Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Pełnia Burzowego Księżyca 24 lutego 2024

Data publikacji: 2024-02-23

Kategoria: Astrologia

Pełnia Burzowego Księżyca 24 lutego 2024

Rytuał oczyszczenia pragnienia
 

Pogoda i aura kosmiczna sprawiają, że wielu z nas czuje, widzi i chłonie radosne przedwiośnie. Aura kosmiczna sprzyja teraz przekraczaniu własnych granic, by wzmacniać harmonię w sobie, w relacjach ze światem. Niemniej przede wszystkim zachęca, by osiągnąć spełnienie w życiu, niezależnie od tego, jaki cel sobie postawimy: szczęśliwy związek, udaną karierę, bezpieczeństwo finansowe czy rozwój duchowy. A może i wszystkie razem…?

Tegoroczny Burzowy Księżyc w nowiu (9 lutego) dał szansę, by zamanifestować pragnienie. Ten sam Księżyc w fazie pełni przynosi obecnie szansę, by wzmocnić lub zmienić tę manifestację, sięgając w głąb własnej natury, po wewnętrzną moc, kierując się intuicją.

Dla tych, którzy od dawna wytrwale podążają ścieżką duchowego rozwoju, Burzowa Pełnia 2024 otwiera szansę na oświecenie, na intuicyjny wgląd w transcendencję…

Niezależnie jednak bieżąca lunacja wszystkim daje szansę, by bardziej świadomie podejść do spełnienia osobistych pragnień. Kiedy? Burzowa Pełnia 2024 roku przypada na 24. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 13:31 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że jej wpływ rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i pozostaje silnie odczuwalny 2 po niej. Zatem można przyjąć, że silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 22 lutego około południa aż do 26 lutego do około południa.

Księżycowy archetyp tym razem przejawia się pod silnym wpływem Merkurego. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, Księżyc kroczy przez astrologiczny znak Panny. Poza tym na naszej szerokości geograficznej staje w obszarze życia odpowiedzialnym za sferę merkuriańską: wszelakie codzienne kontakty ze światem, naukę i sposób wyrażania siebie za pomocą słów oraz mowy ciała. Możemy się więc spodziewać ożywienia towarzyskiego, żywej ekspresji i ogólnie ruchliwości. Nawet zagorzali domatorzy chętniej ruszą na leniwy spacer, szeroko otworzą okna dla świeżego powietrza, poklikają przez Internet, zaproszą do siebie znajomych.

Warto zauważyć, że Merkury w połączeniu z innymi planetami okazuje się neutralny w tym sensie, że nie zmienia ich naturalnego samoprzejawiania się, wzmacniając jedynie potrzebę komunikacji w szerokim znaczeniu tego słowa.

I ostatni akcent merkuriański: sam Merkury znajduje się teraz w astrologicznym znaku Ryb tuż obok Słońca. Archetyp Ryb to transcendencja, summa wszelkich doświadczeń, przejście do nowej jakości… Zatem Burzowa Pełnia 2024 roku silnie wzmacnia świadomość własnej kreatywności, pobudzając wyobraźnię i przynosząc osobiste natchnienie. Warto notować pomysły, brać się do rozwijania talentów i postawić na rozwój kreatywności. Wszak nie można w duszy obudzić tego, co w niej nie drzemie, a jak nie teraz, to kiedy? Burzowa Pełnia 2024 roku zachęca, by rozwijać naturalne talenty, by nadać swoim skrytym pragnieniom racjonalną, zrozumiałą dla innych formę. Słowem – by wyjść do ludzi z tym, co nam w duszy gra. Jedynie od człowieka zależy, czy przybierze to formę pisania własnego bloga, zaplanowania duchowej podróży życia czy spisania marzeń w skrywanym przed światem pamiętniku…

Dla wszystkich pragnących świadomie doświadczyć mocy wewnętrznej przemiany w blasku Burzowej Pełni 2024 roku przygotowałam rytuał „Oczyszczenia pragnienia”. Czego potrzeba? Chęci. Wolnej przestrzeni i czasu tylko dla siebie, a także białej świecy, ceramicznej miseczki z wodą, ceramicznej miseczki z solą morską. Rytuał białej magii czerpie z kilku źródeł, odwołując się do różnych tradycji magii Księżyca. Optymalny czas wykonania przypada od 22 lutego do 26 lutego po zachodzie Słońca.

