Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Nów wrzesień horoskop, rytuał samouzdrawiania

Data publikacji: 2023-09-14

Kategoria: Astrologia

Nów wrzesień horoskop, rytuał samouzdrawiania

Przed nami kolejny nów i szansa na nowy początek. Dokładna koniunkcja Słońca i Księżyca, czyli nów, przypada na 15 września 2023 roku o 3:38 czasu polskiego. Pamiętajmy jednak, że wpływ energetyczny rozpoczyna się 13 września wieczorem, a trwa do około północy 16 września.

Tym razem magia Księżyca w nowiu zachęca nas, by rozpocząć proces samouzdrowienia dowolnej sfery życia. Bieżąca lunacja to czas magii ziemi. Medytacja to świetny sposób na uzdrowienie: przywrócenie harmonii i aktywowanie prawa przyciągania miłości, obfitości. Znajdźmy zatem czas na medytację, skupmy się na swoich pragnieniach i otwórzmy się na napływ pozytywnej energii w swoim życiu. Zasługujemy na radość, harmonię i sukces - i możemy wstąpić na tę ścieżkę tu i teraz.

Kosmiczne wpływy wspierają nas teraz w praktykach duchowych mających bardzo konkretny wymiar. Mamy idealny czas, by przygotować mapę myśli/pragnień i rozpisać ich realizację na etapy – wymierne, mierzalne i osiągalne w perspektywie tygodni. Doskonałe i trwałe efekty przeniesie teraz zmiana stylu życia – od sposobu myślenia, po dietę i regularne ćwiczenia duchowe i fizyczne. Pamiętajmy także, że nów sprzyja wybaczeniu i odpuszczeniu, a zatem warto pozwolić odejść osobom, relacje z którymi okazują się toksyczne.

Wspomniane szanse to zasługa unikalnego wpływu bieżącej aury kosmicznej. Z jednej strony opozycja Neptuna w retrogradacji nakłania do konfrontacji z iluzjami w sferze miłości, a także iluzjami w codziennej pracy z żywą materią – stanem posiadania, celami życiowymi. Nów to czas idealny, by porzucić fantasmagorie na rzecz tego, co prawdziwe, realistyczne i możliwe do urzeczywistnienia.

Z kolei harmonijny i silny Uran w retrogradacji wspiera nas w okresie nowiu. Ułatwia nam akceptację nowej drogi i podejmowanie wyborów zgodnych z poczuciem wewnętrznej harmonii. Wielu z nas poczuje silny, wewnętrzny impuls do zmian, a także do przyjrzenia się na nowo ideom, zamiarom porzuconym lub odłożonym w czasie.

 

Horoskop wrześniowego nowiu

Baran

Idealny czas, by wdrożyć nowe nawyki dla zdrowia, kondycji fizycznej i urody. Stań się swoim osobistym mistrzem codziennych rytuałów i treningów. Korzystanie z magii ziemi to także więcej jarzyn korzennych i pięknie podanych posiłków. Ćwiczę jogę i uprawiaj regularne spacery, a wzmocnisz aurę. Pamiętaj, że wytrwałość i cierpliwość to mistrzowie osiągania celów. Warto porzucić słomiany zapał...

Byk

Przede wszystkim masz szansę, by poprawić jakość życia uczuciowego, relacji opartych na miłości. Chętniej otworzysz się na nowe znajomości, a także erotyczne eksperymenty w bezpiecznych granicach ukochanej alkowy. A kto wie, może i w końcu odważysz się na romantyczne wakacje na antypodach…? To także idealny czas dla rozwijania artystycznej strony natury.

Bliźnięta

Księżyc w Pannie to kryzys twórczy, ale tym razem dostaniesz kosmicznego kopniaka na ropęd, by z zapałem i na wesoło zmienić swoje nawyki w komunikacji ze światem i sobą samym. Jeśli czujesz, że trzeba inaczej – zrób to i nie cofaj się. Warto także pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne w Twojej osobistej przestrzeni – od nienoszonych ciuchów po nieaktualne kontakty. Zaproś do swojej duszy nowe…

Rak

Warto porzucić dotychczasowe formy ekspresji, szczególnie słownej. Poszukaj takich form wyrażania siebie, dzięki którym poczujesz się doceniony, akceptowany i pełen miłości. Twoja dusz potrzebuje także twórczej ekspresji, choćby to miał być drobiazg, ale taki Twój i tylko dla Ciebie…

Lew

Zostaw za sobą przeszłość. Wszelaką. Przyda Ci się teraz wsparcie w postaci wizualizacji, medytacji, jogi. Dzięki takim praktykom magii ziemi staniesz się zarazem bardziej elastyczny w sposobie myślenia i działania oraz łatwiej Ci będzie osiągać praktyczne, wymierne cele: stabilny sukces, bezpieczeństwo finansowe i uznanie społeczne.

