Czakry – centrum energii w Twoim ciele

Kategoria: Doradztwo duchowe

Czakry – centrum energii w Twoim ciele

Ciało i dusza to jedność. Nie odnajdziemy równowagi w życiu, kiedy któraś z tych sfer będzie przez nas zaniedbywana. Czakry odpowiadają za naszą wewnętrzną energię, która wpływa bezpośrednio na działanie fizycznego ciała. Ich odblokowanie i zharmonizowanie jest niezwykle istotne, by poczuć spokój i spełnienie, by wprowadzić równowagę pomiędzy sferą fizyczną, psychiczną oraz duchową. Warto więc poświęcić swój czas na poznanie systemu czakralnego oraz na naukę pracy z czakrami, by pozwolić sobie na życie w pełni.

Czakra to słowo wywodzące się z sanskrytu, oznaczające koło, okrąg. Liczba wszystkich czakr w naszym ciele oscyluje wokół kilkudziesięciu tysięcy, jednak tych głównych jest siedem. Są to te najważniejsze, które rezonują z całą resztą czakr oraz z naszym całym organizmem. Same czakry w obrazowy sposób można opisać jako punkty energetyczne. Znajdują się w poszczególnych miejscach w naszym ciele, biegnąc w linii od podstawy kręgosłupa do szczytu głowy – tym samym tworząc w naszym ciele mapę energii. Każda z głównych czakr odbiera, magazynuje i rozprowadza energię o przypisanej jej wibracji, zapewniając tym samym odpowiednie działanie naszego organizmu.

W tradycji hinduskiej czakry rozumiane są jako wiry energii, przez co wzajemnie na siebie oddziałują. Kiedy więc jedna z nich nie działa prawidłowo, lub jest zablokowana, pojawia się problem z przepływem energii w całym ciele.

Siedem głównych czakr tworzy kolumnę wzdłuż naszego kręgosłupa, odpowiadając za poszczególne funkcje organizmu.


1) Czakra podstawy – umiejscowiona na samym dole kręgosłupa. Odpowiada za wrodzone instynkty i poczucie bezpieczeństwa. Przypisany jej kolor to czerwony.
2) Czakra sakralna – umiejscowiona w dolnej części brzucha. Odpowiada kreatywność, emocjonalność i seksualność. Przypisany jej kolor to pomarańczowy.
3) Czakra splotu słonecznego – umiejscowiona delikatnie powyżej pępka. Odpowiada za wewnętrzną moc, poczucie kontroli i rozwój kariery. Przypisany jej kolor to żółty.
4) Czakra serca – umiejscowiona na wysokości płuc. Odpowiada za empatię, uczuciowość, miłość, duchowość i uzdrawianie. Przypisany jej kolor to zielony.
5) Czakra gardła – umiejscowiona na wysokości gardła. Odpowiada za komunikację, umiejętność wyrażania siebie i swojego zdania. Przypisany jej kolor to niebieski.
6) Czakra trzeciego oka – umiejscowiona na czole. Odpowiada za zdolności poznawcze, kontakt z podświadomością i intuicję. Przypisany jej kolor to indygo.
7) Czakra korony – umiejscowiona na czubku głowy. Odpowiada za mądrość, odwagę i poczucie jedności ze Wszechświatem. Przypisany jej kolor to fioletowy.


Na zablokowanie poszczególnych czakr wpływ mają głównie negatywne myśli i emocje pojawiające się w naszej podświadomości. Przede wszystkim te dotyczące niemocy, ale także tego, czego się boimy – to wszystko rozstraja czakry, a tym samym przepływ energii w naszym ciele. Może zdarzyć się też to za przyczyną nieodpowiednich działań energetycznych – zarówno tych wykonanych przez nas samych, jak i przez osoby trzecie.

Istnieje wiele sposobów na to, by odblokować i zharmonizować czakry. Najłatwiejszym będzie oczywiście udanie się do specjalisty wykonującego zabiegi pod tym kątem. Możemy jednak sami poświęcić więcej uwagi i czasu na to, by nauczyć się pracować ze swoimi czakrami. Jednym z takich sposobów będzie energetyzowanie się kolorem odpowiadającym danej czakrze, nad którą w danym momencie będziemy pracować. Każda z czakr ma również przypisany swój kamień, który będzie energetycznie wzmacniał konkretny ośrodek. Skuteczną metodą będzie także medytacja, zwłaszcza w połączeniu z terapią dźwiękiem o określonej częstotliwości.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżbita Mateusz Algiz

Wróżbita Mateusz Algiz

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.