Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Wyrocznia I CHING na 2023 rok dla każdego znaku zodiaku

Data publikacji: 2023-01-23

Kategoria: Wróżby ogólne

Wyrocznia I CHING na 2023 rok dla każdego znaku zodiaku

22 stycznia 2023 roku rozpoczyna się nowy rok w kulturze Dalekiego Wschodu (zgodnie z kalendarzem księżycowym). Z tej okazji przygotowałam przesłanie starochińskiej wyroczni I CHING.

Drogi Baranie, wyrocznia I CHING podkreśla, że jesteś wojownikiem.

Droga przed Tobą: rok 2023 otworzy przed Tobą szanse na sukcesy w każdej dziedzinie życia. Da Ci też możliwości, by naprawić błędy przeszłości. Nie możesz jej zmienić, ale możesz wybaczyć i uzyskać przebaczenie. Zrób wszystko, by tak się stało. Uwolnienie żalu otworzy przed Tobą nowe, inspirujące znajomości oraz miłość, o której skrycie marzysz.

Lepiej pożegnać: warto zrezygnować z postawy roszczeniowej. Twoją rolą okaże się znalezienie złotego środka między dawaniem i braniem, między wolnością i odpowiedzialnością, między egoizmem i altruizmem, między pracą i odpoczynkiem.

Rady: radość jest zaraźliwa. Dbaj o to, by płynęła z właściwych źródeł i abyś dzielił ją z właściwymi ludźmi. Złe towarzystwo odstrasza dobre, a Ty jesteś teraz podatny na wpływu ich obu.

Przestrogi: czasami pojawia się okazja ułatwienia sobie drogi. W zwyczajnych czasach wystarczy wtedy zachować czujność, by ustrzec się od błędu. W innych sytuacjach należy zdecydowanie trzymać się zasad i unikać pomocy płynącej z wątpliwych źródeł.


 

Drogi Byku, wyrocznia I CHING wskazuje, że w tym roku przede wszystkim sprawdzisz się jako gospodarz, zarządca, dowódca i partner.

Droga przed Tobą: wokół Ciebie ludzie gromadzą się spontanicznie. Warto wykorzystać to, by wspólnie zmienić rutynę w coś niezwykłego. Spotkania towarzyskie zapoczątkują proces wewnętrznej przemiany, której celem okaże się zupełnie nowa jakość życia osobistego i zawodowego. Lepsze zrozumienie dynamiki relacji międzyludzkich oraz otwartość na inność, gościnność i uprzejmość przyniosą Ci powodzenie i szczęście.

Lepiej pożegnać: warto porzucić te rytuały, zwyczaje, które podtrzymujesz wyłącznie siłą przyzwyczajenia. Pusta forma oznacza też brak treści, dzięki którym mógłbyś wzmacniać siły duchowe i zmieniać rzeczywistość w zgodzie z potrzebami serca i dla dobra wszystkich czujących istot.

Rady: tylko intensywna, uważna, bezinteresowna i wytrwała praca na rzecz wspólnego dobra sprawia, że ludzie potrafią zrezygnować z partykularnych, egoistycznych celów.

Przestrogi: pośród sukcesów nie można zapomnieć o zagrożeniach, które czają się w sercach intrygantów. Po każdym dniu następuje noc...


 

Drogi Bliźniaku, wyrocznia I CHING wskazuje, że jesteś zarazem uczniem i nauczycielem. W 2023 roku sprawdzisz się jako mentor, student – pasjonat oraz samotny wędrowiec na ścieżce życia.

Droga przed Tobą: 2023 rok otworzy przed Tobą szansę, by zrozumieć paradoksalną naturę Twojego życia: im mniej – tym więcej; im więcej – tym mniej...

Lepiej pożegnać: zarówno słabość, wahanie, jak i nadmierną surowość dyscypliny.

Rady: wszystko ma swój czas. Człowiek szlachetny osiąga doskonałość, gdy pozostaje w harmonii z naturalnym biegiem rzeczy. „Cichy głos mędrca rozbrzmiewa na tysiąc mil…” Wzmacniaj relacje z osobami bliskimi Twojemu sercu; nie izoluj się. Bądź dla siebie najlepszym przyjacielem.

Przestrogi: unikaj kłótni, także tych wewnętrznych. Nie ignoruj intrygantów, kłamców i manipulantów. Nawet człowiek najszlachetniejszy jest narażony na kontakt ze złem. Jeśli pozwoli, by przeniknęło ono jego naturę, zagubi się i bardzo trudno będzie mu wrócić na właściwą drogę, odzyskać zaufanie ludzi szlachetnych.


