nieładem we włosach, nawet tym artystycznym! Lwia podomka także powinna być elegancka, bo jak w innej podziwiać siebie we własnym lustrze? Przyjaciele chętnie przymykają oczy na jej słabości, bo jest niezwykle lojalna i uczciwa, a na co dzień wesoła i odpowiedzialna. Jak nikt umie wzmacniać wiarę w siebie i poczucie, że wszystko się uda! Mimo władczego charakteru chętnie otacza się równie silnymi osobowościami, zachęcając innych do bycia sobą bez względu na konsekwencje.

 

Pani ze Słońcem w astrologicznym znaku Panny to najlepszy przyjaciel na czas kryzysów egzystencjalnych, duchowego zagubienia czy życiowych trudności. Zawsze można liczyć na jej obiektywizm, rozwagę i praktyczne wskazówki. Jej zmysł obserwacji to dar od niebios. Nic jej nie umknie, rozezna się w każdym drgnieniu duszy, dostrzeże każda słabość i … szansę! I jeszcze rozpisze strategię na etapy, dostosowując ją do indywidualnych możliwości. Zasługuje na miano zodiakalnego psychoanalityka. Jest też niezwykle kobieca, w subtelny sposób. Potrzebuje czasu, by zrozumieć, co się z nią dzieje w miłości i zaufać sobie w tej sferze. Uczucia okazuje nienachalnie, mimo że kocha całym sercem, oddając siebie bez reszty w służbę miłości na rzecz rodziny. Zawsze chętnie wspiera dobrym słowem, łagodnym uśmiechem, ciepłym posiłkiem i schronieniem. I nie krytykuje potrzebujących, chyba że o to poproszą! Skrycie marzy o tym, by mieć u boku rycerza, dla którego stanie się damą serca! Sama ma bowiem kruchą osobowość, łatwo się poddaje naporowi brutalnej fizycznej siły, wycofuje się, stawiając bierny opór lub uciekając w złośliwą krytykę. To jednak niezawodna życiowa partnerka na dobre i złe czasy.
 

Kobiecość spod znaku Wagi jest mistrzynią kompromisów, ale gdy nie dotyczą niej samej. Siebie bowiem chroni za wszelką cenę przed utratą równowagi, balansując między sprzecznościami za pomocą intelektualnych, nigdy niekończących się rozważań. Milczenie Pani - Wagi to oznaka, że czuje się dotknięta lub – częściej – pośpiesznie szuka sposobu, by uprzejmie, taktownie wyrazić swój odmienny pogląd (czyli stanowczy sprzeciw!). Rozmowa z Wagą zawsze przypomina dyplomatyczną grę, w której trudno się połapać, jeśli nie zna się jej reguł. Z kolei brak odpowiedzi znosi z bólem, jak odtrącenie, zniewagę lub lekceważenie jej zaangażowania. Pani - Waga bowiem okazuje uczucia za pomocą dialogu, i to jakiego! Droga do jej serca wiedzie bowiem przez elokwencję, subtelność i wyrafinowanie w rozmowie. Do tego koniecznie atrakcyjny wygląd i życie na odpowiednio komfortowym poziomie. W takiej sytuacji chętnie opiera się na silnym ramieniu i zgadza na przejęcie odpowiedzialności za wspólne życie. Jako wróg bywa także niezwykle groźna; zimna furia zawiedzionych uczuć przekuta w chłodną intrygę… Na szczęście sama nie lubi zajmować się prozą życia, więc zwykle na mściwych myślach złość się kończy.
 

Pani ze Słońcem w astrologicznym znaku Skorpiona to urodzona Wiedźma, czyli ta, która widzi i wie wszystko. Ma dar sprawowania władzy nad materią wszystkich żywiołów. Tylko od niej zależy, czy wykorzysta go, by doskonalić siebie i otaczający ją świat, czy też pogrąży się w cieniu, tępiąc wrogów i przy okazji też niszcząc siebie. Rozumie naturę paradoksów i bezwzględnie tropi wszelkie przejawy słabości. Potrafi wybaczyć innym prędzej niż sobie. Choć się nie przyzna, w głębi kryje wrażliwą duszę, która z determinacją dąży do ideału… Dlatego często męczy siebie i innych przez sprawowanie kontroli. Warto, by rozwijała w sobie poczucie własnej wartości i sięgała po drzemiący w niej potężny dar transformacji. Gdy staje po jasne stronie mocy, staje się najpotężniejszą uzdrowicielką i opiekunką słabszych. Potrzebuje partnera życiowego, który obdarzy ją bezwarunkową miłością i zrozumieniem, dając jej jednocześnie przestrzeń prywatności i własnych sekretów. Wtedy – i tylko wtedy – daje siebie naprawdę i poświęci życie dla tych, których szczerze kocha. Niemniej kobiecość w duchu Skorpiona - niczym starożytna kapłanka, zawsze pozostaje strażniczką prywatnych tajemnic…
 

