Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Zodiakalne dziecko

Data publikacji: 2023-05-31

Kategoria: Astrologia

Zodiakalne dziecko

Niezależnie od tego, ile na liczniku pokazuje nasz PESEL, w każdym z nas drzemie dziecko. Dlatego z okazji Dnia Dziecka życzę, by każde, zwłaszcza to głęboko ukryte, dziecko czuło się bezwarunkowo kochane w każdych okolicznościach.

Pamiętajmy także, że to pół żartem, pół serio przypomnienie, jaki astrologiczny potencjał duchowego maleństwa nosi każdy z nas.

Dziecko ze Słońcem w znaku Barana jest niezwykle samodzielne. Jego dewizą pozostaje „rozpoznanie bojem”, a ulubionym hasłem do zabawy „ruszamy, dziewczyny i chłopaki”! Zaraża innych humorem, zapałem, niezmordowanym optymizmem. Nigdy się nie poddaje. Nie przechowuje uraz, macha ręką na dziurę w podkoszulku czy rozbite czoło. Wszędzie jednak musi być jako pierwsze. Musi mieć pasję, dzięki której może się wyszaleć i zarazem czuć się spełnione.

 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Byka nie lubi być zaskakiwane. Niektórych niespodzianek po prostu nie znosi i wtedy samo staje się nie do wytrzymania. Na co dzień zachowuje się jednak niezwykle uprzejmie i chętnie służy pomocą, choćby tylko sił i wiedzy starczało mu na życzliwą, pełną serdecznej troski obecność. Nawet jeśli słoń mu na ucho nadepnął, to i tak nuci lub pogwizduje ulubione melodie. Ma jednak słabość do pięknych rzeczy i twarzy, zatem nieustannie bywa czymś lub kimś ślepo zauroczone.

 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Bliźniąt to wszędobylskie, rozszczebiotane i wciąż głodne nowych informacji maleństwo. Humor psuje mu tylko nuda i odtrącenie przez kogoś, kogo uważa za bliskiego kompana do wspólnego penetrowania świata. Bywa szybsze niż Szybki Bill od swojego cienia, a to sprawia, że naprawdę trudno za nim nadążyć myślą, duszą i ciałem. To arcymistrz w konkursie na liczbę zadawanych pytań na minutę. Odpowiedzi rozumie w lot, zanim jeszcze zostaną wypowiedziane do końca. Na jego stoliku do zabawy znajdą się i szachy, i pastele.

 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Raka kocha ciszę i spokój, dzięki którym może wsłuchać się w siebie i po swojemu wszystko dookoła siebie poukładać. Ma oryginalne wyobrażenie porządku. Ucieka od hałasu, walki i nie lubi rozstawać się z tym, do czego czuje się przywiązany. Ma żywą wyobraźnię, dzięki której plastikowy dinozaur bez trudu staje się jego najlepszym przyjacielem z Parku Jurajskiego. Potrafi chronić siebie, instynktownie czując się powiernikiem daru wczuwania się w cudze emocje...

 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Lwa czuje się szczęśliwe, gdy znajduje się w centrum uwagi. Ono czuje, że żyje po to, by wywierać wrażenie na innych swoimi talentami, wyglądem. Lubi być stawiane za wzór, dlatego bardzo się stara na to zapracować. Zniechęcony, znudzony mały Lew ma tendencję do spektakularnych psot. Bywa niezwykle wymagającym towarzyszem zabawy, a już na pewno uważa, że na jego przyjaźń trzeba zapracować i zasłużyć. Jeśli jednak oddaje komuś swoje serce, to stawia tę osobę na pierwszym miejscu, ponad sobą.
 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Panny przypomina smerfa Mądralę. Lubi o sobie myśleć, że jest odpowiedzialne i tylko centymetrów mu brakuje do tego, by uważano je za dorosłe. Bywa bardzo krytyczne wobec otoczenia, a jego komentarze bywają nad wyraz trafne i złośliwe. Z drugiej strony źle znosi krytykę na swój temat i jest gotowe dać z siebie wszystko, by jej uniknąć. Nie znosi spontanicznych eskapad, a łamanie zasad czy plama na ubraniu mogą stać się przyczyną histerii. To jednak niezastąpiony strateg podczas wychodzenia z dziecięcych tarapatów.


Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Wagi od razu zjednuje sobie otoczenie szerokim, serdecznym uśmiechem. W głębi duszy tego maleństwa czai się przerażenie, że będzie musiało robić coś samo. Kto z nim porozmawia? Kto doceni jego piękne ubranie, porządek czy oceny? Bywa leniwe, więc chętnie wyręcza się innymi w pracach, których szczerze nie znosi. Niemniej zawsze chętnie wdaje się w dyskusje o tym, dlaczego nie znosi, jak się z tym czuje, co o tym myśli. Jeśli ma wdzięcznego słuchacza, to czuje się tak szczęśliwe, jest gotowe nawet posprzątać…


Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Skorpiona wie, jak podporządkować sobie otoczenie. Lubi wyzwania; powiedzenie, że czegoś mu nie wolno to zaproszenie do najlepszej zabawy. Zawsze znajdzie sposób, by postawić na swoim. Potrafi wykorzystać każdą słabość i pokonać każdego przeciwnika jego własną bronią. Bywa szarą eminencją w każdej dziecięcej grupie. Jak coś powie, to już powie; a jak powie, to zrobi. Potrzebuje jednak uznania i serdeczności ze strony innych, ponieważ samo nie potrafi wprost mówić, co mu w duszy gra, obawiając się okazania słabości.
 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Strzelca to mały filozof – idealista, który niekiedy staje się emocjonalnym terrorystą. Chętniej jednak czyta i oddaje się marzeniom o tym, kim kiedyś będzie i co stworzy, niż wdaje się w dyskusje. Nie lubi też dowodzić swoich racji za pomocą bijatyk. Za to chętnie się zakłada o wymyślne stawki. Jego pomysły na dorosłe życie zmieniają się jak w kalejdoskopie, bo strzelcowy beniaminek szybko się nudzi i rozczarowuje. Bywa złośnikiem, gdy natrafia na opór, bo wychodzi z założenia, że przecież wie lepiej, że wszystko idealnie wymyślił… Mimo że miewa humory i rówieśnikom trudno go zrozumieć, potrafi zjednać sobie ich sympatię.


Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Koziorożec to maluch niezwykle dociekliwy i wytrwały. To mistrz zadawania celnych pytań. Bywa samotnikiem, bo rówieśnicy na ogół po prostu go męczą. Mały Koziorożec poszukuje autorytetu, mistrza, za którym mógłby podążać. Bezwiednie sam się nim staje dla siebie, dzięki czemu często patrzy na świat przenikliwymi oczyma mędrca. Droga do serca małego Koziorożca wiedzie przez mękę, bo przypomina włamywanie się do sejfu najlepiej strzeżonego we wszechświecie. Jednak warto. W głębi jego duszy drzemie ogromne, gorące serce, wierne, lojalne i niezawodne.

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Wodnika to chodząca przekora z buńczucznym błyskiem w oku i serdecznym uśmiechem. Jeśli coś przemyśli i dojdzie do wniosku, że może, to odpuści. Jeśli jednak uzna, że to nie jest takie łatwe, że coś trzeba wykombinować, to na pewno spróbuje. Mały Wodnik zapyta o zgodę tylko z grzeczności. Nie przejmie się odpowiedzią. On już podjął wyzwanie i nie ustąpi, póki nie przetestuje, co sobie wymyślił. Rodzicielskie „nie” potraktuje jak dodatkowe bodziec, dodatkową frajdę. Największą karą dla Wodniczka jest powiedzenie mu, że zachowuje się jak inni...
 

Dziecko ze Słońcem w astrologicznym znaku Ryb to mały kameleon, który zwykle dostraja się do otoczenia, ale potrafi też zmusić innych, by spełnili jego wolę. Jest bezgranicznie szczere w wyrażaniu swoich emocji, choć często nie ma pojęcia, jak je nazwać. W danej chwili doskonale jednak wie, co czuje. Potrafi też niczym najczulszy detektor rozpoznać intencje innych. Często upiera się, że tak lub nie, ale nie potrafi tego uzasadnić. W przypadku Rybki lepiej traktować przestrogi poważnie. Zwykle zachowuje się łagodnie, ale jeśli w coś wierzy, potrafi pokazać, że jest niezwyciężona. Panicznie boi się gwałtownych zmian. Kocha jednak te niespodzianki, dzięki którym może popisać się talentami twórczymi.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.