 

Drogi Raku, wg wyroczni I CHING rok 2023 warto poświęcić pielęgnowaniu tego, co wszechświat Ci powierzył. Warto stać się mądrym, troskliwym gospodarzem. Dotyczy to nie tylko otoczenia, materii, lecz także życia duchowego.

Droga przed Tobą: czas sprzyja wzmacnianiu tego, co cenisz i odcinaniu się od tego, co uważasz za zbędne. Znajdź sposób, by ludzie dołączyli do Ciebie. Szukaj wśród tych, którzy myślą podobnie. Wtedy uda Ci się z sukcesem zakończyć nawet największe zadania. Twoja postawa spotka się z przychylnym przyjęciem i zdobędziesz sojuszników.

Lepiej pożegnać: warto zrozumieć, że czasem najlepszym działaniem jest niedziałanie.

Rady: przede wszystkim bądź dobry dla siebie! Prawdziwa miłość nie zazdrości, nie żąda dowodów i cieszy się wolnością...

Przestrogi: gdy czas nie sprzyja korzystnym przemianom, bezmyślna walka z losem tylko pogłębia istniejące rozdźwięki.


 

Drogi Lwie, I CHING wskazuje, że 2023 rok będzie dla Ciebie korzystny dla rozwijania bliskich relacji z innymi ludźmi, a także dla spełnienia w miłości. Doskonale sprawdzisz się w roli partnera, rodzica, współpracownika, doradcy.

Droga przed Tobą: jeśli jesteś samotnym Lwem, otworzy się szansa na stabilny, satysfakcjonujący związek. Możliwe też, że spędzisz więcej czasu w towarzystwie przyjaciół lub rodziny. Warto także poświęcić więcej czasu na refleksję i ewentualne przewartościowanie priorytetów życiowych. Jeśli coś nie działa, to tylko Ty możesz coś z tym zrobić.

Lepiej pożegnać: działanie dla poklasku czy próżnej chwały.

Rady: jeśli pragniesz dokonać niezwykłego dzieła, jeśli pragniesz nowego początku w sprawach ważnych, sprzymierz się z kimś skromnym. Tak uzyskasz perspektywę, dzięki której odzyskasz poczucie równowagi i przyciągniesz szczęście.

Przestrogi: nie działaj dla poklasku, dla próżnej chwały. To odciąga Twoje siły od rzeczywistych problemów wymagających pilnego rozwiązania. Kontynuując, doznasz upokorzenia i nie pomoże Ci zrzucanie winy na „los”.


 

Droga Panno, wyrocznia I CHING zaleca, abyś stała się przyjacielem i mentorem dla siebie. Wskazuje, że staniesz się menadżerem własnego życia, kowalem własnego losu. Otaczająca Cię aura wszechświata będzie sprzyjać sprawom duchowym, osobistym oraz bliskości z ukochaną osobą. I CHING zachęca, by działać; by zrobić duchowe porządki, otworzyć się na nowe i spełnić marzenia.

Droga przed Tobą: 2023 rok pomoże Ci docenić cnotę umiarkowania. Dzięki niej bowiem człowiek szlachetny doprowadza do końca sprawy w zgodzie z naturalnym rytmem wszechświata. Jeśli zachowasz skromność, zajmując wysokie stanowisko, zdobędziesz szacunek i posłuch u podwładnych i współpracowników. Jeśli zachowasz skromność na skromnym stanowisku, zostaniesz doceniony i wyniesiony ponad innych.

Lepiej pożegnać: niczego nie zbudujesz, prąc do celu za wszelką cenę bez zwracania uwagi na koszty. Wyrzeczenia i poświęcenie nie mają sensu, jeśli wymagają od Ciebie nieustannego wysiłku. Nie zmuszaj siebie ani innych...

Rady: porządkując sprawy codzienne, kieruj się prostotą, serdecznością i rzetelnością. Dzięki temu zachowasz spokój i radość życia. To jednak nie wystarczy w czasach zamętu i trwogi. Wówczas potrzeba nadzwyczajnych środków.

Przestrogi: wszystko ma swoje granice, także skromność. Nie pozwól, by inni żerowali na Tobie. Nie rób także z siebie ofiary cudzych intencji czy działań. Zamiany zawsze należy zaczynać od siebie.


 

Droga Wago, wyrocznia I CHING podpowiada, byś stała się przede wszystkim mistrzowskim rzemieślnikiem w tych dziedzinach, które uważasz za najważniejsze.