Kobiecość słoneczna w astrologicznym znaku Strzelca to ekstrawagancka podróżniczka. Uwielbia towarzystwo innych ludzi. Uważa, że granice i stereotypy to zmurszałe przesądy. W dodatku często odrzuca zasady, jeśli tylko czuje się przez nie ograniczana. Życie w otwarty związku? Tylko w nią! Niemniej potrzebuje partnera życiowego, który stanie się jej najlepszym przyjacielem, kompanem do penetrowania świata i zakamarków własnej duszy, gorącym i chętnym do łóżkowych eksperymentów kochankiem. Trudno za nią nadążyć, a w dodatku bywa kapryśna i przewrażliwiona jak nastolatka. Niemniej stanowi wyzwanie dla męskiego ego i nie sposób się z nią nudzić. Żyje często marzeniami, goniąc za ich spełnianiem, więc ograniczenia twardej rzeczywistości albo ignoruje, albo wyręcza się innymi. Generalnie rutyna i proza życia ją męczą, więc niechętnie wchodzi w rolę kapłanki domowego ogniska. Niemniej otoczenie skrycie zazdrości jej odwagi do spełniania marzeń, zapału do przecierania szlaków i przyjaciół!

 

Pani ze Słońcem w astrologicznym znaku Koziorożca to prawdziwy diament ukryty w trudnej do zdobycia skale. Ona sam ceni tylko to, co można osiągnąć przez osobisty wysiłek. Gdy coś jest łatwe, to staje się podejrzane. To najbardziej samowystarczalna i zarazem ascetyczna kobiecość w Zodiaku. Czy jednak diamenty potrzebują ozdoby? Dla niej liczą się fakty, konkrety i zobowiązania. Jeśli zależy jej na kimś, to okazuje to, ustalając reguły w relacji. Dlaczego? Bo jak diament w skale, ona kryje w sobie wrażliwe i delikatne serce, które chroni przed zranieniem za pomocą murów, krat, strażników i niezliczonych pułapek. Wiecznie w siebie wątpi, pytając w głębi duszy, czy zasługuje na miłość? Szuka partnera, który doceni jej lojalność, pewność i potrzebę sprawowania pełnej kontroli nad materią. Wtedy dopiero ujawnia swój romantyczny potencjał, stając się wierną i czułą kochanką. Ogromną zaletą Pani – Koziorożca jest to, że potrafi szanować prywatność drugiego człowieka. Jeśli bowiem po partnersku ustala z kimś zasady współżycia, to wierzy w ich sprawczość.


Kobiecość spod słonecznego znaku Wodnika jest jak dziki mustang. Gdy pragniesz ją schwytać, ucieknie, zostawiając za sobą kurz i wiatr. Gdy jednak pozwalasz jej działać według jej własnej woli, zawsze wraca do miejsca, w którym czuje się bezpiecznie, choć nigdy tego nie przyznaje. Dla niej wolność oznacza, że może robić, co chce, kiedy chce i z kim chce. Ustala własne zasady tylko po to, by za chwilę dojść do wniosku, że ją ograniczają. I wylicza na to setkę logicznych argumentów. W zasadzie Pani – Wodnik najlepiej czuje się bez zobowiązań. Dowcipnie, błyskotliwie i zaskakująco trafnie skomentuje wszystko, co ją interesuje, ale nie okaże pasji czy słabości. Wszystkich, także i siebie, próbuje nabierać na fałszywy dystans; zachowuje pozornie chłodną, logiczną postawę obserwatora, analizuje, choć w duszy płonie jej głód namiętności i ogień pożądania… Paradoksalnie sama doskonale dostrzega i rozumie, co dzieje się na dnie dusz innych ludzi. Niemniej czuje, że została stworzona do rzeczy wyższych… Mimo że trudno z nią dzielić małą rodzinną stabilizację, okazuje się niezastąpioną mentorką, zachęcającą wszystkich do rozwoju osobistego potencjału.

 

Pani ze Słońcem w astrologicznym znaku Ryb to w głębi duszy Dobra Wróżka i samorodna terapeutka. Ma dar współodczuwania tak silnie rozwinięty, że nawet jako księgowa „czuje” słupki w formatkach… Chętnie, z potrzeby serca stara się, by wszyscy przy niej czuli się komfortowo. Nieraz lepiej rozeznaje się w stanach emocjonalnych otoczenia niż w swoich własnych. Potrafi jednak być bardzo zaradna, gdy chodzi o jej pociechy czy spełnianie jej marzeń. Jeśli zrozumie, że pieniądze są potrzebne, by uwolnić się od kieratu codzienności, staje się pracowita, wytrwała i niezwykle skuteczna. Potem jednak bez trudu rozpuszcza fortunę, delektując się świetnym samopoczuciem, satysfakcją, trwaniem tu i teraz. A co będzie juto? A jutro pokaże, a teraz chwilo trwaj! I w tym właśnie tkwi sekret kobiecości spod słonecznego znaku Ryb – czyni możliwym to, co inni uważają za nierealne, bo nie stawia granic, nie kalkuluje szans… Chwyta moment i działa, osiągając cel. By rozwinąć swój naturalny potencjał, powinna otaczać się ludźmi życzliwymi. Szczęście w miłości znajdzie zaś u boku kogoś, kto uszanuje jej wrażliwość i pomoże rozwinąć skrzydła.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"