Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Horoskop tygodniowy praca i finanse 26.02-03.03.2024

Data publikacji: 2024-02-26

Kategoria: Horoskop

Horoskop tygodniowy praca i finanse 26.02-03.03.2024

Obecny rok jest rokiem przestępnym, co oznacza, że luty ma 29 dni, zamiast 28.

Czasy przedchrześcijańskie znały kalendarz słowiański, który oparty był na fazach Księżyca. Został on zniesiony i obecnie posługujemy się kalendarzem gregoriańskim, który używany jest na skalę globalną i polega na obiegu Ziemi wokół Słońca.

Kalendarz gregoriański wprowadzony został w miejsce kalendarza juliańskiego przez papieża Grzegorza XIII. Miało to miejsce 15 października 1582 r. Od XVI w. posługujemy się więc kalendarzem, który przyjmuje, że rok trwa 365 dni.

Ponieważ obrót Ziemi wokół własnej osi nie zajmuje dokładnie 24 godzin, lecz 23 godziny, 48 minut i 45 sekund a nasza planeta nie okrąża Słońca w ciągu 365, a w przybliżeniu 365,25 dni w roku, to dodatkowa 1/4 dnia rozliczana jest i dodana raz na cztery lata, właśnie 29 lutego.

Ze względu na swoją rzadkość w pojawianiu się w naszym kalendarzu, rok przestępny i jego dodatkowy dzień budzą mieszane uczucia. Rok uchodzi za magiczny, a jego energia jest zupełnie różna od zwykłych lat. Szczególnie odczuwają to osoby, które w dacie urodzenia mają tę jedną liczbę.

Najbliższe lata przestępne to 2028, 2032, 2036, 2040, itd.

 

Sprawdźmy jak wyglądać będzie obecny tydzień, z dodatkowym dniem, w kalendarzu:

 

26 luty - poniedziałek

Początek tygodnia dla wielu może być trudny.. Opozycja Księżyca do Neptuna przełoży się na silną impulsywność, chwiejność emocjonalną, drażliwość, skłonność do gniewu. Pojawią się trudności w kontaktach. Praca będzie szła powoli i z potknięciami. Na skutek roztargnienia i trudności z koncentracją wzrośnie prawdopodobieństwo błędów. Możliwe konflikty ze współpracownikami. Nie zaleca się podejmowania ważnych decyzji, prowadzenia pertraktacji, podpisywania umów.

 

27 luty - wtorek

Zróżnicowana aura dnia. Poranna kwadratura Marsa do Jowisza, wnosząca zgiełk, bałagan i chaos, zostanie załagodzona popołudniowymi trygonami Księżyca do Marsa i Wenus. Wczorajsze i poranne zamieszanie zostanie zneutralizowane a nasz stan ducha i psychiki wieczorem ewidentnie się poprawi.

 

28 luty - środa

Zapowiada się intensywny dzień pracy. Koniunkcje Słońca z Merkurym i Saturnem oraz Merkurego z Saturnem wniosą nieco chłodu i zdystansowania w relacjach ale przełożą się na zaangażowanie w pracę. Dobra pora na rozwiązywanie problemów produkcyjnych, organizowanie zebrań, planowanie, robienie zestawień, bilansów i rozważanie budżetu.

 

29 luty - czwartek

Trudny dzień spowodowany kwadraturą Księżyca do Plutona i przejściem Księżyca do znaku Skorpiona. Odczujemy presję, lęk, brak poczucia bezpieczeństwa, żal za dawne czy niebyłe krzywdy. Szukać będziemy pretekstów do ataku. Możliwe zerwania stosunków i konflikty, nie tylko słowne. Trudno w takim dniu działać konstruktywnie czy podejmować rozsądne decyzje. Możliwość zaostrzenia chorób przewlekłych, urazów, nieszczęśliwych wypadków, migren, przemęczenia.

 

1 marzec - piątek

Wielość różnorodnych tranzytów spowoduje, że dzień będzie impulsywny, chwiejny emocjonalnie, z nadmiarem aktywności. Wzrośnie pobudliwość i byle drobiazg może wywołać burzliwą reakcję. W miejscach publicznych wybuchną kłótnie, każdy szukać będzie pretekstu ażeby wyrzucić z siebie zły nastrój. Zwiększy się ryzyko wypadków, zatruć, możliwa groźba pożaru. Uważajmy na siebie.

 

2 marzec - sobota

Znakomita aura dnia ! Księżyc w znaku energicznego Strzelca oraz Księżyc w trygonie do Neptuna oraz sekstylu do Plutona przyniesie pozytywny nastrój, optymistyczne myśli i plany, gotowość do nowych znajomości i związków, życzliwość, otwartość. Pojawią się nowe pomysły biznesowe i perspektywy do ich realizacji lub rozszerzenie już prowadzonej działalności. Udadzą się wszelkie negocjacje, zostaną zdane egzaminy. To jeden z najlepszych dni w roku.

 

3 marzec - niedziela

Koniec tygodnia wyciszy nastroje i zwolni aktywność. Kwadratury Księżyca z Saturnem i Słońcem oraz Wenus z Uranem skierują uwagę w stronę spraw materialnych, nasili się dążenie do podtrzymania prestiżu i reputacji. Dzień nie przyniesie gwarancji wzniosłych uczuć, twórczego wzrostu, dobroci i porozumienia. Energetycznie słaby dzień, pełen zawirowań i zwrotów akcji.

 

Życzę dobrego tygodnia, zgodnego z aspektami kosmicznymi.

 

Pozdrawiam serdecznie

AUTOR ARTYKUŁU

Vera

Vera

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.