Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Pełnia Różowego Księżyca 2022 roku, czyli kwietniowa pełnia Księżyca

Kategoria: Wróżby ogólne

Pełnia Różowego Księżyca 2022 roku, czyli kwietniowa pełnia Księżyca

Według tradycji magicznej i szamańskiej nazywana jest Różową Pełnią. Od lat mnie kojarzy się z kolorem różowych magnolii rozkwitających każdej wiosny.

W tym roku mamy rzadką okazję, by doświadczyć magii Różowej Pełni w okresie Wielkanocy.

Różową Pełnię przypada na 16 kwietnia, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 20:56 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że jej wpływ energetyczny rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i trwa 2 po niej. Zatem można przyjąć, że pełnia Księżyca silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 14 kwietnia ok. godz. 21 aż do 18 kwietnia do ok. godz. 20.  Tak się składa, że Różowa Pełnia przypada na czas Wielkanocy.

Dla przypomnienia: Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. Zgodnie z własną naturą przynosi nam wzmocnienie aury oraz silne pragnienie kreatywności. Możemy uświadomić sobie, co nam w duszy gra i zapragnąć zmian zgodnych z naszymi potrzebami duchowymi. Możemy także z pełną mocą doświadczyć tego, co do tej pory było ukrywane tłumione.

W 2022 roku Różowy Księżyc pojawia się w astrologicznym znaku Wagi, w dodatku w jej ostatnich stopniach i w konfrontacji do ciężkich energii kosmicznych reprezentowanych przez astrologicznego Plutona. To się, proszę Państwa, będzie działo w sferze duchowej i mentalnej!

Z duchowego punktu widzenia Różowy Księżyc 2022 roku stawia pytania o to, co zrobić, by odzyskać poczucie wewnętrznej równowagi.

Każda księżycowa pełnia sprawia, że stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani i kreatywni. Różowy Księżyc 2022 roku - zgodnie z archetypem astrologicznym znaku Wagi – przynosi silną potrzebę porównania siebie w relacjach ze światem i odnalezienia równowagi, poczucia komfortu i akceptacji. Wielkanoc upłynie zatem w atmosferze wewnętrznego rollercoastera, żywej wymiany myśli, ale jednak z zachowaniem dobrego obyczaju i bez dramatycznych scen. Wszak archetypowa Waga to takt i uprzejmość w czynach i słowach.

Na pewno wielu z nas przypomni sobie, że „jak cię widzą, tak cię piszą” i bardziej niż zwykle zadbamy o wygląd. Staranna i modna fryzura, dyskretny i twarzowy makijaż, stylowy strój i od razu poczujemy się lepiej. Bardzo możliwe, że rodzinne potyczki słowne przemienią się w żywą wymianę myśli. Na pewno łatwiej będzie o poszukiwanie tego, co łączy. I – chyba najważniejsza z szans Różowej Pełni – łatwiej będzie o pojednanie. Energetyka astrologicznego archetypu Wagi wspiera bowiem autokrytycyzm i pomaga zrozumieć punkt widzenia adwersarza. Można więc żywić nadzieję, że pod magicznym wpływem Różowej Pełni Wielkanoc otworzy drzwi do pojednania i akceptacji faktu, że to, co odmienne, wcale nie musi być złe ani głupie...

Jak zwykle zachęcam do tego, by wykorzystać czas księżycowej pełni do notowania snów, zapisywania refleksji. Postarajmy się zachować otwartość na wielogłos otaczającej rzeczywistości. I CHING radzi, by uważnie słuchać, bo „Cichy głos mędrca rozbrzmiewa na tysiąc mil”…

Pamiętajmy także, że podczas każdej księżycowej pełni obowiązuje żelazna zasada: nie podejmujemy decyzji rozstrzygających ważne dla nas sprawy. Obserwujemy, zapisujemy, i ufamy, że to, co czujemy, jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego rozwoju, przemiany i duchowego wzrostu.

Różowa Pełnia w astrologicznym znaku Wagi ma też negatywne aspekty. Może bowiem wzmacniać próżność, snobizm i uciekanie od odpowiedzialności. Niestety niektórzy mogą teraz usilnie i z uporem obwiniać wszystkich dookoła o to, co sami robią nieświadomie.  Niemal na pewno spotkamy także osoby przejawiające fałszywy dystans i pozorny spokój.

Optymalnie byłoby wykorzystać te wpływy, aby zrozumieć ich naturę i dotrzeć do sedna węzłów energetycznych, od których się rozpoczęły. Moim zdaniem bowiem Różowa Pełnia 2022 roku stawia nas przed duchowym wyzwaniem akceptacji własnej natury: w każdym z nas obok siebie drzemią zło i dobro. Każda sytuacja stawia nas wobec wyboru, po które z nich – dobro czy zło, sięgamy. Wszak to, co najbardziej denerwuje, drażni, frustruje nas w innych, najpewniej jest częścią naszej natury, której do tej pory sobie nie uświadamiamy. Otaczająca nas rzeczywistość to lustro, w którym odbija się nasza natura w całej pełni. To właśnie wiedza, którą może podarować Różowa Pełnia 2022 roku.

Przedstawiciele znaków Barana, Raka i Koziorożca powinni zachować szczególną czujność i rozwagę. Dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w dniach 14 – 18 kwietnia, lipca, stycznia. Nie ulegajcie emocjom i nie podejmujcie działania pod wpływem chwili czy presji otoczenia. Postarajcie się zrozumieć, że Różowa Pełnia 2022 roku to dla Was wyzwanie i szansa na przemianę.

Pamiętajmy także, że ogólnie każda pełnia Księżyca zaostrza wiele objawów psychosomatycznych.

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.