Udzieliliśmy ponad 4 miliony porad

Tarot Anielski

Kategoria: Tarot

Tarot Anielski

Postanowiłem napisać trochę o Tarocie Anielskim, z którego głównie korzystam.

Tarot Anielski, podobnie jak "zwyczajny" Tarot składa się z dwóch części. Niektóre osoby traktują Arkana Wielkie i Małe jako dwie osobne talie kart. Cechą odróżniającą Tarota Anielskiego od tradycyjnych kart Tarota jest to, że ilustracje, ale i przekazy płynące od

poszczególnych kart są bardziej pozytywne, łagodne. Oczywiście te karty również potrafią opisać zagrożenie, trudne sytuacje, jednak robią to w sposób delikatny, jednocześnie dając wskazówki, podpowiedź, w jaki sposób możemy wpłynąć, zmienić daną kwestię, sytuację.

Te karty nie mają za zadanie przerażanie osoby, dla której w danej chwili są używane. Te karty mają na celu danie informacji, pozwolenie na spojrzenie na dany problem z innej perspektywy w taki sposób, by danej osobie udało się podjąć właściwe działania, dokonać odpowiednich wyborów. Dodatkowo, każda karta należąca do Arkanów Wielkich jest związana z jednym z piętnastu Archaniołów. Każdy z nich przynosi ochronę i daje przewodnictwo pomocne przy podążaniu przed siebie. Ważną sprawą w przypadku tych kart również są ilustracje. To właśnie one mogą również podsunąć odpowiedź na dane pytanie, dać podpowiedź zgodnie ze znaczeniem pozycji układu w której się dana karta znalazła.

Dla przykładu opiszę pierwszą kartę ze zbioru Arkanów Wielkich, kartę Marzyciela. Ta karta niesie ze sobą przesłanie Archanioła Metatrona. Archanioł ten jest opiekunem osób, które weszły na drogę uduchowienia. Z pomocą Archanioła Metatrona możemy łatwiej odnaleźć własną, właściwą ścieżkę prowadzącą nas do spełnienia marzeń. Jest on łącznikiem, pomiędzy naszym, fizycznym światem, a światem duchowym. Jest on "tym, który wskazuje drogę".

Karta Marzyciela, wraz z przesłaniem, opieką Archanioła Metatrona niesie bardzo pozytywny przekaz. To zachęta do działania, do podążania za marzeniami z wiarą w ich spełnienie. Ta karta, w sensie prognostycznym, zapowiada wejście w nowy etap naszego życia. Przekaz karty Marzyciela jest przekazem bardzo pozytywnym, mówiącym nam o tym, że jeśli damy z siebie wiele, jeśli podejdziemy do wyzwania z wiarą, uda nam się osiągnąć cel. Nic samo się nie dzieje, więc ta karta, wraz z Archaniołem Metatronem, zachęcają do działania, do odwagi i do tego, byśmy się nie poddawali w dążeniu do obranego przez nas celu. Marzyciel to również osoba zamyślona, osoba rozmarzona. Warto więc skupić się na własnym, wewnętrznym głosie- on, jeśli umiemy go słuchać, nigdy nas nie oszuka.

Karta Marzyciela, w sensie prognostycznym, zapowiada sukces osiągnięty dzięki naszemu uporowi. Mówi o tym, że nasze działanie ma sens i będzie dla nas dobre, jeśli tylko

damy z siebie sporo i jeśli postępować będziemy rozsądnie. Dodatkowo zawsze możemy poprosić Archanioła Metatrona o wsparcie w osiągnięciu obranego przez nas celu.

Poza Arkanami Wielkimi, w Tarocie Anielskim są również karty należące do tzw Arkanów Małych. Arkana Wielkie mówią o ważnych chwilach, o przełomowych zmianach, podpowiadają nam co mammy zrobić w danej sytuacji. Arkana Małe mówią o tych mniejszych, ale niekoniecznie mniej ważnych chwilach. Przykładowo, karta III Wody to zapowiedź szczęśliwego zakończenia danej kwestii, to zapowiedź sukcesu. Ale jednocześnie ta karta mówi o tym, że istotną sprawą jest nasze pozytywne nastawienie, odrzucenie obaw i lęków (jednym ze znaczeń tej karty jest informacja o zajściu w ciążę). Ta karta zwraca często uwagę na kwestie związane z rodziną, na potrzebę odpoczynku i uspokojenie emocji.

Także nie tylko Arkana Wielkie Tarota Anielskiego mówią o ważnych dla nas chwilach. Arkana Małe również wskazują na dobre zakończenie sprawy, czasem wskazują na to, że konieczna, w danej sprawie, będzie nasza cierpliwość.

Tarot Anielski to nie tylko pięknie narysowane karty. To karty, z których korzystam już wiele lat, obecnie mam już kolejna ich talię. Korzystam właśnie z tych kart, gdyż one wspaniale opisują aktualną sytuację. Jeśli chodzi o przyszłość... również mówią o tym, czy coś nam się uda osiągnąć, a przynajmniej wskazują na to, co musimy zrobić, co musimy zmienić, by sukces w danej kwestii do nas przyszedł.

Zachęcam do skorzystania z pomocy tych, z pewnością pięknych, a według mnie, cudownych kart.

AUTOR ARTYKUŁU

Marcin Kasjan

Marcin Kasjan

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Facebook
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o. Copyright 1998-2024 © 4C sp. z o.o.