Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Pełnia Długich Nocy 2022

Data publikacji: 2022-12-08

Kategoria: Wróżby ogólne

Pełnia Długich Nocy 2022

Grudniowa pełnia Księżyca zwana jest Pełnią Długich Nocy. Dla jednych brzmi romantycznie, tajemniczo, baśniowo, a dla niektórych nawet złowieszczo. Na półkuli północnej bywa także nazywana Zimnym Księżycem z racji nieuchronnie, a czasem też gwałtownie nadchodzącej zimy.

Moim zdaniem Pełnia Długich Nocy 2022 roku to doskonały czas medytacji słowa. Stawia nas bowiem przed duchowym wyzwaniem poznania i odpowiedzialnego korzystania z mocy słowa.

 

W 2022 roku Pełnia Długich Nocy przypada na 8. dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 5:08 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ pełni rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Zatem można przyjąć, że pełnia Księżyca silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 6 grudnia ok. godz. 5 aż do 10 grudnia do ok. godz. 5.

W tym roku tak też się składa, że Pełnia Długich Nocy przypada na czas szczególny energetycznie ze względu na niezwykle silny wpływ Marsa, harmonijny wpływ Saturna oraz nieharmonijny wpływ Neptuna.

Jak wiadomo, Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. Zgodnie z własną naturą pełnia przynosi nam wzmocnienie aury oraz silne pragnienie kreatywności. Możemy uświadomić sobie, co nam w duszy gra i zapragnąć zmian zgodnych z naszymi potrzebami duchowymi. Możemy także z pełną mocą doświadczyć emocji do tej pory ukrywanych, tłumionych.

 

W 2022 roku Księżyc Długich Nocy pojawia się w astrologicznym znaku Bliźniąt. Uosabia on silną potrzebę komunikacji, dzielenia się przemyśleniami i odczuciami, spontaniczność w podejmowaniu doraźnych decyzji. Wiąże się z takimi obszarami doświadczeń jak przekazywanie informacji, zdobywanie wiedzy w sprawach codziennych, precyzja i zarazem wierność sobie w komunikacji. Dla mnie najwyższym zadaniem astrologicznych Bliźniąt jest zdobycie umiejętności asertywnej, żywej i szczerej komunikacji – werbalnej i pozawerbalnej.

 

Z duchowego punktu widzenia Księżyc Długich Nocy 2022 roku w znaku Bliźniąt stawia przed nami pytania o to, jaką wagę przywiązujemy do słów i na ile jesteśmy świadomi odpowiedzialności za każde słowo przez siebie wypowiedziane.

Pamiętajmy jednak, że podczas pełni obowiązuje żelazna zasada: nie podejmujemy decyzji rozstrzygających ważne dla nas sprawy. Obserwujemy, zapisujemy, ufamy, że to, co czujemy, jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego wzrostu. Na przemyślenie, analizowanie, planowanie i decydowanie przyjdzie czas w innych fazach Księżyca.

 

Podczas pełni stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani i kreatywni. Księżyc Długich Nocy 2022 roku - zgodnie z archetypem astrologicznym znaku Bliźniąt – sprawia, że jeśli działamy, to pragniemy rozumieć, czemu lub komu ma to służyć. Może także obudzić pragnienie doskonalenia się, pogłębienia wiedzy, czy po prostu rzetelnego rzemieślnictwa komunikacji na co dzień. Można liczyć na większą spontaniczność, żywą wymianę myśli, towarzyskość i zarazem troskę o formę wypowiedzi adekwatną do aktualnego stanu emocjonalnego, duchowego, mentalnego. Wielu z nas zapragnie z większą szczerością, otwartością formułować swoje myśli, uczucia i idee. Za sprawą harmonijnego wpływu Saturna istnieje także spora szansa na to, że uda się w otwartej i szczerej atmosferze porozmawiać o tym, co należy zmienić, nad czym popracować, czego się nauczyć, by poprawić jakość relacji z innymi. Niektórzy mogą też zrozumieć, że słowa mają moc sprawczą, że za ich pomocą tworzymy lub niszczymy rzeczywistość emocjonalną, mentalną, a nawet fizyczną.

 

W tym szczególnym czasie wyjątkową wenę oraz wnikliwość graniczącą z objawieniem mogą mieć pisarze, publicyści podejmujący tematykę społeczną. Wiele osób postanowi podnieść swoje umiejętności komunikacyjne, doceniając ich wagę.

Księżyc Długich Nocy 2022 roku w Bliźniętach ma też negatywne aspekty. Silny wpływ Marsa może prowokować do nadmiaru emocjonalnej ekspresji i przekraczania granic kultury słowa i kultury bycia. Negatywne wpływu Neptuna skłaniają natomiast do nadawania emocjom zbyt wysokiej rangi oraz do niesłuchania racji drugiej strony. Optymalnie byłoby wykorzystać te wpływy, aby zrozumieć ich naturę i dotrzeć do sedna węzłów energetycznych, od których się rozpoczęły.

Przedstawiciele znaków Bliźniąt, Panny, Strzelca i Ryb powinni zachować szczególną czujność. Dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w dniach 5 – 11 czerwca, września, grudnia, marca. Nie dajcie się sprowokować, nie ulegajcie emocjom i nie podejmujcie działania pod wpływem chwili czy presji otoczenia. Postarajcie się zrozumieć, że pełnia Księżyca to dla Was przede wszystkim czas twórczego kryzysu, z którego może narodzić się Wasz nowy kosmos...

Pamiętajmy także, że ogólnie każda pełnia Księżyca zaostrza wiele objawów psychosomatycznych. Według tradycji szamańskiej w czasie żadnej pełni nie powinniśmy poddawać się operacjom chirurgicznym, o ile nie są absolutnie w danej chwili konieczne.

 

Drodzy Czytelnicy! Jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.