Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Jak pracują znaki zodiaku?

Data publikacji: 2024-02-08

Kategoria: Astrologia

Jak pracują znaki zodiaku?

Byk lubi pracować bez pośpiechu, eleganckie Wagi najbardziej sprawdziłby się w pracy, w której panuje harmonia i spokój, natomiast Wodnik to człowiek orkiestra, czego się nie dotkanie, potrafi zrobić wszystko. Jakie predyspozycje zawodowe ma Twój znak zodiaku? Z kim najlepiej się Tobie współpracuje?

Baran - pędzi z prędkością światła, czasami sam nie wie dokąd.

Podobnie jak w życiu osobistym, tak i w zawodowym, Baranowi ciężko jest usiedzieć w jednym miejscu. Potrzebuje twórczego działania i wiecznie nowych podniet, które zaspokoiłyby jego nieustający, wewnętrzny pęd. A ponieważ Baran jest bystry i szybko się uczy, nie ma właściwe zajęcia, którego by się nie podjął. Jednak stabilna i monotonna praca bardzo go męczy, o wiele bardziej, niż inne znaki zodiaku. Nuda i rutyna mogą go  nawet  doprowadzić do depresji. Dlatego Baran najlepiej sprawdzi się na stanowiskach, na których może wprowadzać w życie swoje nowatorskie pomysły i działać z wrodzoną sobie dynamiką. Nadaje się na stanowiska kierownicze, chociaż jako szef może porządnie dać w kość swoim podwładnym, jeśli ci nie dorównają mu kroku. Tyrania jest bowiem jedną z przywar Barana. Lubi narzucać swoją wolę i chociaż wydaje mu się, że jest bardzo sprawiedliwy, to nie zawsze słucha, co się do niego mówi. Poza tym Baran ma jedną, naprawdę ogromną wadę, ponieważ pomimo tego, że pracuje chętnie i ciężko,  a jako podwładny jest wprost niezastąpiony, to jednak często się zdarza, że porzuca swoje przedsięwzięcie, na koszt nowego zadania, gdyż poprzednie już zdążyło go znudzić.

Dopasowanie zawodowe: Baran powinien się w pracy świetnie dogadywać się z dyplomatyczną Wagą, ale z upartym Bykiem może mieć pod górkę.

 

Byk - wydajny esteta, któremu lepiej nie wchodzić w drogę.

Byk lubi pracować bez pośpiechu, w swoim własnym rytmie, a jego miejsce pracy musi być ładnie urządzone. Zanim Byk podejmie się wykonania zadania, najpierw przygotuje sobie stanowisko pracy, chętnie przyozdobi je gustownym bibelotem, kwiatkiem w ładnej doniczce i przygotuje sobie kawę w ulubionej filiżance. Dopiero wówczas zacznie pracować, a będzie to robił nieprzerwanie i wytrwale jak maszyna, aż do pełnego ukończenia zadania. Ważne jest jednak to, żeby nikt Byka nie poganiał ani mu o niczym nie przypominał, bo to nie tylko może mocno zezłościć naszego estetę, ale i odebrać mu zapał do pracy. On sam najlepiej wie, co ma robić, dlatego ważne jest, żeby go nikt nie pouczał. Pracę Byk ma zawsze zrobioną na czas, pięknie wykonaną, dlatego można Bykowi powierzyć naprawdę odpowiedzialne zlecenie. Zaplanuje sobie czas w taki sposób, żeby wszystko było ukończone w terminie. Wytrwałość i cierpliwość jest wyjątkową domeną Byka, nie brakuje mu też kreatywności, ale najlepiej kiedy może pracować samotnie, bo nie lubi być niczyim podwładnym. Byk będzie za to świetnym szefem. Największą wadą Byka jest brak elastyczności. Nie lubi zbaczać z wytyczonego celu, nawet wówczas gdyby miało mu to uprościć sprawę. Lepiej mu o tym nawet nie wspominać, bo  rzuci robotę i się obrazi.

Dopasowanie zawodowe: Z  Koziorożcem stworzy duet nie do pokonania, lecz wspólna praca Byka z Wodnikiem to recepta na porażkę.

 

Bliźnięta - najbardziej doinformowani ludzie na świecie.

