Magiczny horoskop księżycowy - sierpień 2022 roku

Data publikacji: 2022-08-02

Kategoria: Wróżby ogólne

Magiczny horoskop księżycowy - sierpień 2022 roku

Pisząc felieton, starałam się, by zachęcał do współdziałania z naturalnymi rytmami Księżyca.

Sierpień 2022 roku rozpoczyna się Księżycem w astrologicznym znaku Panny, w 3. dniu nowego miesiąca księżycowego (28 lipca 2022 roku o godzinie 19:56 czasu polskiego był nów. Od tego momentu liczymy dni nowego miesiąca w kalendarzu lunarnym). W białej magii 3. dzień to czas nowych początków i wzmocnienie sił duchowych dające poczucie wewnętrznej równowagi. Początek sierpnia 2022 roku można więc potraktować jako start. Teraz powinniśmy energicznie rozwijać naturalne talenty w zgodzie z porządkiem wszechświata i dla dobra wszystkich istot. Energetyka silnie wspiera kreowanie nowej rzeczywistości. Dzieje się tak dzięki łagodnemu przenikaniu tego, na co mamy realny wpływ. W taki sposób możemy dokonywać manifestacji w świecie fizycznym tu i teraz.

Sierpień 2022 roku to czas:

- zbiorów,

- świętowania w gronie tych, z którymi łączą nas więzy duchowe,

- wytchnienia po ciężkiej pracy,

- przygotowania gruntu pod nowe osiągnięcia.

Czas będzie sprzyjał przede wszystkim weryfikacji doświadczeń i zmianie postawy życiowej na taką, dzięki której uda się łączyć niebo i ziemię.

Odkrycie tajemnicy, jak sprawić, by teoria stała się życiową praktyką, jak harmonijnie połączyć ”ty” i „ja” to wyzwanie. Postawi nas przed nim sierpniowa pełnia 2022 roku, przypadająca na 12. dzień miesiąca. Temu jednak poświęcam osobny felieton, który wkrótce się ukaże.

Tymczasem przedstawiam dni szczególnie korzystne do działania w sierpniu 2022 roku:

- 2 i 3 sierpnia, bo można śmiało rozpoczynać działania w sprawach, na których nam zależy. To czas wysokiej kreatywności, wyostrzonej intuicji, wzrostu sił życiowych i zaufania do życia.

- 7 sierpnia to najszczęśliwszy dzień tego miesiąca. Wspiera materializację gruntownie przygotowanych planów. To czas, w którym siły kosmiczne wspierają nas; na kilkanaście godzin czujemy się niemal „wszechmocni” albo w każdym razie bardziej atrakcyjni, pewni siebie i zwycięstwa. To czas, gdy wszystko się może udać, gdy wszystko idzie własnym, naturalnym i korzystnym biegiem. Wszystko to dotyczy tych działań, które wcześniej gruntownie przygotowaliśmy. Nawet nieszczęśliwe wydarzenia mogą znaleźć szczęśliwy finał, ostatecznie przynosząc korzyść poznawczą, bezcenne doświadczenie.

- 16 sierpnia jako optymalny czas na przezwyciężanie zewnętrznych trudności w mentalnej, emocjonalnej i duchowej sferze życia. Na ten dzień warto zaplanować spotkania z ludźmi, których uważamy za mentorów, protektorów lub mistrzów w dowolnej dziedzinie życia.

- 22 sierpnia, bo możemy liczyć na owoce podjętych wysiłków oraz protekcję tych, na których nam zależy. To optymalny czas spotkań towarzyskich, integracji oraz pojednania. Ożywienie w kontaktach towarzyskich umożliwia pokonanie wewnętrznych trudności w tej dziedzinie życia. Możemy rozwijać znajomości, które okażą się ważne, choć ich ranga niekoniecznie wiąże się z tym, że dana osoba spędzi z nami resztę życia.

 

Uroda

Czas od nowiu do pełni (1 - 9 sierpnia) najlepiej wykorzystać do wzmacniania i regeneracji sił. Wszelkie zabiegi kosmetyczne odżywiające ciało przyniosą znacznie lepsze efekty (rewitalizacja, maski odżywcze, nawilżające). To także doskonały czas na strzyżenie włosów, jeśli chcemy, by szybko i zdrowo rosły. W tym czasie korzystnie poddawać się pielęgnacji paznokci oraz wszelkim zabiegom medycyny estetycznej.

