NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Wróżby z Wyrocznii I CHING na 2024 rok

Data publikacji: 2024-02-05

Kategoria: Wróżby ogólne

Wróżby z Wyrocznii I CHING na 2024 rok

W kulturze Dalekiego Wschodu 10 lutego 2024 roku rozpoczyna się rok Drewnianego Smoka. Zakończy się 28 stycznia 2025 roku. Kalendarz ten opiera się na rytmie księżycowym, od nowiu do nowiu.

Oto roczne przesłanie starochińskiej wyroczni I CHING dla każdego znaku zodiaku.

Drogi Baranie!

Droga przed Tobą: rok 2024 to wyzwanie dla Twojej siły woli i mądrości. Pokora wobec życia otworzy przed Tobą drogę do sukcesów. Nie uda Ci się naprawić wszystkich błędów we właściwy sposób. Często będziesz oglądać się za siebie, zamiast skupić się na chwili obecnej, na którą realnie masz wpływ.

Lepiej pożegnać: rozpamiętywanie porażek. Są skutkiem Twojego braku rozwagi i ślepego parcia naprzód.

Rady: Twoją rolą okaże się znalezienie złotego środka między dawaniem i braniem, między wolnością i odpowiedzialnością, między egoizmem i altruizmem, między pracą i odpoczynkiem. Spokój pomoże Ci właściwie rozeznawać się w każdej sytuacji i tak unikać nieszczęścia niespełnienia.

Przestrogi: gdy dostrzegasz skutki niewłaściwych decyzji, wycofaj się bez zwłoki. Trwanie w uporze ściąga na Ciebie upokorzenie i długo potrwa, nim się wyplączesz z uwikłania, nim pojawi się szansa, by wyruszyć w nową drogę. Nie lekceważ autorytetów – wiedzy płynącej z życiowej mądrości.


 

Drogi Byku!

Droga przed Tobą: doceń i rozwijaj swoje walory intelektualne i pasję. To Twoja droga do szczęścia i ekspansji zapewniającej bogactwo. Połącz logikę z kreatywnością, by tworzyć swoje dzieła, także w codzienności. Poza tym spotkania towarzyskie zapoczątkują proces wewnętrznej przemiany, której celem okaże się zupełnie nowa jakość życia osobistego i zawodowego.

Lepiej pożegnać: bierność w obliczu słabości, które przyciągają żal i upokorzenie. Nawet najmniejszy ich ślad ostatecznie stanie się przyczyną porażki i osamotnienia.

Rady: tylko intensywna, uważna, bezinteresowna i wytrwała praca na rzecz wspólnego dobra sprawia, że ludzie potrafią zrezygnować z partykularnych, egoistycznych celów. Lepsze zrozumienie dynamiki własnej natury oraz relacji międzyludzkich, życzliwość oraz otwartość przyniosą Ci powodzenie i szczęście.

Przestrogi: jeśli ktoś gromadzi bogactwa tylko dla siebie, przyciąga intrygantów i złodziei. Każdy nadmiar z czasem przeradza się w swoje przeciwieństwo.


 

Drogi Bliźniaku!

Droga przed Tobą: wyjście naprzeciw swoim słabościom, zrozumienie ich natury oraz motywacji otworzy przed Tobą drzwi do szczęścia osobistego oraz kariery. Nie raz, nie dwa zdasz sobie sprawę, że każdy sukces jest zarazem początkiem żalu, jak i mierzwą kolejnych sukcesów lub porażek. Uda Ci się połączyć przeciwieństwa własnej natury tylko dzięki szacunkowi, uważności i wytrwałej, codziennej pracy nad sobą.

Lepiej pożegnać: słomiany zapał i ignorancję. Pamiętaj, że mały szkodnik szybko rośnie w siłę, by wyrządzać coraz większą krzywdę.

Rady: wszystko ma swój czas. Człowiek szlachetny osiąga doskonałość, gdy pozostaje w harmonii z naturalnym biegiem rzeczy. „Cichy głos mędrca rozbrzmiewa na tysiąc mil…” Wzmacniaj relacje z osobami bliskimi Twojemu sercu; nie izoluj się. Bądź też dla siebie najlepszym przyjacielem i mędrcem wytrwale szukającym prawdy.

