Kamienie na stres

Data publikacji: 2022-04-28

Kategoria: Kamienie

Kamienie na stres

Litoterapia to leczenie kryształami. Jest to metoda znana od bardzo dawna. Kamienie są cenne, bo uzdrawiają łagodnie, a metoda jest nieinwazyjna. Ich energia jest pomocna dla wszystkich. Pomagają ludziom, zwierzętom, roślinom. Każdy kryształ posiada unikalne wibracje, które wyczuwają wrażliwi ludzie. Kamienie Pomagają praktycznie na wszystkie problemy. Koją nerwy, oczyszczają aurę, emocje, wnętrza. Moc kryształów można zwiększyć traktując je z szacunkiem i świadomością tego, że są potężnymi bytami. Trzeba po prostu o nie dbać, a także je regularnie oczyszczać. Można je zakopywać w ziemi, wystawiać na słońce, przemywać wodą lub wodą z solą. To je oczyści i przygotuje do pracy.

Aby skorzysta z ich dobroczynnej mocy można je przykładać do ciała, nosić jako biżuterie, układać na czakrach, a większe bryłki rozkładać w pobliżu miejsca wypoczynku, snu lub pracy.

Kamienie działają bardzo dobrze na emocje i niwelują stresy. W  przypadku stresu można wybrać np. czaroit, ametyst, beryl, lapis lazuli, diament herkimer, labradoryt, kwarc różowy, rodonit, bursztyn, akwamaryn czy jaspis. Wybrany kamień lub kamienie warto ułożyć  w miejscu czakry: czoła, serca i splotu słonecznego.

 

Czaroit - Uspokaja, wycisza, koi nerwy. Pomaga opanować lęki, a nawet strach. Wspiera w rozwoju duchowym. Leczy nałogi i różnego rodzaju obsesje. Wprowadza harmonię i pomaga odetchnąć. Przynosi szczęśliwe zbiegi okoliczności. To też kamień jasnowidzów. Korzystają z niego chętnie wróżki i terapeuci.

Ametyst -  Kamień koi i uspokaja. Pomaga nałogowcom, a szczególnie alkoholikom. Sprzyja spokojnym nocom, bo likwiduje koszmary senne i daje dobry głęboki sen. Łagodzi bezsenność, napady histerii czy migreny. Wyzwala łagodność i sprzyja rozwojowi duchowemu.

Beryl - Wycisza umysł, koi i pomaga rozładować stres. Zmniejsza natłok myśli i poczucie przytłoczenia. Dodaje odwagi i pomaga realizować to co najważniejsze. Napełnia dobrą energią i pomaga poprawić umiejętności społeczne. Wspiera i wzmacnia.

Lapis lazuli - Zaprowadza harmonię w umyśle i emocjach, sercu. Wprowadza spokój, dystans. Dodaje mądrości. Kamień ułatwia medytację i otwiera na duchowość.  Czasem sprowadza prorocze sny. Wzmaga intuicję i obiektywizm. Ma pozytywny wpływ na depresję.

Diament herkimer - Oczyszcza aurę, przywraca równowagę, harmonizuje pracę półkul mózgowych. Oczyszcza i odtruwa ciało fizyczne. Podwyższa poziom energii. Sprzyja ezoterykom i osobom wrażliwym, znerwicowanym. Wspiera czakrę trzeciego oka.

Labradoryt - Pobudza ponadzmysłowe zdolności, wyobraźnię i kreatywność. Chroni przed złymi wpływami. Pomaga zajrzeć do swojego wnętrza. Wspiera rozwój duchowy. Przynosi jasność myśli i wspiera koncentrację. Łagodzi problemy z pamięcią. Uwalnia od dręczących myśli.

Kwarc różowy - Nazywany jest kamieniem miłości. Pomaga kochać siebie innych, zwierzęta, naturę i otaczający świat. Rozbudza zdolność do współodczuwania, bezinteresowność, altruizm, bezwarunkową miłość. Uczy przyjmowania miłości. Przynosi radość, ciepło i uzdrawia, uspokaja.

Rodonit - Dodaje spokoju, pewności siebie i jasności umysłu. Pomaga radzić sobie z traumami i odzyskać równowagę. Wpływa na związki i ma moc ich uzdrawiania. Ułatwia komunikację z bliskimi i uczy bezwarunkowej miłości. Łagodzi stresy.

Bursztyn - Uspokaja i ułatwia medytację. Położony w pobliżu łóżka odpędza koszmary i daje dobry, spokojny i głęboki sen. Chroni przed klątwami, urokami i złymi ludźmi. Oczyszcza nie tylko wnętrze, ale i otoczenie, redukuje stres, harmonizuje.

Akwamaryn - Jest dobry dla osób znerwicowanych i zestresowanych, a także wrażliwych i nieśmiałych, niepewnych siebie. Dodaje siły i odwagi. Przynosi wewnętrzny spokój. Ułatwia skupienie się na wnętrzu oraz uspokaja, koi, relaksuje i wprowadza harmonię. Pogłębia medytację.

Jaspis - Kamień wycisza i wspiera, a także ułatwia kontakty z ludźmi i łagodzi konflikty. Uzdrawia relacje z ludźmi w rodzinie, w pracy. Ma moc przynoszenia spokoju i łagodzenia stresów. Wzmaga wytrwałość, łagodzi lęki i traumy.

AUTOR ARTYKUŁU

Agra

Agra

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.