Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Czakry. Jak je odblokować i zharmonizować?

Kategoria: Doradztwo duchowe

Czakry. Jak je odblokować i zharmonizować?

Czakry to ośrodki energetyczne w naszym organizmie, które zbierają, magazynują i rozprowadzają energię życiową po całym naszym ciele. Każda z siedmiu głównych czakr rozmieszczona jest wzdłuż linii kręgosłupa, począwszy od jego podstawy aż po czubek głowy i odpowiada za inną funkcję naszego organizmu. Swobodny przepływ energii z każdej czakry, jest możliwy tylko wtedy, kiedy wszystkie są odblokowane i zrównoważone. Gdy jedna z nich zostaje zablokowana, proces rozprowadzania zostaje zaburzony, co skutkuje różnymi dolegliwościami w ciele fizycznym, jak i stanie psychicznym. Poznaj przyczyny blokowania konkretnych czakr oraz sposoby na ich odblokowanie i zharmonizowanie.

Co blokuje nasze czakry?
Przyczyn, które wpływają na zablokowanie czakr jest wiele. Przede wszystkim są to negatywne myśli, które pojawiają się w naszej głowie, ale także odczuwane emocje, takie jak strach, przewlekły stres, czy nazbyt intensywne doznania. Zablokować nasze czakry mogą także osoby trzecie, poprzez wysyłanie do nas negatywnej energii, zazdrości czy złych życzeń. Inne przyczyny blokujące czakry są związane przede wszystkim z naszym złym dbaniem o siebie, o swoje ciało, duszę i przestrzeń, takie jak choćby niezdrowa dieta, zbyt mało aktywności fizycznych, bałagan w miejscu zamieszkania czy pracy, brak odpoczynku i regeneracji ciała czy brak kontaktu z przyrodą, z ziemią.

Na zablokowanie siedmiu głównych czakr, wpływają konkretne stany emocjonalne i działania:

•    Czakra podstawy blokowana jest poprzez stres, poczucie strachu i lęków oraz przez intensywne przeżycia.

•    Czakra sakralna blokowana jest poprzez poczucie winy, wyrzuty sumienia czy złe zdanie o samym sobie.

•    Czakra splotu słonecznego blokowana jest poprzez poczucie wstydu, uprzedzenia, brak tolerancji i pewności siebie.

•    Czakra serca blokowana jest przez złe doświadczenia na tle uczuciowym, miłosnym, poprzez zranienia, odczuwanie cierpienia czy nienawiści.

•    Czakra gardła blokowana jest poprzez kłamstwa, oszustwa, świadome manipulacje czy próby wykorzystywania.

•    Czakra trzeciego oka blokowana jest poprzez tkwienie w iluzji, w złudnych nadziejach, brak umiejętności rzeczywistej oceny sytuacji.

•    Czakra korony blokowana jest przez egocentryzm, zadufanie oraz zbyt duże przywiązanie do wartości materialnych.

 

Jak odblokować i zharmonizować czakry?
By odblokować i zrównoważyć działanie poszczególnych czakr, warto wprowadzać do swojego życia odpowiednie nawyki, uwalniać się od stanów, myśli i emocji niepożądanych oraz wspomagać się energetycznie poprzez medytacje, mantry czy terapię dźwiękami, kolorami oraz kamieniami szlachetnymi.

Czakrę podstawy uda Ci się odblokować wtedy, kiedy przełamiesz swój strach. Nie uciekaj od problemów, staw im czoła. Energetyzuj się kolorem czerwonym, kamieniami takimi jak rubin czy hematyt, dźwiękami muzyki plemiennej, z bębnami i odgłosami natury oraz mantrą LAM.

Czakrę sakralną odblokujesz dzięki wyzbyciu się wyrzutów sumienia, wybaczeniu sobie i innym. Energetyzuj się kolorem pomarańczowym, kamieniami takimi jak tygrysie oko czy kamień księżycowy, dźwiękami harmonijnymi, przynoszącymi ukojenie, delikatnym szumem wód oraz mantrą VAM.

Czakrę splotu słonecznego odblokujesz poprzez wyzbycie się wstydu i uprzedzeń, nabieranie tolerancji, szacunku oraz miłości do siebie i ludzi. Energetyzuj się kolorem żółtym, kamieniami takimi jak cytryn czy bursztyn, dźwiękami rytmicznymi, skocznymi, dynamicznymi oraz mantrą RAM.

Czakrę serca uda Ci się odblokować, kiedy prawdziwie zaakceptujesz i pokochasz swoją duszę i ciało, kiedy obdarzysz szczerą miłością siebie i innych. Energetyzuj się kolorem zielonym, kamieniami takimi jak malachit czy awanturyn, dźwiękami harmonijnymi i unoszącymi oraz mantrą YAM.

Czakrę gardła odblokujesz dzięki swojej prawdomówności. Bądź szczery nawet wtedy, kiedy ta prawda może być dla Ciebie lub dla kogoś z Twojego otoczenia niewygodna. Energetyzuj się kolorem niebieskim, kamieniami takimi jak turkus czy akwamaryn, dźwiękami muzyki celtyckiej oraz mantrą HAM.

Czakrę trzeciego oka uda Ci się odblokować, kiedy będziesz potrafił spojrzeć prawdzie w oczy. Porzuć złudne nadzieje, nie pozwól karmić się kłamstwami czy deklaracjami bez pokrycia. Energetyzuj się kolorem indygo, kamieniami takimi jak szafir czy sodalit, dynamicznymi i rytmicznymi dźwiękami oraz mantrą OM.

Czakrę korony odblokujesz poprzez zrównoważenie sfery materialnej i sfery duchowej. Pamiętaj, że Twoje wartości duchowe są równie ważne, jak to, co materialne. Energetyzuj się kolorem fioletowym, kamieniami takimi jak ametyst czy kwarc, dźwiękami łagodnymi i subtelnymi oraz mantrą AUM.

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżbita Mateusz Algiz

Wróżbita Mateusz Algiz

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.