Heart_4
Programy na żywo
Wieczor_hd TarocistaLeszek

Tarocista Leszek

Zapraszamy dziś
na żywo godz. 22:00

3389 Paweł Therion 2019-03-11 2

Znaczenie planet w horoskopie, ich wpływ na nasze życie - cz. III

Sennik Tarot Astrologia - horoskop
Uczucia Partnerstwo Praca
0048224 452 487 POLSKA I ZAGRANICA 4.20 zł brutto
708 688 032 POLSKA 4.26 zł brutto
teraz niedostępny

Wenus, druga planeta od Słońca, widoczna wieczorem nad zachodnim horyzontem, i o świcie nad horyzontem wschodnim. Zwana Jutrzenką lub Gwiazdą poranną.
W mitologii rzymskiej bogini miłości, roślinności i ogrodów. Grecka Afrodyta, do dziś symbol piękna i kobiecości. Matka Amora. Najbardziej czczona bogini w starożytności i chyba najbardziej idealizowana. Nie miała ojca ani matki, po prostu istniała zawsze, jako postać doskonała.


Miejsce Wenus na astrologicznej mapie życia jest szczególnie ważne dla kobiet, ukazuje bowiem najbardziej charakterystyczne cechy pierwiastka żeńskiego: zmysłowość, seksualność, temperament, dynamikę osobowości, osobisty magnetyzm a także ekspresję życia. Usytuowanie Wenus w horoskopie w relacji z Księżycem pozwala opisać typ psychologiczny. Można przewidzieć jak będą układały się relacje partnerskie, małżeńskie, obraz życia osobistego i rodzinnego.

Ta patronka Byka i Wagi daje znać o sobie już w dzieciństwie i wczesnej młodości. Sprawia że dzieci są ruchliwe, niespokojne, absorbujące, niecierpliwe i uparte. Dziewczęta bardzo wrażliwe, wstydliwe, kochające skrycie lub wręcz przeciwnie: okazują nadmiar uczuć, są egzaltowane albo kochają w sekrecie, nie ujawniając swych uczuć. Tak ekstremalne właściwości i zachowania pochodzą właśnie od Wenus. Niezdecydowanie, ambiwalencja uczuć, wątpliwość, emocjonalne rozterki, to główne cechy osób ze znaku Wagi a wpływ na to ma właśnie ich patronka Wenus.
Kolejny przykład to połączenie z Baranem lub Strzelcem, daje gwałtowność uczuć, miłość od pierwszego wejrzenia, chorobliwe wręcz stany zakochania, które często prowadzą do pomyłek i rozczarowań. Największą moc sprawczą ma jednak Wenus w Skorpionie, ujawnia kobietę silnego charakteru, typ Cesarzowej, kobietę zmysłową, która wie czego chce i tego nie ukrywa. Ma szalone powodzenie u płci przeciwnej, oczekuje też równie zmysłowego partnera. Związek z osobą zdominowaną przez Wenus jest piękny i romantyczny ale może być też niebezpieczny, a nawet groźny, ponieważ reprezentuje ona nieokiełznany żywioł uczuć i emocji. Ciemna strona Wenus ujawnia się po wielu latach związku partnerskiego w najbardziej nieoczekiwanych okolicznościach. Dotyczy to płci obojga. Mężczyzna z silną Wenus to typ przywódcy, który dominuje we wszystkich aspektach życia. Ideał dla kobiety uległej i zmysłowej. Wenus jest obietnicą wielkiej miłości lub wielkiego rozczarowania. Nie uznaje kompromisu i znudzenia w związku. Nie znosi pozorów.

 Tak zwane wyższe uczucia, u Wenus mają swoje źródło w znaku Ryb. Gdy mamy w horoskopie taką pozycję planety człowiek staje się bardziej wrażliwy na czyjąś krzywdę. Pomaga drugiemu bezinteresownie, wspiera duchowo, odgaduje potrzeby bliskiej osoby. Intuicja pozwala wtedy głębiej zrozumieć uczucia i intencje partnera, solidaryzować się z nim w sytuacji krytycznej, spontanicznie i w dobrej wierze.

Wenus pragnie wszystkiego co najpiękniejsze między dwojgiem ludzi, w przeciwnym razie wszystko odrzuci i zniszczy. Gdy poczuje się zdradzona lub oszukana przejmie cechy niszczącego Skorpiona. Gdy pokochasz prawdziwą Wenus a jej uczucia będą odwzajemnione, doświadczysz prawdziwej, kosmicznej miłości.


Uzyskaj profesjonalną poradę ezoteryczną lub życiową od tego Eksperta

teraz niedostępny
Paweł Therion
Paweł Therion
708 688 032 POLSKA 4.26 zł brutto
autor: Paweł Therion, odwiedzin: 3389
"Wszelkie prawa zastrzeżone, treści chroniona prawami autorskimi. Żadna część nie może być wykorzystywana lub kopiowana w jakiejkolwiek elektronicznej, mechanicznej, fotograficznej lub innej formie zapisu bez pisemnej zgody autora"
FacebookYoutubeInstagram
Strona jest zarządzana przez firmę 4C sp. z o.o.
Copyright 1998-2021 © 4C sp. z o.o.