Gdyby nie wymyślono telefonu, Internetu i nie mielibyśmy gazet, to Bliźnięta byłyby najważniejszymi, światowymi informatorami. Osoby spod tego znaku są zawsze na bieżąco z każdą nowinką, zawsze mają najświeższe wiadomości, a kontakty z innymi ludźmi przychodzą im tak naturalnie, jak oddychanie. Dlatego często skupiają się wokoło prac, w których wymiana informacji jest na porządku dziennym. Świetnie negocjują, potrafią każdą osobę przekonać do swojego pomysłu i to tak szybko, i w taki sposób, że ktoś się nawet nie zorientuje, iż został zmanipulowany przez bystrego Bliźniaka. Naprawdę dobrze sprawdzą się w sprzedaży, w handlu, gdzie z łatwością zaprezentują swoje wybitne, negocjatorskie umiejętności. Ale to też  świetni dziennikarze, bo posiadają naprawdę ogromną wiedzę i  łatwość zarówno w uzyskiwaniu, jak  i w przekazywaniu wiadomości. Niestety,  łatwo się rozpraszają i tracą koncentrację, po czym trudno im już powrócić do przerwanego zadania. Bliźnięta często też wprowadzają chaos wszędzie tam, gdzie się pojawią, a to często wytrąca z rytmu ich współpracowników. Kiedy pracują w zespole mogą być trudne, ponieważ nie lubią ograniczeń, ale też nadają zespołowi rytm i dodają innym  zapału do pracy. Pracują wydajnie i z werwą, ochoczo podchodząc do nowych obowiązków, przez co są docenianymi i lubianymi współpracownikami.

Dopasowanie zawodowe: Bliźnięta ze Strzelcem będą pracować z przyjemnością, ale Waga może doprowadzić Bliźnięta do rozstroju nerwowego.

 

Rak - mistrz w kreowaniu rzeczywistości, nie tylko swojej.

Jeżeli zobaczysz przestrzeń, która jest świetnie zagospodarowana, dopracowana w każdym szczególe, a każda rzecz ma swoje miejsce i jeżeli będą tam także ręcznie wykonane sprzęty, to możesz być pewien, że jest to miejsce pracy osoby spod znaku Raka. Raki lubią komfort otoczenia, które musi być funkcjonalne i dopracowane. Prowizorka jest męczy i rozstraja. Gdziekolwiek się więc nie zatrudnią, najpierw dostosowują swoje nowe miejsce pracy dla własnych potrzeb, ulepszając je, bo tylko wtedy pracują wydajnie. Nigdy zresztą nie zaprzestają kreowania swojej przestrzeni, cały czas coś poprawiając. Raki są idealnymi słuchaczami, ale nie puszczają tego co usłyszą mimo uszu, a wręcz odwrotnie: doradzą, pomogą, lub postarają taką pomoc zorganizować i na pewno słowa dotrzymają. Jeżeli komuś w pracy przydarzy się nieszczęście, Rak natychmiast zorganizuje pomoc. Ta ich cecha sprawia, że idealnie nadają się do pracy w usługach, lub wszędzie tam, gdzie trzeba kogoś wysłuchać i zrozumieć, np. jako psychologowie, ratownicy, czy nauczyciele. Ale za szefowaniem nie przepadają. Są też bardzo wrażliwe na krytykę i jeżeli w miejscu pracy spotykają się z jej nadmiarem, szybko taką pracę zmieniają. Są solidne i życzliwe, pracując bardzo uczciwie.

Dopasowanie zawodowe: Rakom bardzo dobrze będzie się pracowało z poukładanym Koziorożcem, ale już niekoniecznie z uszczypliwym Skorpionem.

 

Lew - majestat, którego nie da się przeoczyć.

Gdziekolwiek Lew się nie zatrudni, będzie świecić jak gwiazda na niebie. Kiedy wkracza do firmy,  samą aparycję potrafi wzbudzić zainteresowanie i podziw. Nie musi się wysilać by zyskać uznanie, bo wyniosłość to jego naturalna cecha i nawet wtedy, gdy przyczai się gdzieś z boku, pragnąc zostać przez jakiś czas niezauważonym i tak bardzo szybko stanie się osobą najbardziej rozpoznawalną we firmie. Głowę nosi wysoko, a w centrum uwagi bywa nawet wtedy, gdy wcale tego nie chce. Jest wspaniałym mówcą, ale nie lubi próżnych pogaduszek, za to zawsze świetnie zaprezentuje firmę, markę, czy najdrobniejszy przedmiot, który należy sprzedać. Lew, jak żaden inny znak, pogoni konkurencję, która nie będzie miała wątpliwości, do kogo należy teren. Lew lubi być podziwiany i jest  łasy na komplementy, które uważa za oczywiste. Pracuje uczciwie i z zapałem, lecz nie traci siły na zbędne zadania. Czasami może się wydawać, że nic nie robi, leniwie tkwiąc w jednym punkcie, szybko jednak okazuje się, że zwyczajnie obmyśla strategię swojego działania, a jest nad wyraz skuteczny w tym, co robi.  Należy dać mu eksponowane stanowisko, na którym będzie mógł wykazać się duchem rywalizacji. Będzie to dobre dla firmy, ponieważ Lew, który nie błyszczy, bywa bardzo nieprzyjemny.