Okazuje się jednak, że silniejsze wzmocnienie cebulek włosowych następuje w okresie tuż po pełni, czyli od 14 do 16 sierpnia.

Tymczasem czas po pełni (16 - 26 sierpnia) warto wykorzystać do oczyszczania; post, dieta i detoksykacja mogą przynieść spektakularne efekty. Poza tym znacznie łatwiej przyjdzie umiarkowanie czy dyscyplina, bo w tym czasie zmniejsza się łaknienie.

Najlepsze dni na zabiegi kosmetyczne oczyszczające przypadają tuż po dokładnej pełni, czyli w sierpniu to 13 - 15 dzień miesiąca.

 

Samopoczucie

Wg tradycji magicznej i ezoterycznej nasza wrażliwość na ból fizyczny oraz wrażliwość emocjonalna nasilają się 3 - 4 dni przed pełnią Księżyca i trwają do 2 dni po niej. Dlatego w sierpniu -  od 10. do 14. dnia miesiąca - lepiej zachować umiar i nie dać się sprowokować. Optymalnie byłoby wykorzystać ten czas na medytację i inne techniki relaksacyjne czy rozwoju duchowego. Wymagają one bowiem skupienia oraz rozwijają intuicyjny wgląd w naturę rzeczy.

Około pełni (10 - 14 sierpnia) mamy szansę na szybsze postępy, intensywny i głęboki wzgląd duchowy. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i pamiętać, że wszelkie wizje to przede wszystkim manifestacje naszej podświadomości. Nie należy ich przeceniać. Lepiej uświadomić sobie, że to tylko obrazy niczym w filmie, i z dystansem interpretować jako przejawy życia duszy. Przestrzegam przed przywiązywaniem się do nich. Powinny minąć, gdy w treningu duchowym osiągniemy prawdziwy spokój i głęboki, pozawerbalny i nieobrazowy wgląd w naturę rzeczy.

Nasza wrażliwość emocjonalna, psychiczna silnie manifestuje się także w okresie nowiu. W sierpniu to czas od 25. do 29. dnia miesiąca, przy czym nów przypada na późny ranek 27.08.2022 roku. Warto zapisywać wówczas sny i niespodziewane myśli czy obrazy, lecz nie przywiązywać się do nich. Nów to czas odpoczynku fizycznego i duchowego.

 

Sprawy domowe

Optymalny czas na przeprowadzkę do nowego miejsca przypada od 1 do 9 sierpnia 2022 roku. W tych dniach naturalna energia kosmiczna ziemskiego satelity wspiera działania tworzenia nowego miejsca do życia.

Od 1 do 9 sierpnia warto też kupować nowe nieruchomości. Im bliżej pełni, tym pewniejsze transakcja, choć trzeba się pilnować podczas ustalania ceny i warunków transakcji, ponieważ wtedy siła emocji sprzyja manipulacji ceną i niedopatrzeniami w warunkach umowy.

Tymczasem czas optymalny do rozpoczęcia procesu sprzedaży nieruchomości przypada od 14 do 25 sierpnia br. Wykorzystując tę wiedzę, mamy szansę na udane zakończenie negocjacji i szybszą ich finalizację.

 

Na zakończenie: warto pamiętać, że miesięczny rytm Księżyca trwa 29,5 dnia. To mniej niż standardowo przyjęty miesiąc liczony wg cyklu słonecznego. Zatem tytuł „horoskop księżycowy” należy traktować umownie: jest księżycowy, bo opiera się na ruchu Księżyca w konkretnym miesiącu wg przyjętego kalendarza słonecznego.

Drogi Czytelniku, tradycja magiczna podaje setki wskazówek opartych na wielowiekowej obserwacji i doświadczeniu pokoleń magiczek i magików Księżyca. Spośród nich wybrałam tylko kilka. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zapraszam serdecznie do kontaktu. Posługując się Twoją datą urodzenia, podpowiem, które dni są dla Ciebie optymalne do konkretnych działań.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.