Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Pełnia Robaczego Księżyca

Kategoria: Wróżby ogólne

Pełnia Robaczego Księżyca

“Księżyca pełnia światłem napełnia
ciemną noc pełni.
Ja twoją pełnię pełnią napełnię,
tak czar się spełni.”

                     Mariusz Parlicki

Marcowa Pełnia Księżyca lokująca się   w 27 stopniu znaku Panny, której kulminacji doświadczać będziemy osiemnastego marca, dokładnie o godz. 18.17. przynosi nacisk na następujące aspekty naszego życia:   łączenie duchowości i logicznego działania, przekuwanie ducha w materię, zdrowie, praca, dobre nawyki. Co za tym idzie mamy szansę w tym momencie spełnić nasze marzenia, nadać naszym wizjom i pragnieniom realny kształt wyłącznie poprzez nasze działanie.

W tym roku zasadniczo nie jest to pierwsza wiosenna pełnia, ponieważ wypada tuż przed nastąpieniem astrologicznej wiosny, jednak wedle wierzeń i podań naszych przodków Marcowa Pełnia Księżyca ma szczególne przesłanie związane z ustępowaniem zimy i wchodzeniem w czas ożywania świata biologicznego, przyrody, ziemi. Stąd wywodzi się jej nazwa: Pełnia Robaczego Księżyca, której pochodzenie wiążemy z plemionami Indian amerykańskich. Wedle ich spojrzenia na świat marcowa pełnia ściśle pokrywa się z okresem, kiedy natura budzi się z długiego zimowego snu. Energia przebudzenia dotyka i stymuluje żywotną aktywność wszystkich żywych organizmów a gleba przygotowuje się do wiosennego odrodzenia, także dzięki jej drobnym mieszkańcom - owadom i robakom ockniętym z zimowego letargu. Znamy także  nazwy wywodzące się z innych kultur takie jak Wronia Pełnia, Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Klonowa lub Sokowa Pełnia Księżyca. Da Wiccan zaś to Księżyc Niedźwiedzia lub Esbat Niedźwiedzia.

Pozostajemy obecnie w specyficznym czasie a Robacza Pełnia Księżyca w znaku Panny może przynieść, zarówno w ujęciu kolektywnym jak i indywidualnym, podniesienie zdolności organizacyjnych i analitycznych co winno przełożyć się na skumulowanie umiejętności panowania nad sytuacją. W tym momencie klarują się priorytety i rozumienie ostatecznego celu. Łatwo wyprosić z życia to co zbędne, to co nas obciąża czy przynosi trudności. Dodatkowo w okresie pełni wpływ Merkurego przyniesie poprawę komunikacji, przenikliwość i dyscyplinę w działaniu. Pomimo obiektywnych trudności łatwiej jest doprowadzić swoje działania do szczęśliwego finału, zwłaszcza kiedy opierają się na marzeniach, odważnych wizjach i głębokim przekonaniu o konieczności zrealizowania pragnień. Determinacja i intelekt okażą się być swoistą trampoliną dla marzeń.  To doskonały czas na planowanie zmian i tworzenie harmonogramu wdrażania ich.

Podążając za naturą będziemy nabierać sił i energii, wykorzystując magiczne przesłanie tego momentu możemy poprzez rytuały i medytację zdecydowanie wzmocnić swoje potencjały we wszystkich dziedzinach życia, aby skutecznie rozwiązywać problemy. Doskonale zadziałają w ten czas zaklęcia wspomagające cierpliwość, wytrwałość, pewność siebie i determinację. To też dobry czas na odnowę- domu, garderoby, życia, miłości.... Dobra wola, empatia i umiejętność współczucia okażą się głównymi tematami Robaczej Pełni Księżyca w ujęciu kolektywnym, przynosząc zaskakujące rezultaty na płaszczyznach społecznych i w relacjach bliskich osób. To wyjątkowy moment w szczególny sposób przywodzący potrzebę harmonii, jak się okazuje, niezbędnej do uporządkowania wszelkich przestrzeni. Pełnia Robaczego Księżyca, lokująca się na osi Panna – Ryby daje nam dokładność i ogromne wyczucie co może sprzyjać wychodzeniu obronną ręka z wielu opresji i kłopotów, jeśli takie się skumulowały. Kiedy Słońce jest w znaku Ryb marzenia sięgają zenitu a to doskonały czas dla twórców i artystów którym Pełnia Księżyca przyniesie wyjątkowe impulsy skłaniające do kreowania wybitnych dzieł. Pełnia Robaczego Księżyca wspiera także relacje miłosne dodając im intensywności i romantyzmu. Dla wielu może to być moment przełomu, ponieważ szczególnie łatwo będzie zaskarbić sobie uczucia wybranka/i. Zbliżająca się wiosna i aura Pełni Księżyca podnoszą pragnienie zbliżenia się, zawiązania relacji uczuciowych i erotycznych. Pamiętać jedynie należy, aby nie idealizować i nie tworzyć nierealnych scenariuszy. Marzenia o miłości spełnią się, ale należy dopuszczać do głosu rozsądek. Zainicjowane obecnie więzi będą bardzo głębokie, można spotkać bratnią duszę lub wejść w metafizyczną relację z drugim człowiekiem.

Wykorzystajcie Pełnię Robaczego Księżyca do poprawy swojego życia a mapa marzeń okaże się realną ścieżką wiodąca do szczęścia.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Lilii Auri

Lilii Auri

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.