NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Zaklęcia ochronne

Kategoria: Doradztwo duchowe

Zaklęcia ochronne

W każdym czasie ludzie cierpią z powodu niepokoju, lęków i poczucia obarczenia rożnymi doświadczeniami codziennego życia. Relacje międzyludzkie także nie są idealne, spadają na nas manifestacje niechęci, zazdrości i innych, niejednokrotnie silniejszych, niskich emocji. Nie da się ukryć, że ma to wpływ na to jak nam się wiedzie a czasem nawet wpływa na nasze samopoczucie i relacje z bliskimi.

Mamy na szczęście całe spektrum ochronnych czynności magicznych wspomagających oczyszczenie oraz oddalenie złych czynników z otoczenia, od innych ludzi i przestrzeni energetycznych. Z praktyki wynika, że samo użycie i wyartykułowanie formuły magicznej/ zaklęcia nie jest wystarczające, dla poruszenia energii oraz warstw troistej struktury naszego umysłu przejawiających się w świadomości, podświadomości i nadświadomości potrzebne są dedykowane temu czynności i użycie symbolicznych przedmiotów. Praktyki takie należy podejmować w czasie odpowiednich faz księżyca: oczyszczanie i uwalnianie przy ubywającym księżycu, ochronne i wzmacniające przy wzrastającym i podczas pełni.

Jeśli chcemy oczyścić i chronić siebie ważne jest, aby wpłynąć także na przestrzeń w jakiej się poruszamy, oczyszczać ją i obejmować ochroną energetyczną. Przydatne będą tutaj praktyki związane z okadzaniem. Najbardziej powszechnym dzisiaj i chyba jednym z najbardziej skutecznych jest kadzidło z białej szałwi. Można je zakupić w każdym sklepie ezoterycznym, równie skuteczne są kadzidła naturalne np. Paolo Santo, oraz kadzidła żywiczne lub wypalanie naturalnej woskowej (wosk pszczeli) świecy w naturalnym kolorze. Polecam także doskonałe kadzidło ochronne i wspierające sferę uczuciową, różane proszkowe do wypalania w kadzielnicy. Warto zawsze w sezonie letnim ususzyć płatki kwiatów - róży i lawendy, przydatnych do drobnych rytuałów. Lawenda bogata w olejki eteryczne pięknie się wypala oczyszczając i tworząc wręcz magiczną aurę ochronną. Równie skuteczne są olejki, które mogą służyć do oczyszczania pomieszczeń, poprzez nanoszenie ich na powierzchnię. Do przygotowania olejku potrzebujemy: 5 kropli olejku cytrynowego, 5 kropli olejku pomarańczowego, 2 krople oleju miętowego 3 lawendowego i jedną łyżkę oleju nośnikowego. Po wymieszaniu w buteleczce z atomizerem nanosimy na powierzchnie w domu, dodajemy do wody myjąc podłogi lub zakraplamy na filtr odkurzacza. Oczyszcza i chroni od złych energii i nieprzychylnych ludzi.

Równie ważna jest ochrona przed tzw. złym okiem. Czyli przed ludzką zawiścią, zazdrością i złorzeczeniem. Mają one niską i bardzo silną wibrację, są nośnikiem złej i “przyczepiającej się” energii. Warto zatem szczególnie się przed nimi chronić. Zasada jest taka, że złego oka nie możemy zneutralizować a jedynie odwrócić jego skupienie. Stąd używa się przedmiotów i amuletów odwracających uwagę, odbijających. Do najbardziej skutecznych należy banalne wręcz zawiązanie na lewym nadgarstku czerwonej nitki (bawełnianej, wykończonej siedmioma supełkami). Nitkę zaplątujemy w skupieniu, najlepiej po krótkiej medytacji, prosząc o ochronę własnymi słowami. Równie skuteczny jest talizman Oko Horusa, - wedle mitologii staroegipskiej jeden z najważniejszych symboli chroniących. Można obecnie zakupić bardzo eleganckie biżuteryjne wydania tego przedmiotu, nie kolidujące z eleganckim czy biznesowym outfitem. Ja osobiście, dla osób o harmonijnej i zrównoważonej osobowości polecam powracający ostatnimi czasy do łask, silnie zaznaczający się w magii słowiańskiej, jako bardzo mocny symbol ochronny Oktagram/Auseklis. Wiąże się go z ośmioletnim cyklem planety Wenus (5 cykli pojawień Wenus - 8 ziemskich lat - 13 okrążeń Wenus wokół Słońca. Liczby 5, 8 i 13 należą do tak zwanego ciągu Fibonacciego i występują wszędzie tam, gdzie zjawiskami rządzi złota proporcja). To piękny, magiczny przedmiot, który polecam uwadze. 

Z przedmiotów dających ochronę bardzo wdzięcznie prezentują się magiczne buteleczki/ słoiczki. Cała procedura przygotowania takiego przedmiotu jest rytuałem poruszającym energie i eteryczne warstwy wokół nas. Np.: tzw. Butelka Wiedźmy. Magiczna i posiadająca ogromną moc ochronną szklana butelka w kształcie Pentagramu, która ma za zadanie ochronić dom i domowników przed niebezpieczeństwami. Obronić przed negatywną energią, zazdrością, zawiścią, złym okiem czy magicznymi rytuałami. Złorzeczeniem, klątwami, urokami, wypadkami, kradzieżą, przekleństwami oraz wampiryzmem energetycznym. Można je zakupić w sklepach ezoterycznych jednak najskuteczniejsze są te wykonane samodzielnie. 

Doskonałym rozwiązaniem ochronnym dla osób ciut bardziej wtajemniczonych jest Rytuał z użyciem Czarnego Turmalinu i wody księżycowej. Dodatkowo: kadzidło patyczkowe, czarna świeca naturalna, Cascarilla, (opis Rytuału znajdziecie w oddzielnym materiale).

Polecane są także kąpiele oczyszczające, najprostsze w słonej wodzie, oraz noszenie dla ochrony kilku kryształów soli w kieszeni lub w torebce, albo drobnych kryształów kwarcu różowego. W bardzo popularnej perfumerii zakupiłam ostatnio spinki do włosów z prawdziwymi kamieniami, ametystem i kwarcem różowym. Doskonałe, współczesne rozwiązanie magiczne.

Pamiętajcie, że każda z powyżej ujętych czynności wymaga wypowiedzenia formuły/ zaklęcia. Dla potrzeb Waszej magii najlepiej będzie sformułować je osobiście, wedle potrzeby serca pamiętając, że każdą frazę należy powtórzyć trzy razy. To najskuteczniejsze czary.

Przedmioty takie jak wisiorki, amulety i talizmany należy oczyszczać i energetyzować światłem słonecznym, aby skuteczne było ich działanie.

Nie obawiajcie magii ochronnej, służy ludzkości od zarania dziejów przynosząc otuchę i wsparcie. 

AUTOR ARTYKUŁU

Lilii Auri

Lilii Auri

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.