Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Księżyc magiczna moc 8 faz

Data publikacji: 2023-09-21

Kategoria: Astrologia

Księżyc magiczna moc 8 faz

Księżyc - nasz naturalny ziemski satelita. W praktyce szamańskiej i duchowej od tysiącleci łączony z rytmem życia, także ludzkiego. Opiekun magii na co dzień - cudów samospełnienia w harmonii z siłami natury. Każdy z nas ma do nich dostęp, bo Księżyc to także magiczny opiekun wewnętrznej mocy, dzięki której każdy z nas może spełnić najgłębsze pragnienia.

Cykl (miesiąc) księżycowy trwa około 29 dni. Z definicji jest więc przewidywalny, powtarzalny. Daje nam szansę, abyśmy dostroili do niego nasz wewnętrzny rytm duszy i ciała, zyskując głębszy wgląd w siebie, intuicyjne zrozumienie siebie i tego, co nas otacza. Niemniej to księżycowe zaproszenie do magii na co dzień przynosi owoce wówczas, gdy to my świadomie sięgamy po drzemiącą w nas moc transformacji i urzeczywistnienia wewnętrznych pragnień. Magia faz Księżyca pomaga dostroić się i zrozumieć, co nam w duszy gra… i otworzyć się na nowe możliwości oraz wydarzenia.

Oto kolejne fazy.

1. Nów, czyli oczyszczenie i ustanawianie intencji.

Ciemność nie istnieje bez światła; uzupełnia je i zapowiada jego nadejście. Gdzie istnieje mrok, tam istnieje też światło. Lunacja nowiu przypominam nam tę prawdę, zachęcając do przygotowania się do nowego cyklu, do oczyszczenia i ustanowienia intencji, nad którą pragniemy teraz się skupić. To może być wszystko, ale intencja powinna być jedna i konkretna. Jeśli coś przychodzi do Ciebie w tym czasie, nawet najbardziej niespodziewanego, niezwykłego, pochyl się nad tym jak nad szansą.

2. Przybywający sierp, czyli początek materializacji intencji.

Wraz z odradzającym się blaskiem warto gromadzić zasoby, przygotowując grunt pod materializację wybranej intencji. To doskonały czas, by konkretyzować i wyrażać prośby w świecie materii. Teraz warto prosić o podwyżkę, zaczynać nowe etapy przedsięwzięć, rozpoczynać projekty. Wierz w siebie i ufaj sobie.

3. Pierwsza kwadra, czyli koncentracja światła na wzmocnieniu intencji.

W tej fazie następuje otwieranie serca, budowanie szczerego zaangażowania. Warto zatem poświęcić czas, uwagę kontaktom społecznym. Spotykaj się z ludźmi, okazując im szczerą troskę, miłość, zainteresowanie.

4. Przybywający garb, czyli intencja wzmocniona emocjami, nadziejami i marzeniami.

Teraz nadajesz intencji sens przez to, że w nią wierzysz, że się jej poświęcasz z pełnym oddaniem i zaangażowaniem. Ta faza Księżyca sprzyja działaniom na najwyższych obrotach w każdej sferze życia.

5. Pełnia, czyli spełnienie i wyrażenie wdzięczność lub odpuszczenie i oczyszczenie.

Maksimum światła to czas, by okazywać wdzięczność za każdy sukces i porażkę. To też czas, by nie pozwolić się zaślepić iluzją wewnętrznej mocy. Dystans do emocji pomaga krytycznie podejść do dotychczasowych działań, myśli i uczuć.

6. Ubywający garb, czyli refleksja i wyciągnięcie wniosków.

Na tym etapie warto więcej słuchać innych, ożywiając znów relacje społeczne. Polegaj na swojej ocenie, ale bądź elastyczny i otwarty na inność. To teraz Twój klucz do spełnienia.

7. Trzecia kwadra, czyli potwierdzenie intencji i jej uwolnienie; przebaczenie.

Jeśli jakiś sposób myślenia lub postępowania nie działa, bez żalu pozwól temu odejść. Dotyczy to także osób. Warto teraz kończyć szkodliwe nawyki i skupić się na sobie, swoim dobrostanie.

8. Ubywający sierp, czyli koniec intencji, odnowa i refleksja poprzedzająca nowy początek.

To czas odpoczynku i spokojnej refleksji płynącej z poczucia wewnętrznej mocy. Teraz warto trzymać się wiary w siebie i pełnego zaufania do życia, przygotowując się do ustanowienia intencji na nowy cykl księżycowy.

 

Na zakończenie warto zaznaczyć, że energii lunarnej zawsze towarzyszą inne wpływu kosmiczne, tworząc atmosferę sprzyjającą transformacji, obdarzając nas szansami lub testując nasze słabości.

Niech MOC wewnętrznej przemiany duchowej miłości zawsze będzie z Tobą!

Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, jeśli pragniesz pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.