Przestrogi: unikaj kłótni, także tych wewnętrznych. Nie ignoruj intrygantów, kłamców i manipulantów. Nawet człowiek najszlachetniejszy jest narażony na kontakt ze złem. Jeśli pozwoli, by przeniknęło ono jego naturę, zagubi się i bardzo trudno będzie mu wrócić na właściwą drogę, odzyskać zaufanie ludzi szlachetnych.


 

Drogi Raku!

Droga przed Tobą: nauczysz się czerpać z nieprzebranych zasobów duchowej mądrości i doświadczenia. Staniesz się dla siebie mędrcem, a dla swoich spraw – najlepszym gospodarzem. Przyciągniesz też do siebie pomocne osoby, dzięki którym naprawisz błędy przeszłości, a także otworzysz drogę do ekspansji i bogactwa. Pamiętaj, że to, czego naprawdę potrzebujesz, zawsze pozostaje z Tobą – to bogactwo Twojej natury.

Lepiej pożegnać: to, na co nie masz realnego wpływu. Woda drąży skałę, ale nie dysponuje mocą jej transformacji…

Rady: szukaj ludzi, którzy będą Cię życzliwie i szlachetnie wspierać na drodze rozwijania naturalnego potencjału w czynieniu dobra. To uczyni Cię szczęśliwszym, silniejszym i sprawi, że staniesz się także dla innych źródłem inspiracji i mądrości.

Przestrogi: nie zaniedbuj obowiązków wobec siebie, czyli swoich zdolności. Nie trać wiary i nie zadowalaj się byle czym, nie marnuj swoich talentów.


 

Drogi Lwie!

Droga przed Tobą: na Twojej drodze pojawią się osoby, dzięki którym docenisz wagę opanowania, rozwagi i siłę autorytetu płynącego z życiowej mądrości, a nie pozycji czy osobowości. Docenisz równowagę między dawaniem i braniem, między pracą i odpoczynkiem. Docenisz wagę osobistego poświęcenia się dla większego dobra. Warto także poświęcić czas głębokiej refleksji i ewentualne przewartościowanie priorytetów życiowych.

Lepiej pożegnać: naśladowanie drogi tych, którzy szukają próżnej chwały, sławy.

Rady: jeśli pragniesz dokonać niezwykłego dzieła, jeśli pragniesz nowego początku w sprawach ważnych, sprzymierz się z kimś skromnym. Ucz się dostosowania do okoliczności i służenia innym. To otworzy drogę do szczęścia osobistego i spełnionej miłości. Tak uzyskasz perspektywę, dzięki której odzyskasz poczucie równowagi i przyciągniesz szczęście. Krocz własną ścieżką zamiast cudzymi drogami.

Przestrogi: sprawowanie władzy to w istocie służba na rzecz wspólnego dobra. Nie lekceważ siły zwyczajnych ludzi, którzy wykonują poślednie zadania.


 

Droga Panno!

Droga przed Tobą: to może być dla Ciebie czas niemal magiczny, jeśli tylko wyznaczysz sobie konkretny i nieegoistyczny cel. Działanie dla wspólnego dobra sprawi, że dosłownie życie będzie Cię nieść, a Ty będziesz wzrastać wewnętrznie, zyskując życzliwość otoczenia i wpływy. Jeśli zachowasz skromność, zajmując wysokie stanowisko, zdobędziesz szacunek i posłuch u podwładnych i współpracowników. Jeśli zachowasz skromność na skromnym stanowisku, zostaniesz doceniony i wyniesiony ponad innych.

Lepiej pożegnać: postawę wyczekiwania, przekonania, że wygoda pozwoli Ci trwać w tym, co zostało osiągnięte. Pozwól też odejść z twojego życia ludziom, na których nie możesz polegać, którzy Cię irytują, którzy odciągają Cię od Twojej własnej ścieżki.

Rady: naprawiaj to, na co czym Ci zależy, aż do pomyślnego skutku. Spokojnie, ale wytrwale i rozważnie. W razie wątpliwości kieruj się mądrością tradycji i ufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. Tak zbudujesz teraz fundamenty osobistego szczęścia i dobrobytu.

