Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Równonoc wiosenna, czyli magia odrodzenia

Data publikacji: 2023-03-20

Kategoria: Wróżby ogólne

Równonoc wiosenna, czyli magia odrodzenia

Równonoc wiosenna to czas przebudzenia i odrodzenia. Rozpoczyna ona okres astronomicznej wiosny. Dzień równa się z nocą, wyznaczając nowy cykl. Moment, w którym natura budzi się do życia z długiego, zimowego snu. Budzi się także w nas nowa energia. To jedna z tych szczególnych nocy, w których rytuały działają najsilniej. W nocy z 20 na 21 marca powinniśmy oczyścić swoją energetykę z tego, co już dopełnione i zbędne, a jednocześnie przyciągnąć nowe potencjały, których teraz potrzebujemy.

Równonoc wiosenna w Numerologii
Data równonocy wiosennej pozostaje niezmienna. Każdego roku następuje ona 20 marca. W roku bieżącym wibracja numerologiczna tego wydarzenia wynosi 3. To cyfra mówiąca o szczęściu, siłach twórczych, kreatywności i płodności.

Podczas tegorocznej równonocy wiosennej możemy zaobserwować nie tylko przypływ sił witalnych i pozytywnej energii. Dzięki wibracji cyfry 3, przypłynie do nas również wena twórcza i zapał do działań artystycznych. Możemy wpadać na fantastyczne pomysły, odkrywać nowe talenty i przepełnieni entuzjazmem podchodzić do ich realizacji. Ważna będzie komunikacja z innymi ludźmi. Dzień pełen inspirujących rozmów, jak i miłych spotkań w gronie przyjaciół.

Numerologiczna trójka może powodować w nas też poczucie chaosu. W przypływie nowych pomysłów i pojawianiu się wielu bodźców, możemy odczuwać rozkojarzenie. To wyzwanie, dzięki któremu mamy nauczyć się koncentracji i ustalania priorytetów.

Początek wiosny a Astrologia
Z punktu astrologicznego równonoc wiosenna jest momentem nadejścia wielkiej mocy. W tym czasie Słońce wychodzi ze znaku Ryb i przechodzi do znaku Barana. Baran to znak zodiaku, który mówi o władzy, odwadze, wytrwałości, namiętności oraz sile psychicznej i fizycznej. Rozpoczyna się więc nowy cykl, w którym otrzymujemy ogromny zastrzyk sił witalnych. Wzmacnia się nasza pewność siebie i wiara we własne możliwości.

Wraz ze zmianą położenia Słońca w tej konfiguracji, możemy czuć potrzebę dokonywania rzeczy wielkich. To wprowadzanie istotnych zmian do życia, podejmowanie ryzykownych i wymagających wyzwań oraz przepełnienie ogromną wiarą w sukces. Słońce wchodzące w znak Barana będzie skutkowało potrzebą zwrócenia na siebie uwagi. Zarówno za sprawą dokonań na niwie zawodowej, jak i w sferze uczuciowej. To wzmocnienie energii seksualnej, co przekłada się na chęć nawiązywania nowych, płomiennych znajomości.

Planetą rządzącą znakiem Barana jest Mars, przez co równonoc wiosenna jest też symbolem wezwania do walki. Wzmacnia się nasza determinacja, by działać i w efekcie odnieść zwycięstwo w nawet bardzo skomplikowanych i trudnych sytuacjach.

Słowiańskie boginie równonocy wiosennej
Równonoc wiosenna w magii Słowian kojarzy się przede wszystkim z boginią Marzanną, która uosabia koniec zła i mroku oraz nadejście światłości. Najbardziej popularnym rytuałem, znanym niemal każdemu, jest topienie Marzanny. Zwyczaj ten przez niektórych praktykowany jest do dzisiaj, zwłaszcza w przypadku najmłodszego pokolenia.

Rytuał, który obecnie traktowany jest jako forma zabawy, ma na celu pożegnanie zimy i zaproszenie wiosny. Nie wszyscy wiedzą jednak, że w dawnych czasach Słowianie podchodzili do rytuałów związanych z postacią Marzanny z pełną powagą. Bogini ta nie cieszyła się najlepszą reputacją. Wzbudzała respekt, a nawet strach, bowiem kojarzona była ze śmiercią i mrokiem zaświatów. Dopiero jej utopienie na początek wiosny gwarantowało szczęście i obfitość.

Inną, znaną boginią związaną z równonocą wiosenną w mitologii słowiańskiej jest Dziewanna. Utożsamiana była przede wszystkim z łowami i dziki zwierzętami, ale również z dobrym zdrowiem i płodnością. Dzisiaj Dziewanna kojarzy nam się przede wszystkim z kwiatem, który ma magiczne i lecznicze właściwości. W ziołolecznictwie odpowiada za pomoc w problemach z układem oddechowym – łagodzi kaszel, stany zapalne błon śluzowych oraz objawy przeziębienia. Z aspektu magicznego, nosząc przy sobie kwiat dziewanny przyciągamy do siebie większe zainteresowanie płci przeciwnej oraz ochronę przed niebezpieczeństwami przyrody.

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżbita Mateusz Algiz

Wróżbita Mateusz Algiz

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.