Dopasowanie zawodowe: Lew świetnie dogada się w pracy z błyskotliwą Rybą, ale z Baranem może natychmiast wejść na wojenną ścieżkę.

 

Panna - zbada każdą sprawę, nawet jak nie musi.

Jeżeli ktoś chce się zorientować, która osoba w firmie jest spod znaku Panny, niech przyjrzy się, kto do każdego zadania podchodzi najbardziej  analitycznie. Kto sprawdza każdą informację, stojąc często z boku, bo Panna praktycznie nigdy nie wyrywa się jako pierwsza do działania. Ona lubi sprawę przemyśleć, dobrze sobie zorganizować miejsce, przygotować się mentalnie i dopiero usiąść do pracy. A jeżeli w jakieś zadanie wkradnie się błąd, osobą, która ten błąd znajdzie jako pierwsza, najczęściej będzie właśnie Panną. Panny są skrupulatne i dociekliwe, i kiedy podejmą się jakiego zadania, będą je sprawdzać, dopieszczać i poprawiać, pragnąc doprowadzić zadanie do perfekcji. I  tak zresztą nigdy nie będą zadowolone z efektu końcowego, bo w ich przekonaniu, zawsze mogły coś zrobić lepiej. Ponadto Panny są bardzo odpowiedzialne, pieczołowicie i sumiennie wykonają powierzone im zadanie. Nie lubią być na świeczniku, wolą być szarą eminencją, która nie jeden raz wytknie innej osobie, że tamta zrobił błąd. Inna sprawa, że perfekcjonizm Panien bywa jednocześnie ich przekleństwem. Tak mocno skupiają się na  drobiazgach, na tym, żeby ich praca była idealna, że często tracą przez to serce do tego co robią Jednak każdy szef chciałby mieć takiego pracownika, bo to, co wyjdzie spod ręki Panny, jest zawsze najwyższej jakości.

Dopasowanie zawodowe: Panna bardzo dobrze dogada się w pracy z zawsze doinformowanym Bliźniakiem, ale szalony Wodnik może zamienić jej zawodowe życie w koszmar.

 

Waga - unikanie problemów to jej sposób na życie.  

Eleganckie wagi najbardziej sprawdziłby się w pracy, w której panuje harmonia i spokój. Lekarz, czy aptekarz to świetny wybór, ale jeszcze lepszym wyborem będzie zawód związany z estetyczną stroną życia, ponieważ Wagi mają wyjątkowo dobry gust. Jednak Wagi mogą też pracować jako mediatorzy, gdyż ich dążenie do równowagi jest wprost wymarzone do łagodzenia sporów i zwaśnionych stron. Same nigdy nie wchodzą w otwarty konflikt, unikając kłótni i nieporozumień. Sprawdzą się więc w zawodach, w których ważną cechą jest dyplomacja. Ta cecha sprawia również, że dobrze się z nimi pracuje, ponieważ wysłuchają, nie pchają się do rywalizacji, są najczęściej miłe i uczynne. Byłyby wprost idealnymi pracownikami, gdyby nie ich odwieczny brak zdecydowania. Zanim Waga podejmie jakąś decyzję mogą minąć wieki, a czasami w ogóle nie podejmie żadnej decyzji, czekając na to, że wszystko samo się ułoży.  Z tego powodu mało Wag zostaje osobami na stanowiskach wymagających właśnie decyzyjności, czy na stanowiskach kierowniczych. A jeżeli już się tak zdarzy, to taka Waga może to odczuć emocjonalnie. Wagi pomimo swojego niezdecydowania są bardzo odpowiedzialne, ale lubią spokój w pracy i zajęcia, w których będą czuły psychiczny komfort.

Dopasowanie zawodowe: Waga świetnie dogada się w pracy z pracowitym Bykiem, jednak pełen zapału Baran wywoła w Wadze poczucie niepokoju.

 

Skorpion - lepiej mieć w nim partnera, niż konkurenta.

