Udzieliliśmy ponad 3 miliony porad

Karty klasyczne a zdrowie

Karty klasyczne a zdrowie

Karty Klasyczne i zdrowie, temat jak najbardziej na czasie - teraz wszyscy życzymy sobie zdrowia i ma to naprawdę głęboki sens, obawiamy się o zdrowie najbliższych, nasze zdrowie, szukamy sposobów by nie zachorować, BA - część z nas jest w izolacji, czy też kwarantannie. Ja nie chcę pisać o wirusie tym, czy tamtym - NIE, chcę tylko podzielić się tym jak zdrowie jest ukazane w kartach Klasycznych i czy jest pokazane może powinnam może najpierw napisać? 

Oczywiście moi Mili że jest pokazane, zdrowie, człowiek, organy, choroby są ukazane w Kartach Klasycznych w mojej ocenie dokładniej niż w Tarocie, inaczej - bardzo podobnie, bardzo czytelnie. Dlaczego tak? A to dlatego by można było wskazać obecny jak i przyszły problem ze zdrowiem, wskazać czy to organ, czy to cześć ciała, wskazać na co winniśmy zwrócić uwagę. I tak nie zanudzając nikogo: ) powiem że o naszym zdrowiu najpierw, w pierwszej kolejności mówią nam Trefle. To ogólnie karty wskazujące na kłopoty ze zdrowiem, jeszcze nie wiemy jakie, wiemy tylko że coś jest na rzeczy i trzeba teraz szukać, pytać co, kiedy i jak. Trefle różnicują też "skalę" problemu, bo mogą wskazywać na przejściowe kłopoty ze zdrowiem, chwilowe niedomagania - i tu także możemy je podzielić na kłopoty "psychiczne" - typu troski, nerwice, stresy czy też somatyczne - ból, uszkodzenia, uraz, choroba krótka, przewlekła, zespół chorób. I mając już wskazówkę, jak szukać i czego szukać przechodzimy do kart, które powiedzą gdzie jest problem, co może nas spotkać, na co zwrócić uwagę i co jest pilne. Czasem bardzo pilne. Oczywiście nie muszę mówić że tylko karty treflowe mówią o choroba - to by było zbyt powierzchowne a Karty Klasyczne nie lubią powierzchowności. One chcą ukazać głębie.

 

A teraz kilka "ciekawostek".

Kier - serce - tak jak wskazuje symbol. Serce, układ sercowo - naczyniowy. Wszystko co dochodzi i wychodzi z serca. Zależnie od kart obok, od kart towarzyszących ORAZ od miejsca w rozkładzie może oznaczać tętnice, żyły, miażdżyce, żylaki. Często też wskazują na inną, poważną chorobę - złamanie serce, ale to na inny felieton temat: ). Czyli serce, układ naczyniowy, krew. Dla Pań choroby kobiece. Czasem skaleczenie, rana, rana otwarta.

Karo - to przede wszystkim zaświadczenia lekarskie, pisma od lekarzy, skierowania do sanatorium, szpitala i na leczenie. A z chorób - dla mnie SKÓRA - tak, skóra, często włosy, CERA, poparzenia - UWAGA na nie. Często także płuca, alergie, alergie wziewne, oddychanie, oskrzela. To znowu - wszystko zależy od samej karty Karo jak i od kart towarzyszących.

Trefl - to choroba - już wyżej pisałam, choroba, trudności, stresy. Tu można pisać długo - bo trefle wskazują że trzeba się zająć problemem. Zależnie od wartości karty, to co wspominałam sprawa jest bardzo poważna, poważna lub do opanowania. I teraz tak - o czym mówią - dla mnie o dwóch sprawach, a o jakich rozsądzą inne karty, miejsce w rozkładzie i doświadczenie. Więc są to zarówno płuca i oskrzela (tak, dobrze czytacie, podobne jak Karo tylko w Karo jest to najczęściej w wyniku "oddychania" lub alergii, tu są poważniejsze choroby płuc i oskrzeli, POCHP, przewlekłe, trudniejsze do leczenia, ALE i kręgosłup - tak - wszystko co jest związane z układem kostnym i kręgosłupem. Od czaszki do małego paluszka. I znowu - doświadczenie, karty sąsiednie i miejsce w rozkładzie wskazuje czy to głowa czy kolano. Złamania, otwarte złamania.

Czasem nerki i jajniki - ale to już dłuższa historia, bo jest to specyficzny układ kart.

Piki - jak pewnie łatwo się domyśleć - układ trawienia - CAŁY, wątroba - najczęściej. Ale i prostata dla Panów, czasem, czasem macica. Czasem poronienia. Piki pokazują organy pełne krwi, używające dużo krwi. Czasem oko, czasem język, ale głównie układ pokarmowo - wydalniczy. A i - zranienia, skaleczenia, operacje, nóż. Pik to karta szpitala, karta leczenia. Król Pikowy lub Walet Pikowy to Lekarz.

 

Chciałam Państwu przybliżyć, że Kart Klasycznych nie trzeba się bać, one potrafią wskazać gdzie jest problem po to by udać się po pomoc WCZEŚNIEJ, nie czekać. Karty nas NIE straszą, NIGDY, one opowiadają i chcą być wysłuchane. Wskazują - jak znak drogowy, drogowskaz. 

AUTOR ARTYKUŁU

Mira Wróżka

Mira Wróżka

"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2023 © 4C sp. z o.o.