Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Śnieżny Księżyc 2022 roku, czyli lutowa pełnia Księżyca

Kategoria: Wróżby ogólne

Śnieżny Księżyc 2022 roku, czyli lutowa pełnia Księżyca

Artykułem rozpoczynam serię poświęconą tematyce wpływu Księżyca na świat istot żywych wg tradycji magicznej i ezoterycznej. Będzie o pełniach, nowiach i kwadrach i tym, w czym pomagają, a w czym przeszkadzają w codziennym życiu. Będzie też o Ciemnym Księżycu, czyli o Lilith i o tym, jak sobie poradzić z trudnościami, które symbolizuje w życiu każdego człowieka

Na początek pełnia lutowa, zwana tradycyjnie Śnieżnym Księżycem. Inne jej nazwy – także utrwalone przez tradycję magiczną i ezoteryczną, to Głodny lub Burzowy Księżyc.

W 2022 roku pełnia przypada na 16 dzień miesiąca, osiągając punkt kulminacyjny o godzinie 17:57 czasu polskiego. Trzeba jednak pamiętać, że wpływ pełni rozpoczyna się 2 doby przed tą datą i 2 po niej. Zatem można przyjąć, że pełnia Księżyca silnie oddziałuje na wszystkie żywe stworzenia od 14 lutego ok. godz. 18 aż do 18 lutego do ok. godz. 18.  Już wkrótce przekonamy się więc, jaki wpływ Śnieżny Księżyc 2022 roku wywrze w czasie walentynek.

Księżyc to przede wszystkim astrologiczny i magiczny „opiekun” emocji człowieka. W 2022 roku Śnieżny Księżyc pojawia się w astrologicznym znaku Lwa. To ciekawa sytuacja energetyczna, dająca niepowtarzalną w tym roku szansę na przewartościowanie priorytetów życiowych w sferze miłosnej, rozwoju naturalnych zdolności, dzieci i tego wszystkiego, co kochamy z głębi serca. Możemy uświadomić sobie, co nam w duszy gra i zapragnąć zmian zgodnych z naszymi potrzebami duchowymi. Możemy także z pełną mocą doświadczyć emocji do tej pory ukrywanych, tłumionych w ww. obszarach doświadczeń.

Pamiętajmy jednak, że podczas pełni obowiązuje żelazna zasada: nie podejmujemy decyzji rozstrzygających ważne dla nas sprawy. Obserwujemy, zapisujemy, ufamy, że to, co czujemy, jest dla nas dobre i prowadzi do wewnętrznego wzrostu. Na przemyślenie, analizowanie, planowanie i decydowanie przyjdzie czas w innych fazach Księżyca.

Podczas pełni stajemy się bardziej pewni siebie, zdecydowani i kreatywni. Śnieżny Księżyc 2022 roku - zgodnie z Lwim archetypem astrologicznym – sprawia, że jeśli działamy, to z przytupem, głośno, radośnie i z wdziękiem (co prawda od indywidualnych cech charakteru zależy, czy będzie to wdzięk baletnicy). Oczekujemy też, że efekty działań zostaną zauważone, docenione i to najlepiej oklaskami. Czujemy, że wzrasta poczucie godności własnej, zaufanie do siebie oraz pragnienie zrealizowania celów. Bardziej niż zwykle pragniemy podobać się, więc dbamy o wygląd, potrzebujemy wyróżnienia się i bycia zauważonym. Można liczyć na większą serdeczność, wspaniałomyślność, hojność, towarzyskość. Czeka nas także eksplozja ploteczek na portalach społecznościowych połączona ze zwiększoną reaktywnością czytelników i użytkowników. Większość tych ploteczek okaże się bujda większa niż zazwyczaj, ale tak może działać ludyczna siła targowiska próżności, czyli astrologiczny archetyp Lwa w pełni.

Możemy śmiało i z sukcesami realizować projekty marketingowe, zajmować się PR-em, rozwijać hobby. Dlatego pełnia to ogólnie świetny czas na zaprezentowanie pomysłów szefowi czy współpracownikom. Energetyka Księżyca w Lwie wspiera także ludzi teatru, popkultury i mediów - generalnie żyjących na świeczniku i w świetle jupiterów lub zarabiających tak na życie.

Śnieżny Księżyc w Lwie ma też negatywne aspekty. Wzmacnia takie negatywne cechy jak egoizm, zaborczość, zazdrość, próżność, skłonność do wypadków, konfliktów czy bójek, ekstrawaganckich wydatków. Na przykład klienci podejmujący decyzje w tym czasie mogą się rozmyślić i narobić kłopotów nie tylko sobie. Inne ujemne wpływy to: ogromne ryzyko wynikające z hazardowego podejścia do życia. Nie stawiajmy zatem wszystkiego na jedną kartę; żadnej brawury, żadnych kłótni o pryncypia, żadnych nagłych zmian kierunku działania… W przeciwnym razie, mimo że czas pełni minie, my – zwiedzeni podszeptami wewnętrznego terrorysty - możemy zostać z konsekwencjami na całe tygodnie lub lata.

Przedstawiciele znaków Byka, Skorpiona i Wodnika powinni zachować szczególną czujność. Dotyczy to zwłaszcza osób urodzonych w dniach 12 – 19 maja, listopada i lutego.  Nie dajcie się sprowokować, nie ulegajcie emocjom i nie podejmujcie działania pod wpływem chwili czy presji otoczenia. Zrozumcie, że pełnia Księżyca to dla Was przede wszystkim czas twórczego chaosu.

Ogólnie pełnia Księżyca zaostrza także wiele objawów psychosomatycznych. Według tradycji szamańskiej w czasie żadnej pełni nie powinniśmy poddawać się operacjom chirurgicznym, o ile nie są nagłe, konieczne.

Na zakończenie wskazówka: akceptując ograniczenia naturalnego rytmu, zyskujemy najlepsze efekty. Oszczędzamy też siły, gdy nie przeżywamy frustrujących okoliczności.

Drodzy Czytelnicy, jeśli chcecie pełniej, bardziej świadomie doświadczyć tego, co oferuje niepowtarzalna energetyka Księżyca, zapraszam serdecznie! Wyjaśnię Wasze doświadczenia, wskażę źródło lęków i podpowiem, jak je okiełznać.

AUTOR ARTYKUŁU

Akia

Akia

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.