Przestrogi: wszystko ma swoje granice, także skromność. Tolerując błędy, sprawiasz, że rosną i narażasz się na osamotnienie, upokorzenie i nieszczęście.


 

Droga Wago!

Droga przed Tobą: wiedzie przez doskonalenie zręczności w kontaktach ze światem. Człowiek szlachetny powinien pobudzać ludzi do pracy i wzajemnej pomocy, ale też zachowywać swoją wyjątkowość niezależnie od okoliczności. Cierpliwość, poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro pomagają tworzyć wielkie wspólne dzieła.

Lepiej pożegnać: przebywając wśród ludzi, trzeba się strzec, by nie dać się wciągnąć w fałszywe przyjacielskie związki. Ludzie o podobnym sposobie myślenia powinni działać razem tylko dla osiągnięcia wspólnego celu. W przeciwnym razie czeka ich upokorzenie, a ono ściąga nieszczęście do najbardziej intymnej sfery życia.

Rady: zachowuj pogodę ducha wobec innych ludzi, wobec siebie i wszelkich przeciwności. Każda z nich stanie się wówczas nauczycielem Twojej wewnętrznej mądrości i siły woli. Gniew pojawia się wówczas, gdy Twoje serce i rozum toczą konflikt…

Przestrogi: jeśli źródło wiedzy i mądrości pozostaje niewykorzystane, sytuacja prowadzi do upokorzenia. Niemniej pamiętaj, by używać siły tylko w ostateczności i nigdy nie przeciągać gniewu ponad konieczną miarę… Także wobec siebie.


 

Drogi Skorpionie!

Droga przed Tobą: postawi przed Tobą szanse, byś spełnił skrywane pragnienia i zmaterializował marzenia. Trwaj w wierności sobie, swoim zasadom i ideałom. To Ty kreujesz swoją drogę dzięki myślom, uczuciom i pasji tworzenia. Pozostaniesz wciąż w drodze, ale znajdziesz też schronienie i życzliwych przyjaciół. Kieruj się troską, empatią i mądrością, a nie zaprzepaścisz siebie i zachowasz pomyślność.

Lepiej pożegnać: bez żalu pozwól odejść temu, co Cię niszczy, ściąga w dół lub trzyma w miejscu, choć czujesz, że to miejsce nie jest dla Ciebie dobre.

Rady: zawsze wybieraj to, co czyni Cię przyjacielem dla przyjaciół. Wędrowiec na ścieżce życia nie powinien wdawać się w małe sprawy, intrygi i szemrane przedsięwzięcia. Skromność i umiejętność dostosowania się do wymogów sytuacji, ale z szacunkiem do siebie i dystansem do cudzych interesów, to najlepsza tarcza ochronna. Dobrze zapamiętaj tę chwilę, w której wszechświat Cię niesie niczym na skrzydłach. Wspomnienie tego stanu pomoże Ci zachować spokój i wytrwałość w trudnych chwilach.

Przestrogi: nie ulegaj impulsom, działaj tylko w sprzyjających chwilach i nie trać wiary w najlepszą wersję siebie.


 

Drogi Strzelcze!

Droga przed Tobą: bieżący rok to czas wytrwałej pracy na rzecz ćwiczenia się w cnocie umiarkowania i współpracy z naturalnymi rytmami wszechświata. Pojawi się też szansa na miłość spełnioną, choć w pierwszej chwili trudno będzie rozstrzygnąć, czy to pułapka, iluzja, czy życiowa szansa… Nie raz, nie dwa przyjdzie Ci ćwiczyć się w cierpliwości i empatii. Pojawią się też ludzie, którym bezinteresownie okażesz życzliowść i współczucie. Przydadzą się elastyczność i pokora.

Lepiej pożegnać: intrygantów. W Twoim otoczeniu wciąż panoszą się mali ludzie, którzy szukają jedynie własnych korzyści. Pozbądź się ich, a odzyskasz najbardziej szlachetną część własnej natury.

Rady: pamiętaj, że człowiek szlachetny potrafi bez żalu darować winy i wybaczyć błędy. W niepowodzeniu ćwicz się w cierpliwości i łagodności, nie tracąc jednak z oczu celu.