Droga przed Tobą: w 2023 roku otworzą się przed Tobą drzwi do osobistego szczęścia w miłości i karierze. Człowiek szlachetny powinien pobudzać ludzi do pracy i wzajemnej pomocy. Tak tworzy podstawy do pokojowego współżycia społecznego i dobrobytu. Cierpliwość, poczucie odpowiedzialności za wspólne dobro pomagają tworzyć wielkie wspólne dzieła. Jeśli jesteś samotną Wagą, niebawem otworzą się przed Tobą drzwi do miłości i spełnienia.

Lepiej pożegnać: przebywając wśród ludzi, trzeba się strzec, by nie dać się wciągnąć w fałszywe przyjacielskie związki. Ludzie o podobnym sposobie myślenia powinni działać razem tylko dla osiągnięcia wspólnego celu. W przeciwnym razie czeka ich upokorzenie. Pozwól więc im odejść...

Rady: by odzyskać spokój, potrzebujesz tylko siebie i pracy, pracy, pracy. Zacznij od tego, że w swojej duszy odnajdziesz spokój. Dzięki temu wszystko zacznie iść zgodnie z naturalnym rytmem.

Przestrogi: jeśli źródło wiedzy i mądrości pozostaje niewykorzystane, sytuacja prowadzi do upokorzenia. Teoria bez praktyki nie ma realnego znaczenia. Słowa niepoparte czynami pozostają tylko pustym brzmieniem… Nie zamykaj się w świecie swoich ideałów i nie odtrącaj innych tylko dlatego, że tkwisz w wiecznych wątpliwościach.


 

Drogi Skorpionie, I CHING doradza, abyś przyjął bezpretensjonalną i radosną postawę dziecka Kosmosu. Jeśli tylko otworzysz się na nowe i pozwolisz, by Wszechświat Cię poprowadził, to 2023 rok okaże się pełen szczęśliwych „przypadków”, a Ty poczujesz się bezpieczny i kochany.

Droga przed Tobą: zaufaj sobie, a zawsze będziesz chroniony. Twoja intuicja to Twoja tarcza i zarazem przewodnik na ścieżce życia. To Ty kreujesz swoją drogę… W 2023 roku odnajdziesz swoje wewnętrzne światło, jeśli tylko się postarasz...

Lepiej pożegnać: bez żalu pozwól odejść temu, co Cię niszczy, ściąga w dół lub trzyma w miejscu, choć czujesz, że to miejsce nie jest dla Ciebie dobre.

Rady: prawda wyzwala. Otwórz się na prawdę. Odnajdź w swojej duszy miejsce, w którym pielęgnujesz spokój, a odzyskasz wolność i przyciągniesz do siebie szczęście. Zawsze wybieraj to, co czyni Cię przyjacielem dla przyjaciół, a zawsze będziesz cieszyć się ich miłością i szacunkiem. Dobrze zapamiętaj tę chwilę, w której wszechświat Cię niesie niczym na skrzydłach. Wspomnienie tego stanu pomoże Ci zachować spokój i wytrwałość w trudnych chwilach. Jesteś dla siebie najważniejszy; nigdy o tym nie zapominaj.

Przestrogi: nie ulegaj impulsom, działaj tylko w sprzyjających chwilach i nie trać wiary w siebie.


 

Drogi Strzelcze, wg wyroczni I CHING 2023rok pomoże Ci stać się panem swojego losu, swoim najlepszym menadżerem i troskliwym opiekunem.

Droga przed Tobą: bieżący rok da Ci liczne szanse, abyś odzyskał poczucie siły wewnętrznej i pełni. Ten stan osiągniesz, współpracując z naturalnymi rytmami wszechświata. Siła wewnętrzna i spokój wystarczą, by utrzymać zdrowie i przyciągnąć wszystko, czego potrzebujesz.

Lepiej pożegnać: wieczne podróżowanie. Każdy wojownik i wędrowiec mają dom, w którym czują się bezpiecznie i do którego zawsze mogą wrócić jak do siebie…

Rady: jeśli to konieczne, ukryj się w samotności i skup na tym, co wg Ciebie stanowi sens ludzkiego życia. Człowiek szlachetny potrafi bez żalu darować winy i wybaczyć błędy.

Przestrogi: nie ryzykuj tego, co nie należy do Ciebie. Jesteś tylko gościem we Wszechświecie, więc nie możesz zachowywać się jak jego władca. Pycha kroczy przed upadkiem. Jeśli nie zmienisz postawy, stracisz wszystko i nie będzie łatwo zacząć od nowa. W przeciwnym razie czeka Cię los włóczęgi i żebraka. Unikaj także kierowania się kaprysami i ryzykownych przygód.


