Wiosenne oczyszczanie – zadbaj o swoją aurę

Kategoria: Doradztwo duchowe

Wiosenne oczyszczanie – zadbaj o swoją aurę

Czas równonocy wiosennej jest okresem sporego przełomu. Całkowicie zmieniają się warunki atmosferyczne i aura wokół nas. Następuje dynamiczna transformacja na zewnątrz. Warto wykorzystać ten czas do tego, by wprowadzić transformację również w swoim życiu. Jednak, by zacząć wprowadzać nowe, pozytywne zmiany, najpierw należy być na nie przygotowanym – a to znaczy być otwartym i mieć czystą aurę. W tym felietonie przedstawię Ci prosty sposób na oczyszczenie energetyki na wiosnę, byś stał się gotowy do świadomego kreowania i rozwoju.

Co zanieczyszcza naszą aurę?
Wiosna zdaje się być idealnym momentem na to, by ruszyć z miejsca, zacząć kreować i rozwijać się. Budząca się do życia przyroda zachęca do działania. Często zdarza się jednak tak, że czujemy wewnętrzną blokadę przed pójściem do przodu, wprowadzeniem zmian do swojego życia. Czasami nawet mimo wykonanych przez nas kroków, wciąż czujemy, że jesteśmy w tym samym miejscu. Problem zwykle tkwi w tym, że nie zaczynamy od początku. Wraz z energią wiosny chcemy chwycić od razu wiatr w żagle i płynąć ku swoim celom. Ale do każdej podróży potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. A do podróży w kierunku zmian i spełnienia swoich pragnień, na początku musimy zadbać o czystość naszej aury.

Nasza energetyka, tak jak i ciało fizyczne, potrzebuje regularnego oczyszczania. Jest to często mniej uświadomione, bowiem na co dzień nie zastanawiamy się nad czystością naszej aury. A oczyszczanie energetyki, jest tak samo ważne, jak codzienna kąpiel, która ma oczyścić naszą skórę. Kluczowa jest harmonia pomiędzy duszą a ciałem. Gdy jedno z nich jest zaniedbywane, nie jesteśmy w stanie rozwijać się w pełni, w zgodzie ze sobą i naszymi pragnieniami.

Nasza aura jest tak samo podatna na zanieczyszczenia, jak nasze ciało fizyczne. Często zanieczyszczamy ją sami – poprzez negatywne myślenie, nawarstwiające się lęki czy wyrzuty sumienia. Naszą energetykę zanieczyszczają także ludzie wokół nas – źle nam życząc, zazdroszcząc, wysyłając (często nawet nieświadomie) negatywną energię poprzez nieodpowiednie myśli lub słowa. Jest też wiele innych czynników zewnętrznych, które sukcesywnie „brudzą” naszą aurę, takie jak trudne wydarzenia, których jesteśmy świadkiem bądź o których słyszymy, kłótnie lub nawet z pozoru niewinne plotkowanie. Wszystko to wpływa na gromadzenie się niskich, negatywnych wibracji w naszej energetyce, a w dalszej perspektywie tworzy blokady.

Istnieją też inne, poważniejsze zanieczyszczenia, takie jak rzucane na nas klątwy i uroki, czy też inne świadome używanie energii w celu czynienia zła. To jednak poważniejsze kwestie, z którymi zwykle sami, bez odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i narzędzi możemy sobie nie poradzić. To zadania dla specjalistów. W tym felietonie skupimy się jednak na tych łatwiejszych do usunięcia zanieczyszczeniach, które z powodzeniem możemy oczyścić sami.

Jak oczyścić swoją energetykę na wiosnę?
Swoją energetykę powinniśmy oczyszczać regularnie, tak jak robimy to z ciałem. Najlepszym sposobem na oczyszczanie, które nie wymaga od nas większego zaangażowania i czasu, jest dodawanie soli do kąpieli z intencją oczyszczającą. W przypadku kiedy nie mamy wanny, a korzystamy z prysznica – również jest na to sposób. Wystarczy niewielką ilość soli wymieszać z produktem do mycia ciała – w ten sposób wykonasz peeling, który dzięki solnym drobinkom nie tylko oczyści Twoje ciało, ale także energetykę. Sól posiada właściwości oczyszczające energię, a dodatkowo jest bardzo łatwo dostępna, dlatego warto z tych sposobów korzystać na co dzień.

Wraz z nadejściem wiosny powinniśmy pomyśleć o bardziej zaawansowanym, głębszym oczyszczaniu energetyki. Do takiego domowego oczyszczania będzie nam potrzebna biała szałwia, biała lub fioletowa świeca oraz chociaż pół godziny wolnego czasu. Zadbaj o to, by Twój umysł był wtedy czysty i spokojny. Usiądź w wygodnym miejscu, zapalając obok siebie świecę, nadając jej intencję oczyszczającą. Najprostszą afirmacją będzie zdanie: „Oczyszczam się ze wszelkich negatywnych wpływów”. W afirmacji możesz też jasno zasygnalizować sytuacje czy emocje, z których chcesz się oczyścić. W przypadku świecy, zakup taką, która będzie miała krótki czas palenia. To istotne, by cała wypaliła się tego samego dnia.

Po rozpaleniu świecy, zrób serię głębokich wdechów i wydechów, by Twoje ciało było maksymalnie odprężone, wolne od napięcia. Gdy poczujesz rozluźnienie w mięśniach, rozpal białą szałwię, tak by delikatnie zaczęła się dymić. Wtedy możesz rozpocząć proces okadzania swojego ciała, zataczając koła w lewą stronę, przeciwnie do ruchów wskazówek zegara – zwłaszcza w miejscach występowania głównych czakr. Przy oczyszczaniu wizualizuj jak negatywne, ciemne barwy i zanieczyszczenia niwelują się w Twoje aurze. Powtarzaj też afirmację oczyszczającą. Po okadzeniu swojego ciała, warto poświęcić jeszcze przynajmniej dziesięć minut na medytację przy tlącej się szałwii i płomieniu świecy. Po zakończeniu procesu oczyszczania pęczek białej szałwii można ugasić, schować w bezpiecznym miejscu i wykorzystać do ponownego oczyszczania za jakiś czas

AUTOR ARTYKUŁU

Wróżbita Mateusz Algiz

Wróżbita Mateusz Algiz

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.