Przestrogi: jeśli zdarzy Ci się dotrzeć do źródła cierpienia, to bez żalu odpuść, by nie narażać się na nadchodzące nieszczęście. Pamiętaj, że nic się nie dzieje bez przyczyny. Nie ignoruj pierwszych oznak zbliżającej się klęski… Unikaj także kierowania się kaprysami i ryzykownych przygód.


 

Drogi Koziorożcu!

Droga przed Tobą: kręta, bo nie zabraknie ani sukcesów, ani trudności. Przedsięwzięcia, w które przed bieżącym rokiem się zaangażowałeś, okażą się wielkim wyzwaniem, dostarczając Ci zarówno radości, jak i łez. Tymczasem pojawi się też szansa na zbudowanie stabilnego i pełnego miłości domu. Po okresie ciężkiej pracy pojawi się zgoda i spokój, gdy wszystko znajdzie swoje właściwe miejsce...

Lepiej pożegnać: wszystko, co nie działa; wszystko, co męczy Cię i odbiera Ci duchowe i fizyczne siły. Bez żalu, bez zwłoki i bez gniewu…

Rady: czasem przypadek lub ktoś przypadkowy – wędrowiec w Twoim życiu – wyrządza szkodę mimochodem. Trzeba się liczyć z tym w każdym przedsięwzięciu. Wtedy zawsze pozostanie się panem swego losu. Wszystko ma swoje przeciwieństwo. Człowiek szlachetny staje się niezwyciężony, gdy rozumie tę prawdę. Poza tym, gdy czas sprzyja, trzeba działać z wytrwałą determinacją dla dobra wszystkich, za których jesteś odpowiedzialny.

Przestrogi: unikaj wywierania presji i nie nadużywaj autorytetu opartego na tradycyjnych wartościach. Łagodność i otwartość na zmiany to Twoi sprzymierzeńcy w miłości.


 

Drogi Wodniku!

Droga przed Tobą: masz wybór, czy sięgnąć po wewnętrzną siłę i budować osobiste szczęście na mocnych, trwałych podstawach, czy trzymać się tego, co do tej pory zbudowałeś. Tylko od Ciebie zależy, czy pójdziesz naprzód, czy pozostaniesz w miejscu…

Lepiej pożegnać: postawę fałszywego dystansu i fałszywych przyjaciół. Tylko prawda wyzwala. Prawda to nie słowa, lecz czyny oparte na szlachetnych intencjach…

Rady: Twoje nastawienie to klucz do sukcesów. Pokochaj siebie bezwarunkowo i traktuj siebie z czułą troską. Gdy natrafiasz na trudności, zatrzymaj się, by znaleźć w sobie sposób ich rozwiązania. Istnieje powód, dla którego stajesz wobec każdego wyzwania. Ten powód tkwi w Tobie. Właściwe przygotowanie i mierzenie zamiarów na realne siły to twoi sprzymierzeńcy, dzięki którym osiągniesz spełnienie na miarę mitycznego smoka…

Przestrogi: nie wszystko, co tradycyjne, szkodzi. Nie wszystko, co nowatorskie, reformuje…


 

Droga Rybo!

Droga przed Tobą: zdobywanie wiedzy i poszerzanie horyzontów. Wiele nowych znajomości i pokus, by wyruszyć w nieznane. Pojawią się przeszkody, które można i trzeba przezwyciężyć, zyskując siłę wewnętrzną, rozwijając talenty, wzmacniając poczucie wewnętrznej pełni. Nie raz, nie dwa przyjdzie Ci dokonać odwrotu na z góry upatrzone pozycje do obrony tego, co uważasz za słuszne. Ten czas prób minie…

Lepiej pożegnać: uchylając się od służby na rzecz innych, ściągasz na siebie upokorzenie. Jeśli trwasz z tym błędzie, nadejdzie nieszczęście.

Rady: poszukaj przyjaciół, którzy myślą podobnie, wyznają podobne zasady i wierzą w te same ideały. Tak zbudujesz wokół siebie zespół wsparcia w chwilach próby.

Przestrogi: jeśli przed uczynieniem pierwszego kroku nie zachowasz nadzwyczajnej ostrożności, ktoś Cię napadnie, okradnie i pozbawi szansy na osiągnięcie celu…

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"