NAJWIĘKSZY SERWIS EZOTERYCZNY W POLSCE

Tygrysie Oko

Kategoria: Kamienie

Tygrysie Oko

Kontynuując serię artykułów na temat kamieni, minerałów, dziś chciałem powiedzieć trochę na temat  Tygrysiego Oka. Co ciekawe, właśnie teraz, gdy zacząłem to pisać, w radiu leci piosenka "Eye of a Tiger" znana z filmu Rocky. Tak bywa, to przypadek, a może i nie.

Wracając do dzisiejszego tematu, czyli do tego pięknego kamienia, oczywiście chcę się skupić na jego właściwościach ezoterycznych, magicznych i zdrowotnych.

Czym jest Tygrysie Oko?

Kamień ten należy do grupy kamieni półszlachetnych, jest odmianą kwarcu. Najbardziej znaną jego odmianą jest ta w kolorze brązowym, jednak występuje on również w innych kolorach, między innymi w kolorze żółtym i zielonym. Jego nazwa wynika z tego, że kamień ten posiada połyskujące pasma, które sprawiają wrażenie przemieszczających się po jego powierzchni. Zauważyć to można patrząc na te kamień podróżnymi kątami.

Tygrysie Oko, już wieki temu, używane było i uważane za amulet ochronny. Dziś większą uwagę przywiązuje się do właściwości wspierających nas w poprawie finansowej, wspierających sukcesy finansowo-zawodowe, jakie mu się przypisuje. Warto więc taki, choć mały kamień, nosić przy sobie, na przykład w portfelu. Kamień ten daje nam siłę, wspiera naszą motywację w działaniu, dzięki czemu łatwiej jest nam się skupić na celu i na dążeniu do jego osiągnięcia. Ten kamień pomaga wzbudzić naszą własną energię, zdjąć nasze wewnętrzne blokady. Dzięki wspieraniu się energią tego kamienia, zdecydowanie łatwiej możemy skupić się na tym, co dla nas ważne. Kamień ten wpływa na nasze postrzeganie świata zewnętrznego, rozwija nasze zdolności przewidywania, ale działa również pozytywnie na nasz wzrok.

Tygrysie Oko uważane jest za kamień, który wspiera nas w zdobywaniu pieniędzy, bogactwa ale i w ogólnym odnoszeniu sukcesów. Ma on bardzo dobry wpływ na nasz nastrój, sprawia, że nasze myśli stają się bardziej przejrzyste. Dzięki mocy tego kamienia łatwiej pozbywamy się negatywnych myśli, uspokajamy się. Możemy się nim więc wspierać w sytuacjach nas stresujących, na przykład przy wystąpieniach publicznych. Gdy walczymy z depresją również możemy liczyć na wsparcie Tygrysiego Oka.

Kamień ten ma też inne właściwości zdrowotne.

Gdy mamy problem ze zdrowiem, Tygrysie Oko wspiera nas energetycznie przyspieszając uporanie się z chorobą. Do problemów zdrowotnych, przy których możemy liczyć na wsparcie tego kamienia należą: problemy z trawieniem, bóle brzucha i głowy. Znane są jego zdolności, które pomagają w pozbyciu się przeziębienia, zapalenia płuc i grypy.

Pomaga on walczyć z problemami wynikającymi z chorób krwi, chorób umysłowych, chorób skóry. W przypadku problemów ze wzrokiem również warto używać Tygrysiego Oka, gdyż właśnie w tej kwestii kamień ten ma właściwości szczególne. Możemy, n.p. podczas medytacji kłaść sobie dwa małe kamienie na powiekach.

Tygrysie oko to wyjątkowy kamień. Można korzystać z jego właściwości nosząc go przy sobie - wybierając kamień odpowiedniej wielkości. Można również nosić go umieszczonego w biżuterii, w formie wisiorka. W tej kwestii można zdać się na własną wyobraźnię. Jeśli ktoś ma chęć zaopatrzyć się w ten kamień, to nie ma problemu ze zdobyciem go w dowolnej postaci, dowolnej wielkości.

 

     

AUTOR ARTYKUŁU

Marcin Kasjan

Marcin Kasjan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.