Refleksje o życiu, miłości i przemijaniu w astrologicznych aspektach część VIII

Kategoria: Wróżby ogólne

Refleksje o życiu, miłości i przemijaniu w astrologicznych aspektach część VIII

Lew 23 lipiec - 22 sierpień

Lew należy do trygonu żywiołu ognia, obok Barana i Strzelca. Dlatego ludzie urodzeni ze Słońcem w tym znaku są pełni entuzjazmu i energii, która inspiruje do działania. Temperament Lwów jest niewyczerpany, a pozytywne myślenie często udziela się najbliższym. Główną cechą Lwa jest niezależność, która w negatywnym aspekcie zamienia się w egoizm i egocentryzm. Lew chce rządzić i zawiadywać, podporządkować sobie otoczenie i kontrolować.

Najbardziej charakterystyczne dla Lwa jest skupianie się na sobie, poczucie własnej mocy i władzy. W pozytywnym aspekcie jest opiekuńczy, dba o rodzinę, troszczy się o najbliższych i wspomaga jak tylko potrafi. Lwy mają dużo inicjatywy, chętnie stają na czele grupy i współpracują dla wyższego dobra, dla wyższych wartości. Słońce, opiekun Lwa sprawia, że jego podopieczni mają optymistyczne nastawienie, twórczą postawę i naturalną radość życia. Lew jest królem zwierząt i rzeczywiście ludzie urodzeni w tym znaku mają w sobie coś królewskiego. Nawet ktoś mało znaczący zachowuje się z godnością i powagą, ma poczucie własnej wartości i dumy. Gdy jest potrzeba i konieczność Lew potrafi zdobyć się na duży wysiłek i bezinteresowne zaangażowanie. Jednak pracuje tylko tyle ile trzeba, nie lubi zbyt się przemęczać.

Uczciwość ludzi tego znaku graniczy często z naiwnością, łatwo można go zwieść na manowce i oszukać. Zanim się zorientuje, że został oszukany, jest za późno na ratunek. Lew naiwnie myśli, że wszyscy są uczciwi i honorowi. Postrzega świat zewnętrzny podług siebie. Każdemu przypisuje cechy własnej osobowości, każdego mierzy swoją własną miarą. Rzadko ulega wpływom otoczenia. Ma wyjątkowe poczucie własnej  nieomylności. Trochę to infantylne ale bardzo urocze, bo nie wynika z egoizmu i zarozumialstwa, tylko z natury osobowości. Jest jak aktor na scenie, chce być podziwiany i doceniany. Często zasługuje na pochwały, ale niestety nie zawsze je dostaje. Wobec przyjaciół jest wspaniałomyślny i szczodry, bezinteresowny i kochający. Mimo swej egocentrycznej natury ma wyjątkowe poczucie sprawiedliwości i godności. Jest wrażliwy na czyjąś krzywdę i przemoc. Ma przy tym dużo odwagi i determinacji by pomagać słabszym i potrzebującym. Kobieta Lew chce być podziwiana, uwielbiana i kochana, lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i przebywać w dobrym towarzystwie.

Jej dom jest czysty, zadbany i gustownie urządzony. Mężczyzna urodzony w znaku Lwa bardziej zainteresowany jest zdobywaniem władzy niż dorabianiem się majątku, choć dobra materialne są dla niego też istotne. Chce podporządkować sobie najbliższych i kontrolować ich poczynania. Gdy myśli o przemijaniu to widzi swojego następcę, spadkobiercę i kontynuatora rodu. Lwy są ostrożne w wyrażaniu i okazywaniu uczuć. Trochę nieufne w relacjach partnerskich, jakby chciały się upewnić czy ich trud jest doceniony. Ludzie ze znaku Lwa w tym klasycznym rozumieniu, nie mają poczucia przemijania, są ponad to, jakby nie dotyczyły ich problemy natury egzystencjalnej. Inna sprawa, że Lwy cieszą się dobrym zdrowiem i dożywają godnie późnej starości.

Znane i charakterystyczne osoby znaku Lwa:

Beata Tyszkiewicz  ur.14 sierpnia, Alfred Hitchcock ur. 13 sierpnia, Napoleon Bonaparte ur. 15 sierpnia, Jan III Sobieski ur. 17 sierpnia, Bernard Shaw 26 lipca, Louis de Funes ur. 31 lipca, Roman Bratny ur. 5 sierpnia, Jerzy Andrzejewski ur.19 sierpnia.

AUTOR ARTYKUŁU

Paweł Therion

Paweł Therion

Dowiedz się więcej
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2022 © 4C sp. z o.o.