Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Kryształ - Chalkopiryt

Kategoria: Kamienie

Kryształ - Chalkopiryt

Postanowiłem podzielić się jedną z moich pasji, którą są kamienie, minerały. Interesuję się nimi już od lat. Podziwiam nie tylko ich piękno. Ważną sprawą dla mnie jest również szczególna moc zaklęta w każdym z minerałów, ich właściwości energetyczne, ezoteryczne. Takie właściwości minerałów, kamieni znane są ludzkości od tysiącleci. Kryształy, magiczne kamienie pojawiają się w podaniach ludowych, w bajkach, baśniach, legendach, ale i w grach planszowych i komputerowych. Nie dzieje się tak bez powodu. Nie bez powodu kamienie wykorzystywane były przez magów, czarodziejów, nadal wykorzystywane są przez osoby zajmujące się ezoteryką.

Pierwszym minerałem o którym postanowiłem napisać jest chalkopiryt.

Zdjęcie nie do końca oddaje to, jak on wygląda, jak się mieni swoimi kolorami, lecz ten minerał wygląda niesamowicie!

Należy on do grupy siarczków, jest minerałem miedzi i żelaza. W Polsce najłatwiej można go odnaleźć na Dolnym Śląsku.

Ze względu na to, że zawiera w sobie miedź, można go stosować w celach leczniczych wykorzystując jej właściwości. W działaniu ezoterycznym, energetycznym rezonuje on z czakrą splotu słonecznego. Pomaga nam wzmacniając naszą naturalną moc kreacji, wspomaga przyciąganie pieniędzy i odzyskiwanie utraconych wcześniej rzeczy, nie tylko fizycznych.

Chalkopiryt pomaga nam w odstresowaniu się, ma również właściwości przeciwbólowe. Pozytywnie wpływa na sen, dostarcza pozytywnej energii.

Minerał ten ma właściwości uspokajające naszą duszę, pomaga rozwijać naszą świadomość. Niszczy on wszelkie blokady psychiczne, wzmacnia działanie akupunktury i akupresury. Przyciąga on obfitość, pomaga w spełnieniu naszych marzeń. Idealnie nadaje się do medytacji.

Chalkopiryt to kamień obfitości- podobnie jak większość kryształów. Pomaga w ułożeniu energii dobrobytu, jest spoiwem pomiędzy naszym myśleniem o bogactwie a stanem faktycznym

w tej sferze życia. Pomaga nam uświadomić sobie to, jak ważne jest nasze nastawienie, nasze emocje w drodze do osiągnięcia satysfakcji materialnej.

Chalkopiryt można stosować jako wzmacniacz podczas oczyszczenia energetycznego. W procesie oczyszczania energetycznego chalkopiryt ma silny wpływ na uwolnienie nas od poczucia winy, odcina od nas emocje związane z przeszłymi, negatywnymi doświadczeniami, odcina nas od emocji wynikających z popełnionych przez nas błędów.

Kamień ten posiada zdolność wpływania na naszą świadomość. Wykorzystywany podczas medytacji sprawia, że zdecydowanie łatwiej jest nam uzyskać dostęp do poszukiwanych przez nas informacji.

Chalkopiryt uznawany jest za kryształ wzmacniający naszą twórczość i elastyczność umysłową. Warto wykorzystywać, nosić przy sobie ten minerał w momencie, gdy pojawiają się w naszym życiu znaczące zmiany i wyzwania. Dzięki większej jasności umysłu możemy liczyć na to, że zdecydowanie łatwiej odnajdziemy rozwiązania trudnych sytuacji, łatwiej przyjdą do nas nowe, konkretne pomysły potrzebne nam do rozwiązania problemu.

Jeśli chodzi o relacje międzyludzkie i o to, jak na nie wpływa ten piękny minerał, to sprawą, na którą warto zwrócić uwagę jest to, że chalkopiryt pomaga w odpuszczeniu, pozwala odciąć się od negatywnych emocji i energii typu strach, zmartwienia. W momencie, w którym związek dwóch osób przechodzi problemy, kamień ten pozwoli nam wyciszyć się, pozwoli skupić się na tym, za co kochamy i dlaczego chcemy być właśnie z tą konkretną osobą. Energia tego kryształu wpływa pozytywnie na naszą percepcję,

sprawia, że czujemy, widzimy więcej u drugiej osoby.

Ja bardzo często używam chalkopirytu podczas medytacji w zastępstwie kryształu górskiego, o którym napiszę innym razem. W trakcie medytacji, wizualizacji możemy trzymać ten kamień w ręku, możemy też położyć go w miejscu specjalnie dla niego, na tę okazję, przygotowanym. Tego kamienia, podobnie jak wahadełka, można używać do pomocy w zlokalizowaniu zapodzianej w domu przez nas rzeczy. W takim przypadku wystarczy wziąć go do ręki z intencją odnalezienia zgubionej rzeczy i pozwolić na to, by nasze myśli, wzmacniane energią kryształu, nas prowadziły.

Polecam korzystanie z tego pięknego kamienia. Jest nie tylko bardzo ładny, posiada też ciekawe właściwości. O niektórych z nich dziś wspomniałem.

 

AUTOR ARTYKUŁU

Marcin Kasjan

Marcin Kasjan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.