Panna

To dla Ciebie jedna z najważniejszych chwil w dorocznym cyklu żucia. Wsłuchaj się w siebie, odpocznij i na nowo przygotuj mapę myśli i plan na najbliższe miesiące. Stoisz na progu nowego w każdej dziedzinie życia i możesz sięgnąć gwiazd, jeśli tylko połączysz intuicję, serce i realizm. Nie spiesz się… Dbaj o siebie, pamiętając zawsze, że Ty jesteś dla siebie najważniejsza.

Waga

Nów w Pannie szczodrze obdarza Cię magią ziemi, zachęcając do praktycznego połączenia wymiaru duchowego i materialnego w Twojej codzienności. Warto sięgnąć po konkretną wiedzę ezoteryczną, by przerwać cykl doświadczeń życiowych, które Cię męczą. Odpowiedzi, których poszukujesz, znajdują się w codziennych rytuałach. Zacznij odkrywać siebie dla siebie...

Skorpion

Bardzo możliwe, że dasz sobie szansę, otworzysz się, by poznać ludzi, z którymi łączą Cię wspólne idee i cele. To może być także Twój nowy początek bezpiecznego „tu i teraz”. Magia ziemi ułatwia wcielanie w życie pragnień. Łatwiej tego dokonasz, otwierając się na innych, myślących podobnie ludzi. Warto rozmawiać, zapisać się na kursy, wyjazdy z tymi, z którymi łączy Cię pasja.

Strzelec

Księżyc w Pannie dla Ciebie oznacza kryzys poznawczy wyzwalający nowe możliwości. Magia ziemi podczas nowiu zachęca Cię do konkretyzacji ambicji, wcielania w życie marzeń i rzetelnej, rzemieślniczej pracy u podstaw. To szansa na nowe w zawodowej i materialnej sferze życia.

Koziorożec

Nów w Pannie obdarzy Cię większą wiarą i zachęci do spełniania pragnień, ambicji życiowych. Dla Ciebie magia ziemi kryje niespodzianki, jeśli tylko zechcesz otworzyć się na inspirację, zawadiacko mrugnąć do życia, mrucząc pod nosem, że w Tobie też drzemie dziecko spragnione nowego, chętne do rokoszowania się urokami życia! Wsłuchaj się w ten głos, bo radość tylko czeka, abyś zaprosił ją do siebie…

Wodnik

Nów w Pannie otworzy przed Tobą szansę, abyś zatroszczył się o siebie: zdrowie, dobre samopoczucie. Jesteś dla siebie najważniejszy; od Ciebie wszystko się zaczyna i na Tobie każde doświadczenie się kończy… Porzuć więc idee, działania, które tylko odbierają Ci siły i marnują Twój czas. Magia ziemi zachęca Cię, abyś większą wagę przywiązywał do praktycznej strony życia, a otworzysz nowe możliwości realizacji pragnień.

Ryby

Księżyc w Pannie bierze w opiekę Twoje relacje, także te z potrzeby serca. Pamiętaj, że jesteś absolutnie wyjątkowa, a przyciągać będziesz do siebie podobne Ci osoby. Magia ziemi zachęca Cię do odcięcia się od wszelkich toksycznych znajomości i większego otwarcia przestrzeni dla tych ludzi, z którymi czujesz duchową więź.

 

Rytuał samouzdrawiania

Ponieważ wrześniowy nów 2023 sprzyja nowym początkom i samouzdrawianiu, proponuję rytuał medytacyjny spokojnego serca.

W tym ćwiczeniu chodzi o to, by się odprężyć, poczuć znów komfortowo z samym sobą. Warto wprowadzić tę medytację jako swój codzienny rytuał, po odświeżeniu się, ale przed śniadaniem lub przed zaśnięciem.

Pierwszy krok to przyjęcie wygodnej pozycji. Może to być tradycyjna poza medytacyjna, możesz usiąść na krześle, a nawet ćwiczyć w pozycji leżącej. Ważne tylko, aby kręgosłup był prosty i było Ci wygodnie. Oczy mogą być półprzymknięte (dla bardziej doświadczonych) lub zamknięte (dla początkujących, wtedy łatwiej się skoncentrować bez napinania).

Drugi krok to uspokojenie i pogłębienie oddechu. Spokojnie i łagodnie, niczego nie wymuszamy. Postaraj się powoli nabierać powietrza, wsłuchując się w rytm bicia serca, muzykę. Ważne, aby wyczuć własny, komfortowy rytm oddychania, uśmiechnąć się do siebie i wszechświata.

Następnie połóż prawą dłoń na środku klatki piersiowej. Delikatnie, łagodnie, z miłością.

Kolejny krok to ułożenie palców lewej dłoni na kształt mudry GYAN (kciuk i palec wskazujący dotykamy opuszkami palców tak, by połączone utworzyły zamknięty krąg; trzy pozostałe palce prostujemy i łączymy ze sobą).

Celem ćwiczenia jest po prostu uspokojenie rytmu serca. Pozycja i gesty wyciszają ciało i umysł, przynosząc spokój i poczucie komfortu. To prosta i skuteczna droga, by odzyskać siebie dla siebie, odnaleźć w sobie źródło spełnienia, miłości i dobrostanu.

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.