Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy 2021-12-10
na żywo godz. 21:00

514 Wróżbita Mateusz Algiz 2021-11-16 0

Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota

Nowy-artykul
Tarot Karty Lenormand Karty Anielskie
Uczucia Finanse Wsparcie duchowe
0048224 452 471 POLSKA I ZAGRANICA 4.80 zł brutto
708 788 817 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

Czarny kot od niepamiętnych czasów kojarzony jest z wieloma przesądami i magicznymi praktykami. Dawniej zawsze pojawiał się przy boku czarownicy, wykonującej sekretne mikstury i odprawiającej czary, choć współcześnie też kojarzy się z postacią wróżki, zasiadającej przy szklanej kuli. Zapewne za sprawą takiej sławy, czarne koty kojarzą się z tajemnicą i potrafią podświadomie budzić w nas pewne obawy. By przełamać uprzedzenia i oswoić nas bardziej z naturą tych pięknych czworonogów, doczekały się one swojego święta – 17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Czarnego Kota.


Skąd pomysł na obchody Dnia Czarnego Kota?

Inicjatywa, by stworzyć święto czarnych kotów powstała we Włoszech. To właśnie w tym kraju uprzedzenia i negatywne skojarzenia z tymi zwierzętami są najbardziej utrwalone. Strach i niechęć przekładała się na dramatyczne statystyki. Rocznie duży odsetek kotów czarnego umaszczenia ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Z tego powodu włoskie stowarzyszenia związane z obroną zwierząt i środowiska w 2007 roku zdecydowały się po raz pierwszy zorganizować Dzień Czarnego Kota. Sama data tego święta – 17 listopada – również nie jest przypadkowa. We Włoszech liczba 17 jest uważana za najbardziej pechową.

Stowarzyszenie Obrony Zwierząt i Środowiska oraz Ruch Obrony Czarnych Kotów obrały sobie za cel oswojenie wśród społeczeństwa kotów czarnego umaszczenia. Dzień Czarnego Kota ma służyć temu, by nie powielać i nie utrwalać negatywnych wierzeń związanych z tymi zwierzętami. Wiara w przesądy przynosiła w rzeczywistości dramatyczne skutki. Święto czarnych kotów ma więc na celu rozpowszechnianie prawdziwych informacji o naturze tych czworonogów oraz nakłanianie do ochrony i opieki nad nimi. Tym samym obala się mity, jakoby miały one przynosić nieszczęścia czy też być powiązane z niebezpieczną, czarną magią.

Negatywne wierzenia związane z czarnymi kotami

Zła sława czarnych kotów zaczęła się już w czasach średniowiecza, kiedy to zwierzęta te były napiętnowane. Utożsamiano je z samym diabłem, doszukiwano się w nich jego wysłanników. W późniejszym okresie brano je również za pomocników czarownic, które parały się czarną magią. Czarnym kotom przypisywano magiczne moce, które miały sprowadzać na ludzi zło. Przez takie wierzenia były one masowo zabijane w okrutny sposób. Szacunkowo podaje się, że w Średniowieczu populacja czarnych kotów zmalała aż o 90%.

Najpopularniejszym zabobonem, znanym i utrwalanym niemal na całym świecie, jest oczywiście czarny kot przebiegający nam przez drogę. Ma to oznaczać rychłe nieszczęście, które spotka tego nieszczęśnika, któremu zwierzę przebiegło przed oczami. Pomimo, że otwarcie śmiejemy się z owego przesądu, wielu ludzi po takim incydencie wciąż decyduje się na zmianę wcześniej ustalonej trasy. Tak, by „nie kusić losu”.

Czarny kot przynosi szczęście!

Ciekawym jest fakt, że poza przesądami mówiącymi o złej mocy czarnych kotów, są także te, które stawiają wręcz odwrotną tezę – czarne koty przynoszą szczęście! Krajem, w którym koty o czarnym umaszczeniu są uważane za nosicieli pozytywnej energii jest Japonia. W wierzeniach Japończyków zwierzęta te chronią przed złymi duchami i mocami, zapewniając bezpieczeństwo, pomyślność i obfitość finansową. Z kolei mitologia nordycka, w której boginią miłości i płodności jest Freja, przedstawiona na rydwanie, zaprzęgniętym przed dwa czarne koty, zapoczątkowała wierzenia jakoby opieka nad kotami o czarnej sierści przekładała się na obfite plony.

Wraz z rozwojem cywilizacji, okrucieństwa wobec czarnych kotów znacznie się zmniejszyły. Zabobony i przesądy przestały mieć aż tak wielki wpływ na codzienne życie ludzi. Pamiętajmy, że negatywną lub pozytywną moc tworzymy my sami – w swojej głowie i w swoim sercu. Dlatego jeśli przez drogę przebiegnie Ci czarny kot, zamiast zawracać, uśmiechnij się i podziękuj za szczęście, które Ci przyniesie!


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Wróżbita Mateusz Algiz
Wróżbita Mateusz Algiz
708 788 817 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Wróżbita Mateusz Algiz, odwiedzin: 514
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.