Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Kryształ górski

Kategoria: Kamienie

Kryształ górski

Kryształ górski jest bardzo często występującą w przyrodzie odmianą kwarcu. Minerał ten ma wiele odmian różniących się pomiędzy sobą kolorami i właściwościami. O Krysztale Górskim można napisać bardzo dużo, ja postarałem się wspomnieć o tych, wg mnie, najciekawszych sprawach.

Nazwa tego pięknego minerału pochodzi od greckiego słowa krystallos oznaczającego lód. Najbardziej popularna odmiana kryształu górskiego charakteryzuje się mocną przezroczystością i jest bezbarwna. To egzemplarze o bardzo dużej przezroczystości, przypominające swoim wyglądem bryłkę lodu, są tymi najbardziej cenionymi i poszukiwanymi. Osoby zajmujące się ezoteryką często wspominają o jego niezwykłych cechach energetycznych. Minerał ten jest wykorzystywany podczas medytacji, w zabiegach masażu, w trakcie których wpływa on bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Budowa wewnętrzna sprawia, że kryształ górski posiada szczególną zdolność kumulacji energii z zewnątrz. Dzięki temu bardzo łatwo możemy, na przykład poprzez medytację połączoną z wyrażeniem intencji, zapisać w nim konkretną energię, emocje, myśli. Kryształ górski możemy ładować energią, poprzez wystawianie go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Warto wykorzystywać ten minerał również do energetycznego oczyszczenia. Sam kryształ górski oczyszczamy płucząc go pod wodą.

Jednym z zastosowań kryształu górskiego jest budowa orgonitów, gdzie przydaje się silna energia, mocny wpływ tego minerału na otoczenie. Właśnie silny wpływ kryształu górskiego na najbliższe otoczenie ma duże znaczenie w jego popularności w zastosowaniach ezoterycznych, magicznych. Wróżbici, jasnowidze, kiedyś magowie- Ci faktycznie istniejący w naszym świecie i postacie z książek, filmów (n.p. Gandalf z trylogii Władcy Pierścieni) czasami korzystają ze szklanych kul- w zasadzie z kul kryształowych, gdyż wykonywane one są właśnie z kryształu górskiego. Do budowy takich kul wykorzystuje się te najbardziej czyste i przezroczyste kryształy.

Z kryształu górskiego możemy korzystać w domu jak z odpromiennika- podobnie do często stosowanej lampy solnej. Także jeśli w pokoju mamy sporo elektroniki, kilka monitorów, telewizor, warto ustawić w sąsiedztwie takich sprzętów również kryształ górski. Możemy też położyć kryształy górskie w narożnikach naszego pokoju, dzięki temu będziemy mogli być pewni, że wszelkie negatywne promieniowania zostaną, w znacznym stopniu, zneutralizowane.

W astrologii Kryształ górski powiązany jest ze znakami zodiaku: Ryby, Strzelec, Koziorożec, Lew, Rak, Bliźnięta oraz Baran.

Kryształ górski posiada również właściwości zdrowotne, dlatego można go również wykorzystywać do walki, do wsparcia w walce w różnych problemach zdrowotnych. Do wymienianych właściwości prozdrowotnych należą: poprawa działania naszego mózgu, regulacja pracy serca. Kryształ górski pozytywnie wpływa na system nerwowy, odpornościowy, pomaga w przypadku migren, łagodzi dolegliwości żołądka, kręgosłupa. Podobnie jak Tygrysie Oko wpływa on pozytywnie na nasze oczy. Do kolejnych problemów, przy których możemy liczyć na wsparcie kryształu górskiego należą m.in.: problemy skórne, żylaki, stany zapalne, dolegliwości prostaty i pęcherza.

Poza właściwościami ezoterycznymi, zdrowotnymi, kryształ górski często wykorzystywany jest do produkcji ozdób, biżuterii- oczywiście, przy okazji, wspiera nas on na wspomniane przeze mnie wcześniej sposoby. Jest on łatwy w obróbce, dzięki czemu nie jest większym problemem uformowanie go w określony, oczekiwany sposób.

Ja osobiście najbardziej lubię kryształy górskie, które nie zostały poddane mocnej obróbce.

Zachęcam do korzystania z właściwości, mocy tego pięknego minerału- nie tylko jako dodatku do ubrania (to raczej w przypadku Pań), ale jako naturalnego wsparcia w sprawach związanych z naszą osobistą energią, z naszym zdrowiem. Dziś kryształy górskie dostępne są na rynku w wielu postaciach.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Marcin Kasjan

Marcin Kasjan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.