Heart_5
Programy na żywo
Wieczor_hd Ayla

Ayla

Zapraszamy 2021-09-26
na żywo godz. 20:00

1279 Tarocista Leszek 2020-09-18 0

Sabat Mabon

Tarot Numerologia Reiki
Uczucia Finanse Rozwój duchowy
0048224 452 413 POLSKA I ZAGRANICA 4.50 zł brutto
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
teraz niedostępny

Sabat Mabon – święto jesiennej równonocy, to jedno z najważniejszych świąt wiccańskich. Mniejszy Sabat Mabon to druidzkie Alban Elfed- czyli Światło Wody, oznacza równowagę pomiędzy dniem, a nocą. Początki Mabon wywodzą się od celtyckiego Boga młodości i płodności Maponosa. Czczono Go składając ofiary ze zbiorów, celebrując życie i światło poprzez picie młodego wina podczas dziękczynnej uczty. Święto to celebrujemy 21 września.


Dawni Słowianie równonoc jesienną obchodzili jako Święto Plonów, składali ofiarę Matce Ziemi i Matce Naturze. Na stołach były zboża, owoce, miody, świeży chleb i świeże ciasta. Bogom dziękowano za światło i ciepło słońca. Palono rytualne ogniska, odprawiano tańce. Był to czas radości i świętowania.

Mabon to Sabat zgody i harmonii, to czas odkrywania równowagi oraz zbierania sił przed jesiennym wyciszeniem, przed zimowym uśpieniem.

Sabat Mabon zwiastuje początek jesieni, w ten magiczny czas dzień i noc są sobie równe. Światło i ciemność spotykają się ze sobą w energii równowagi. Światło oznacza współodczuwanie i nadzieję, a ciemność niepokój i niepewność. To czas aby zrozumieć, że nie istnieje dobro bez zła, a radość bez smutku. Żadna pora roku nie trwa wiecznie, wszystko jest tymczasowe tak jak w życiu. Naucz się równowagi pomiędzy pracą, a odpoczynkiem i świętowaniem.

Celebruj ten dzień dekorując na stole własny ołtarz z kolorów jesieni. Udekoruj stół bukietem liści, orzechami, jarzębiną, żołędziami. Ustaw na nim świece np. brązowe, bordowe, czerwone lub pomarańczowe, czy żółte. Użyj tych kolorów, których potrzebujesz. Postaw na stole bordowe wino o smaku który lubisz. Upiecz świeże zbożowe ciasto, zrób świeży chleb. Przygotuj orzechy, kasztany, kukurydzę i inne zboża. Wykorzystaj sezonowe owoce.

W trakcie tej jesiennej równonocy możesz wykonać rytuały związane z ochroną i bezpieczeństwem. Zaproś Archaniołów Prosperity do swojego życia, wszak to święto wdzięczności za udane plony. Podziękuj za to, co dobrego Ci się przydarzyło. Obdarz wdzięcznością to co przyszło, podziękuj temu i pozwól żaby odeszło, zrób miejsce na nowe. Wyrzuć z domu stare i niepotrzebne przedmioty. Dzięki temu zrobisz przestrzeń dla pojawienia się nowych i potrzebnych.

Zrób sobie spacery, aby cieszyć się zachodzącym czy wschodzącym Słońcem i oddaj cześć księżycowi. Wykonaj własny rytuał, który uznasz za stosowne, ale niech będzie on zgodny z tym świętem. Do przyozdobienia stołu wykorzystaj również bluszcz, żołędzie, mirrę, tytoń, użyj kwiatów słonecznika, goździki bądź chryzantemy. Użyj kadzideł cynamonowego, sosnowego, cedrowego czy mirry. Udekoruj stój jabłkami, niech na stole oprócz wina znajdzie się cydr lub piwo.

Jeden z rytuałów, który możesz wykonać w trakcie Sabatu Mabon to Rytuał Uwolnienia.

W tym celu na stole zapal świecę w odpowiednim kolorze, w zależności od czego chcesz się uwolnić. Pomyśl nad tym, co Cię dręczy i co chcesz, aby odeszło. Napisz to na dużym liściu klonu czarnym flamastrem. Wezwij swoje duchy opiekuńcze i Celtyckiego Boga Światła, Boginię Modron i Jej syna Mabona, aby pomogli Ci pozbyć się problemu. Pomedytuj nad tym problemem, pomyśl jak się go pozbyć i zgnieć liść, na którym jest napisany problem. Możesz użyć wielu liści, po jednym na każdy problem. Po zakończeniu podziękuj Bogu i Bogini za wsparcie, a pokruszone liście oddaj żywiołom – zakop w ziemi, rzuć na wiatr, lub oddaj wodzie.

Możesz też wykonać rytuały na przyciągniecie dobrobytu, czy miłości, partnerstwa. Pomyśl o tym, czego najbardziej potrzebujesz i ustaw na stole świece w odpowiednim kolorze. Jeśli potrzebujesz stabilizacji materialnej, użyj świec złotych lub zielonych. Na kartce wypisz swoje prośby. Zapal świece i ofiaruj je Bogom i Boginiom, prosząc o wsparcie. Pomyśl i pomedytuj nad tym co chcesz osiągnąć i wyobrażaj sobie, jak będzie wyglądało Twoje życie gdy rytuał się spełni. Odczuj to, jak dobrze, szczęśliwie będziesz się wtedy czuć. Odczytaj listę swoich pragnień dodając słowa:”Bogini I boże, w czasie jesiennego przesilenia, pomóżcie mi w realizacji mojego pragnienia.”

Podpal listę swoich życzeń, odłóż na rytualny stół, niech wypali się do końca. Pozwól również świecom wypalić się do końca. Podziękuj Bogom za wsparcie.

Pięknego świętowania.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Tarocista Leszek
Tarocista Leszek
708 788 014 POLSKA 4.92 zł brutto
autor: Tarocista Leszek, odwiedzin: 1279
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.