Skorpiony to pracusie jak mało kto, a do tego nie przerażają ich skomplikowane i zawiłe zadania, na widok których od razu poddałaby się inna osoba. Nie straszne im napięte terminy, praca pod presją, potrafią zmobilizować wszystkie siły, żeby osiągnąć sukces, ale lubią szokować, bywają bardzo stanowcze, a kiedy coś idzie nie po ich myśli stają się nieugięte. Nadają się na szefów, bo pod ich kierunkiem wszystko chodził jak w zegarku, chociaż  na pewno wychodzi  to bokeim wielu osobom. Skorpiony potrafią podejmować trudne decyzje i nie boją się ani odpowiedzialności, ani konsekwencji swoich działań, bo ambicja pcha je do sukcesu. Mają też ogromną intuicję zawodową, jakby miały dodatkowy zmysł skierowany na pracę. Skorpiony częściej niż inne znaki otwierają swoją własną działalność gospodarczą, bo nie boją się ryzyka, a do tego mają świadomość tego, że to, co robią, robią naprawdę dobrze. Myliłby się jednak ten, kto sądzi, że to nieczułe roboty.  Skorpiony to  samotnicy z wyboru, z pasją oddający się swojej pracy, ponieważ często  czują się niezrozumiałe i wolą zaszyć się gdzieś w kącie, byle nie dać po sobie poznać, że potrzebują pomocy. Ta skrytość im nie pomaga, bo pomimo, że nie obnoszą się z swoimi problemami,  nikt tak często jak Skorpiony nie bywa na językach innych współpracowników.

Dopasowanie zawodowe: Skorpiony świetnie dogadają się ze skrupulatną Panną, ale lubiący blichtr Lew będzie dla nich przeciwnikiem numer jeden.

 

Strzelec - jego wzrok sięga poza horyzont.

Ogromną zaletą Strzelców są ich umiejętności strategiczne. Świetnie planują, zarządzają i programują, dlatego powinny zajmować stanowiska, na których będą mogły wykorzystać swój potencjał i niesamowity dar koordynatora. Odnajdą się jako zarządcy, pracownicy spedycji, czy planiści. Idealny będzie dla nich również zawód nauczyciela, ponieważ mają wybitny talent do przekazywania wiedzy, ale sprawdzą się również jako kuratorzy, czy sędziowie. Bez względu jednak na to, jaki zawód wybiorą, Strzelce wszędzie będą doszukiwały się filozoficznej głębi. Uwielbiają długie dyskusje, zwłaszcza  na nietuzinkowe tematy, współpracownicy muszą więc być przygotowani, że kiedy wejdą ze Strzelcem w polemikę, na krótkiej rozmowie się nie skończy. No chyba, że adwersarz Strzelca nie ma zbyt szerokiej wiedzy, wtedy rozmowę z taką osobą Strzelec porzuci bez specjalnej przykrości. Strzelce to mentorzy, nieustanie się rozwijający, ich umysł musi być ciągle stymulowany, gdyż stagnacja wprowadza Strzelca w depresję. Pracują wyjątkowo solidnie, zawsze kończąc to, co zaczęły, a ich praca jest jak one same – przemyślana i poukładana. Nie są im też straszne żadne nowinki, ponieważ Strzelce to wyjątkowo bystrzy ludzie, którzy łatwo się uczą, nie mają problemu ze zmianami w pracy, są bardzo elastyczni ale konsekwentni.

Doładowanie zawodowe: Strzelec stworzy kreatywną parę z inteligentnym Baranem, ale może mieć spory problem, kiedy spotka się w pracy z krytycznym Skorpionem.


 

Koziorożec - dumny myśliciel o niezwykłej sile.

Dumny i niezależny Koziorożec, pracuje ciężko, wytrwale i jest niesłychanie skuteczny w tym, co robi. Jest najbardziej ambitnym ze wszystkich znaków zodiaku, dlatego nigdy nie zadowala się półśrodkami, czy  drugim miejscem. Jest uparciuchem, który potrafi pracować nieustanie, bez chwili odpoczynku, aż do osiągnięcia sukcesu.  Koziorożce są świetnie zorganizowane, więc są cennymi pracownikami. Jednak najlepiej sprawdzają się na dyrektorskich stanowiskach, lub na  wysokim szczeblu politycznym.  Koziorożec jest bowiem prestiżem sam w sobie, chodzącym autorytetem, który wymusza na innych ludziach pokorę i dystans. Jednak cecha ta sprawia, że Koziorożce bywają onieśmielający i mogą wywoływać w niektórych osobach nawet pewien dyskomfort. Dzieje się tak również z tego powodu, że Koziorożce bywają konfliktowe, a jeżeli obejmują wysokie stanowisko stają się często autorytatywne. Są takie, ponieważ to pracoholicy, oczekujący, że inni będą podzielać ich niesamowity zapał do pracy, nie rozumiejąc, że nie każdy jest tak skoncentrowany na odniesieniu sukcesu jak oni. Koziorożce nie odpoczną, jeżeli nie osiągną szczytów. Warto powierzać im wymagające poświęcania prace, ponieważ nie tylko podołają zadaniu, ale będzie to dla nich prawdziwy rarytas. One po prostu lubią trudne wyzwania.