 

Drogi Koziorożcu, I CHING wskazuje, że nadszedł czas, abyś zbudował swoje osobiste szczęście i fundamenty dobrobytu. Nauczysz się chronić siebie, nie izolując się od tych, których przychylność pragniesz pozyskać. Odważysz się sięgać po to, co kochasz.

Droga przed Tobą: pamiętaj, że to Twoje życie i tylko Ty podejmujesz decyzje, co jest dla Ciebie ważne i dobre. Tak otwierasz swoją drogę życia na wszystko to, co dla Ciebie tu i teraz najlepsze. To możesz osiągnąć w 2023 roku, tę postawę. Pamiętaj także, że nawet wojownik światła potrzebuje domu, schronienia, rodziny. Inaczej przeistacza się w niewolnika…

Lepiej pożegnać: wszystko, co nie działa; wszystko, co męczy Cię i odbiera Ci duchowe i fizyczne siły. Bez żalu, bez zwłoki i bez kompromisów.

Rady: czasem przypadek lub ktoś przypadkowy – wędrowiec w Twoim życiu – wyrządza szkodę mimochodem. Trzeba się liczyć z tym w każdym przedsięwzięciu. Wtedy zawsze pozostanie się panem swego losu. Wszystko ma swoje przeciwieństwo. Człowiek szlachetny staje się niezwyciężony, gdy rozumie tę prawdę. Poza tym, gdy czas sprzyja, trzeba działać z wytrwałą determinacją dla dobra wszystkich, za których jesteś odpowiedzialny.

Przestrogi: nie należy zamykać się w swoich cnotach. Powinieneś unikać osądzania innych, bo sam nie jesteś doskonały. Jeśli nie zmienisz postawy, poniesiesz klęskę i nie uda Ci się obwinić o nią innych. Nie trwoń darów duchowych i materialnych na głupstwa.


 

Drogi Wodniku, wg wyroczni I CHING 2023 rok może okazać się przełomowy w Twoim życiu osobistym i zawodowym.

Droga przed Tobą: nadszedł czas, by sięgnąć gwiazd lub pogrążyć się w otchłani własnych słabości. Jeśli znajdziesz w swojej duszy miejsce – świątynię spokoju, żadne okoliczności nie wytrącą Cię ze stanu dynamicznego balansowania między walczącymi siłami wszechświata.

Lepiej pożegnać: stając na progu nowego, trzeba pożegnać się z przeszłością raz na zawsze.

Rady: Twoje nastawienie to klucz do sukcesów. Wszystko ma swój czas i swoje miejsce. Nie przyspieszysz czasu, nie zmienisz biegu rzeki. Trwaj teraz przy tym, co zgodne z naturalnym biegiem rzeczy. Znajdź ludzi, którzy myślą podobnie. Pamiętaj także, że bez chwilowego trwania w samotności zgubisz się w oczekiwaniach otoczenia i w końcu uciekniesz w fałszywą samotność, dystansując się od wszystkich na dłużej…

Przestrogi: nie należy wykorzystywać innych do swoich celów. Cel nie uświęca środków. Jeśli nie zmienisz postawy, to Twoje idee obrócą się przeciw Tobie.


 

Droga Rybo, wyrocznia I CHING podpowiada, że 2023 rok sprzyja Ci w miłości i sprawach codziennych. Spełnisz jako rodzic, partner, gospodarz, zarządca i doradca.

Droga przed Tobą: idź za głosem intuicji; to Twój najlepszy przewodnik. Jednak pamiętaj, że czasem naprawdę trudno odróżnić pokusę od szansy. 2023 rok da wiele możliwości, by uczyć się tej trudnej sztuki rozeznania i odzyskiwać wolność wyboru. Człowiek szlachetny wie, że prostota w postępowaniu zwalnia z przedwczesnych zobowiązań. Dzięki temu pozostajesz wolny i możesz robić to, co uważasz za słuszne.

Lepiej pożegnać: uchylając się od służby na rzecz innych, ściągasz na siebie upokorzenie. Jeśli trwasz z tym błędzie, nadejdzie nieszczęście.

Rady: miłość zaczyna się tam, gdzie kończą się ambicja i namiętność. Roztropność i mądrość to cnoty, dzięki którym nigdy nie zgubisz swej drogi i zawsze pozostaniesz panią swego losu.

Przestrogi: powstrzymaj się przed działanie wtedy, gdy nie masz pewności, że postępujesz w zgodzie ze sobą i dla wspólnego dobra. Dzięki temu unikniesz upokorzenia oraz porażki.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"