Oto kolejne kroki rytuału „Oczyszczenie pragnienia”.

1. Przygotowanie. To także porządek w Twojej osobistej przestrzeni. Przygotuj też świecę, a także miseczki z czystą, świeżą wodą oraz solą morską. Pamiętaj, że od teraz prowadzi Cię Twoja wewnętrzna prawda. Zawczasu możesz przygotować afirmację oczyszczającą.

2. Podniesienie wibracji. Zapal świecę. Włącz muzykę; nie za głośno. Świetnie sprawdzi się nagranie tybetańskich mis. Usiądź w pozycji zapewniającej komfort i prosty kręgosłup. Skup się na oddechu. Wejdź w stan kontemplacji lub medytacji. Harmonijnie, naturalnie; bez walki i bez lęku. Troska i łagodność. Twoja wewnętrzna prawda. Inna nie istnieje… Nie ma bowiem sprzeczności między światem praw fizycznych a Twoją wewnętrzną prawdą. Gdy dostroisz się do siebie, dostroisz się też do świata, który Cię otacza, który współtworzysz. Nie oceniaj, tylko poczuj… Wdech i wydech… Wyobraź sobie, że jesteś jak woda, która siłą pokory przekracza wszelkie przeszkody…

3. Cierpliwość. Bądź dla siebie dobry jak kochająca matka Ziemia, która wszystko wybacza i wszystko znosi, wierzy w możliwości, ufa czasowi i kocha bez żadnych warunków. Powtarzaj „Jestem dla siebie cierpliwy i ufam czasowi, który nadchodzi…” Poczuj te słowa, niech zjednoczą się z Twoim oddechem, umysłem… Teraz wyobraź sobie, że jesteś jak sól, która oczyszcza i wzmacnia każde pragnienie… Oczyszcza z negatywnych energii, wzmacniając czystą moc spełnienia...

4. Czystość intencji. Szczerość. Nawet najmniejszy fałsz sprawi, że ciemność znów urośnie siłę, blokując światło. Zapytaj siebie, czego teraz pragniesz…? Poczuj to… Niech Twoja intuicja Cię poprowadzi… Nie oceniaj, po prostu wsłuchaj się w siebie. Droga, którą wybierzesz, doprowadzi Cię do poczucia wewnętrznej pełni, do celu… Pomoże Ci odzyskać cząstkę siebie dla siebie… Skupi rozproszone siły duchowe, dając Ci moc wewnętrznej przemiany. Wszechmoc, która w Tobie drzemie… Wyobraź sobie, że dotarłeś do celu. Delektuj się tym odczuciem spełnienia.

5. Wdzięczność. Podziękuj sobie i otaczającej Cię rzeczywistości.

6. Zapisz wszelkie wskazówki, które otrzymałeś. Zachowaj je dla siebie wraz z czystością intencji i przekonaniem o spełnieniu Twojego pragnienia.

Z całego serca zachęcam, by skorzystać z tej niepowtarzalnej szansy, czyniąc swoje życie pełniejszym i czuć się spełnionym. Tak można wykorzystać unikalne wyzwanie, jakie stawia Burzowa Pełnia 2024 roku. Wszak Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny patron emocji człowieka. Może stać się zarówno przyjacielem wspierającym wysiłki jak i wrogiem, który skutecznie je sabotuje. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób – mniej lub bardziej świadomy - korzystamy z łagodnego, a zarazem przenikliwego oddziaływania. Moim zdaniem akceptując ograniczenia naturalnego rytmu, zyskujemy najlepsze efekty. Oszczędzamy też siły...

Pamiętajmy, że rytuały białej magii to sposoby proszenia i manifestacji, czego pragniemy. Przede wszystkim otwierają umysł i serce na nowe. Pomagają budować bezpieczną przestrzeń energetyczną, w której można projektować, kreować nową wewnętrzną rzeczywistość.

Niech MOC wewnętrznej przemiany duchowej miłości zawsze będzie z Tobą!

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"