Dopasowanie zawodowe: Koziorożce są niezmiernie kompatybilni z rządnym władzy Lwem, ale delikatna Ryba może wywoływać w nim szewską pasję.

 

Wodnik - pasjonat z głową pełną pomysłów.

Wodnik to człowiek orkiestra, czego się nie dotkanie, potrafi zrobić wszystko. Jest duszą każdej firmy, ponieważ zawsze ma głowę pełną pomysłów i jest niezwykle kreatywny. Natura Wodnika jest bardzo burzliwa, w jednej chwili jest jak orzeźwiający letni wiatr, przynoszący dobry nastrój współpracownikom, a za chwilę przypomina niszczący huragan, przez który może dojść w pracy do prawdziwego przewrotu. Wodniki są prawdziwymi pionierami, zawsze z głową pełną pasji i pomysłów, na które często nie są gotowi ani jego współpracownicy, ani szefowie. Wodniki mają jednak taki urok i są tak charyzmatyczne, że potrafią do swoich pomysłów przekonać nawet największego sceptyka. Wodnikom wybacza się naprawdę wiele, bo swoim zaangażowaniem i chęcią działania potrafią trafić do każdego serca. Cenią sobie wolność i nie lubią, kiedy się je ogranicza, ale pracują wytrwale i z pełnym oddaniem. Kiedy jednak uznają, że są wykorzystywane, bez chwili zastanowienia odejdą z pracy. Są jak lokomotywa, która ciągnie za sobą całą firmę, łatwo je zauważyć, bo nie siedzą w kącie i zawsze mają coś do powiedzenia, nie boją się też głośno wyrażać swoich opinii. Czasami ich celne spostrzeżenia mogą wywołać konsternację, ale z reguły i tak kończy się na tym, że miały rację.

Dopasowanie zawodowe: Zawodowym partnerem Wodnika z łatwością zostanie krytyczny Skorpion, ale z upartym Koziorożcem może dojść do nieprzyjemnych sytuacji.

 

Ryby - marzyciele o artystycznym zacięciu.

Ryby lubią marzyć, przez co często bywają roztargnione i ktoś, kto patrzy na ich pracę z boku, może uznać, że dookoła nich panuje chaos. Jest to mylące, ponieważ Ryby są artystyczne, pracują inaczej, niż większość osób, ale nie oznacza to, że nie wiedzą, co robią. Po prostu, mają fantazję, nie lubią schematycznego działania, są za to kreatywne i dają się ponieść chwili. Najlepiej sprawdzą się w zawodach nieszablonowych, ale wymagających empatii. Lubią służyć pomocą, są współczujące i kontaktowe. Nie powinny grzęznąć w monotonnej, jednolitej pracy, bo to  doprowadzi do frustracji a nawet nerwicy. Ryby lubią, żeby dookoła nich coś się działo i nie tolerują rutyny. Są koleżeńskie i przyjacielskie, dlatego miło się z nimi pracuje. Pomimo swojej artystycznej natury, pracują sumiennie i są bardzo oddane temu, co robią. Czasami postrzegane są jako słabe, a jest to bardzo mylące. Ryba potrafi pracować pod presją, a w kryzysowych sytuacjach bywa nawet bardzo kategoryczna i to ona często ratuje jakiś projekt, poświęcając sukcesowi nawet swoje życie osobiste. Szybkie zwroty akcji, nie są dla niej przeszkodą, ale lubi być doceniana za to, co robi.

Dopasowanie zawodowe: Najlepszym współpracownikiem dla Ryb jest empatyczny Rak, ale współpraca z analityczną i ułożoną Panną to już rybia katastrofa.

AUTOR ARTYKUŁU

Doradca Ariadna

Doradca Ariadna

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.